در حال بارگذاری ...
با حضور معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار شد؛

نشست منتخبین مجمع گروه‌های نمایشی و هیات مدیره انجمن هنرهای نمایشی گلستان

اولین نشست مشترک منتخبین هیات رئیسه مجمع گروه‌های نمایشی و هیات مدیره انجمن هنرهای نمایشی استان با حضور معاونت هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان در سالن کنفرانس اداره کل برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر در گلستان، نخستین نشست منتخبین هیات رئیسه مجمع گروه‌های نمایشی و هیات مدیره انجمن هنرهای نمایشی استان با حضور معاونت هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان روز سه‌شنبه 15 تیرماه در سالن کنفرانس اداره کل برگزار شد.

رضا یازرلو معاون هنری اداره کل در ابتدای جلسه پس از خوشآمدگویی و تشکر بابت برگزاری منظم و دور از حاشیه این دوره از انتخابات نکاتی را یادآور شد و گفت: مسیر حمایت‌های مالی از سوی ارگان های دولتی در شکل گذشته انجمن دچار ایرادات حقوقی بوده است و به همین علت باید تمامی انجمن های هنری و فرهنگی کشور با پیروی از اساس نامه جدید در سامانه وزارت کشور ثبت شوند. به گفته وحید لک مسئول امور استان های انجمن هنرهای نمایشی کشور استان گلستان هفتمین استان کشور بوده که در این امر پیشگام شده و بر اساس مفاد اساس نامه جدید عمل کرده است.

یازرلو در ادامه از تشکیل هیئت رئیسه مجمع نمایندگان گروه‌های نمایشی و هیئت مدیره انجمن هنرهای نمایشی استان به شکل جدید ابراز امیدواری کرد و گفت: در گذشته مشکلاتی در خصوص محل دفتر انجمن داشتیم که با عنایت استاندار محترم گلستان با تخصیص یک مجتمع، جهت بهره برداری با عنوان خانه هنرمندان ، حل شده است و خوشبختانه این ساختمان در نزدیکی اداره کل و تالار فخرالدین اسعد گرگانی قرار دارد که دسترسی به این سه ظلع مهم در هنرهای نمایشی استان را آسان تر خواهد کرد و انشالله مجتمع خانه هنرمندان در هفته عید قربان تا غدیر افتتاح خواهد شد.

در ادامه یازرلو از اعضای جدید انجمن هنرهای نمایشی خواست تا از حضور دکتر منتظری مدیرکل اسبق اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان در کمسیون فرهنگی مجلس به عنوان یک فرصت ویژه نگاه کنند و از آن برای رسیدگی به مطالبات اصحاب فرهنگ و هنر این استان بهره ببرند.

معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان در پایان سخنانش گفت: تجربه سالها حضور در محافل اداری، سیاسی، اجتماعی و مجامع مختلف دیگر به من ثابت کرده است که فرصت‌های فراوانی در این کشور برای پیدا کردن راه های مختلف جهت تغییر و تحول وجود دارد، باید خلاقانه و باانگیزه  برای پیدا کردن راه، همه ما در کنار هم قرار بگیریم. به سلایق مختلف احترام بگذاریم. از شکاف بین هنرمندان بکاهیم و به دوستی ها بیفزاییم. همه شما در کنار ما به عنوان راس هرم هنرهای نمایشی استان باید مسئولانه جهت ایجاد همدلی میان اصحاب تئاتر گلستان بکوشیم.

در ادامه جلسه، حاضرین که متشکل از اعضای منتخب انجمن هنرهای نمایشی و هیئت رئیسه مجمع گروه‌های نمایشی بوده اند در خصوص بندهای اساس نامه به گفتگو نشستند و انتخاب مدیرعامل انجمن و باقی سمت ها به جلسه دیگری موکول گردید.
مطالب مرتبط

با حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان

پوستر سی و دومین جشنواره تئاتر گلستان رونمایی شد
با حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان

پوستر سی و دومین جشنواره تئاتر گلستان رونمایی شد

با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، هیات همراه و جمعی از هنرمندان نمایش، از پوستر سی و دومین جشنواره تئاتر استان گلستان در صبح روز سه شنبه 30 شهریور ماه رونمایی به عمل آمد.

|

به دلیل خدمات پزشکی در دوران کرونا انجام شد

تقدیر از حمیدرضا میرزایی زاده هنرمند متعهد گنبدی
به دلیل خدمات پزشکی در دوران کرونا انجام شد

تقدیر از حمیدرضا میرزایی زاده هنرمند متعهد گنبدی

حمیدرضا میرزایی زاده هنرمند و پرستار بازنشسته گنبدی که در دوران سخت کرونایی با موتورسیکلت به روستاها میرفته و به صورت رایگان به بیماران کرونایی خدمت رسانی میکرد، مورد تقدیر مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان قرار گرفت.

|

با حضور معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار شد

نشست شورای سیاست گذاری سی و دومین جشنواره تئاتر گلستان
با حضور معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار شد

نشست شورای سیاست گذاری سی و دومین جشنواره تئاتر گلستان

انتخاب دبیر، انتشار فراخوان و شیوه برگزاری جشنواره از جمله مباحثی بود که در نخستین نشست شورای سیاست گذاری سی و دومین جشنواره تئاتر استان گلستان مطرح شد.

|

نظرات کاربران