در حال بارگذاری ...
در مراسمی با حضور مسئولین و هنرمندان؛

کلنگ ساخت «تماشاخانه بزرگ یزد» به زمین زده شد

در مراسمی با حضور مسئولین و هنرمندان نمایشی استان یزد، کلنگ ساخت تماشاخانه بزرگ یزد به زمین زده شد.

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر از یزد، معاون سیاسی امنیتی استاندار در این آیین گفت: احداث تماشاخانه بزرگ یزد کمک بسزایی به رشد و توسعه فعالیت های هنر نمایش در استان خواهد کرد و امیدواریم این پروژه با حمایت مسئولین زودتر به بهره برداری برسد.

احمد ترحمی در ادامه از زحمات و حمایت های شورای اسلامی و شهرداری یزد از فعالیت های هنری تقدیر کرد و این شورا را یکی از موفق ترین شوراها در انجام اقدامات فرهنگی دانست.

در ادامه این مراسم، شهردار یزد گفت: احداث تماشاخانه برزگ یزد امسال آغاز و دو سال دیگر به بهره برداری می رسد.

جمال‌الدین عزیزی اظهار کرد: برای این پروژه امسال ۱۵۰ میلیارد ریال اعتبار در نظرگرفته شده و برای اتمام آن نیز در سال آینده بودجه مورد نیاز تامین می‌شود.

وی با اشاره به این‌که به صورت ویژه برای برنامه‌های تئاتر و هنر‌های نمایشی طراحی شده است، افزود: مساحت این تماشاخانه ۹ هزار و ۱۰۰ متر مربع خواهد بود.

شهردار یزد گفت: این تماشاخانه دارای سه سالن نیمه باز و یک سالن بسته برای تمرین تئاتر و یک سالن ۴۰۰ متری در طبقه بالا برای نمایش خواهد بود.

عزیزی در خصوص طراحی و دکوراسیون این تماشاخانه خاطرنشان کرد: طراحی این مجموعه کاملا با بافت تاریخی یزد همخوانی دارد و در شهرک مهرآوران ساخته می شود.

مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی استان یزد نیز در  آیین کلنگ زنی ساخت "تماشاخانه بزرگ یزد" گفت: استان یزد از لحاظ زیرساخت های تئاتر مشکلات بسیار زیادی دارد که ایجاد تماشاخانه  استاندارد کمک شایانی به رشد هنرهای نمایشی در یزد خواهد کرد.

احمد ندافی افزود: استان یزد در تئاتر خیابانی حرف های زیادی برای گفتن دارد و پیشرفت های قابل توجهی در سال های گذشته داشته اما در بخش نمایش صحنه ای به دلیل عدم زیرساخت های لازم از پیشرفت بازمانده است.

وی ضمن قدردانی از حمایت های مسئولین شهری و اجرایی استان از هنرهای نمایشی گفت: در چهارسال اخیر شورای اسلامی شهر و سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری عملکرد بسیار خوبی در بحث فعالیت های فرهنگی داشت که امیدواریم این جریان تا زمان راه اندازی تماشاخانه بزرگ یزد نیز ادامه داشته باشد.

گفتنی است در این آیین اعضای شورای انجمن هنرهای نمایشی استان یزد، هنرمندان و پیشکسوتان تئاتر نیز حضور داشتند.
مطالب مرتبط

نگاهی به حمایت های اداره کل هنرهای نمایشی در سال 99 (بخش سوم)

ایجاد تحرک در سال تلخ کرونایی
مروری بر حمایت از جشنواره ها و تماشاخانه ها
نگاهی به حمایت های اداره کل هنرهای نمایشی در سال 99 (بخش سوم)

ایجاد تحرک در سال تلخ کرونایی
مروری بر حمایت از جشنواره ها و تماشاخانه ها

ایران تئاتر – سید رضا حسینی: در سومین بخش از مرور حمایت های اداره کل هنرهای نمایشی از تئاتر ایران در سال ۱۳۹۹، به حمایت از رویدادهای نمایشی برگزار شده در سال ۱۳۹۹ خورشیدی و همچنین کمک به تماشاخانه‌ها خواهیم پرداخت .

|

محمد صادق کوچک‌زاده در گفت و گو با ایران تئاتر مطرح کرد:

یزد الگوی برگزاری افتتاحیه فجر در ادوار آینده
محمد صادق کوچک‌زاده در گفت و گو با ایران تئاتر مطرح کرد:

یزد الگوی برگزاری افتتاحیه فجر در ادوار آینده

ایران تئاتر : محمدصادق کوچک‌زاده رئیس حوزه هنری استان یزد، مدیر مرکز آموزش حوزه هنری انقلاب اسلامی و چهره برتر هنر انقلاب اسلامی استان یزد در سال ۹۷ است و دبیری پنجمین دوره جشنواره چتر زندگی را به عهده داشت که با نوآوری و الگوسازی‌های خلاقانه برگزار شد. این روزها در حال آماده ...

|

در گفت و گو با عوامل نمایش  جویندگان‌طلا عنوان شد

تئاتر مشهد گرفتار در زنجیره‌ای از نبود امکانات و حمایت
در گفت و گو با عوامل نمایش جویندگان‌طلا عنوان شد

تئاتر مشهد گرفتار در زنجیره‌ای از نبود امکانات و حمایت

«کسب ثروت به هرقیمتی» از مسائل روز است، در اطراف و اکناف خود با جوانان بی‌شماری برخورد می‌کنیم که با سرچ «رابطه ثروت و سلامت» ، «چگونه ثروتمند شویم» ، «آموزش ارز دیجیتال» و..  روزانه در اینترنت پرسه می‌زنند.نمایش «جویندگان طلا» درست دست روی همین دغدغه گذاشته است.

|

نظرات کاربران