در حال بارگذاری ...
با حضور معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار شد

نشست شورای سیاست گذاری سی و دومین جشنواره تئاتر گلستان

انتخاب دبیر، انتشار فراخوان و شیوه برگزاری جشنواره از جمله مباحثی بود که در نخستین نشست شورای سیاست گذاری سی و دومین جشنواره تئاتر استان گلستان مطرح شد.

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر از گلستان، نخستین نشست شورای سیاست گذاری سی و دومین جشنواره تئاتر استان گلستان، روز چهارشنبه 3 شهریور 1400 با حضور رضا یازرلو معاون هنری اداره کل برگزار شد. در این نشست صمد رحیمی مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی، داوود خشنودی رئیس اداره هنری، رضا نازویی کارشناس تئاتر، الله قلی نظری عضو هیئت مدیره انجمن، محمد میرعرب رضی و فرشید کلته به عنوان نماینده هنرمندان شهرستان نیز به عنوان دیگر اعضای شورای سیاست‌گذاری سی و دومین جشنواره تئاتر استان گلستان حضور داشتند.

اعضای شورای سیاست گذاری سی و دومین جشنواره تئاتر استان گلستان با توجه به مفاد شیوه نامه ابلاغی مرکز هنرهای نمایشی در خصوص موارد مختلفی گفتگو کردند که مهمترین آنها انتخاب دبیر، انتشار فراخوان و شیوه برگزاری جشنواره بوده است.
صمد رحیمی مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی استان گفت: تصمیم و اراده هیئت مدیره انجمن بر این است که دبیری جشنواره به یکی از هنرمندان استان سپرده شود و در این خصوص رئیس انجمن در حال مذاکره و گفتگو با گزینه های احتمالی است که به زودی نتیجه آن را اعلام خواهیم کرد. رحیمی در خصوص انتشار فراخوان گفت : تنظیم و انتشار فراخوان از اختیارات دبیر جشنواره است و شورا به علت نبود زمان کافی و عدم اتلاف وقت، فراخوان را منتشر کرده اما متمم آن بندی را اضافه کرده که دبیر جشنواره می‌تواند اقدام به تکمیل یا تصحیح فراخوان نماید.
مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی گلستان در خصوص شیوه برگزاری جشنواره نیز این چنین گفت: امکان برگزاری جشنواره به دو شیوه پیش بینی شده است. الف- با حضور تماشاگر به صورت زنده در صورت موافقت ستاد استانی مقابله با کرونا و با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی، ب- اجرا برای داوران بدون حضور تماشاگر و پخش از سامانه های فضای مجازی. انتخاب هر کدام از این دو روش منوط به تصمیم ستاد مبارزه با ویروس کرونا در استان است.
رضا نازویی کارشناس هنرهای نمایشی اداره کل در خصوص فراخوان جشنواره گفت: فراخوان جشنواره تا فردا منتشر خواهد شد و هنرمندان می‌توانند با مراجعه به درگاه گلستان سایت ایران تئاتر یا صفحه های انجمن هنرهای نمایشی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در فضای مجازی به فایل فراخوان دسترسی داشته باشند.
مطالب مرتبط

با اعلام دبیر جشنواره سی و دومین دوره

مهلت ارسال اثر به جشنواره تئاتر استان گلستان تمدید شد
با اعلام دبیر جشنواره سی و دومین دوره

مهلت ارسال اثر به جشنواره تئاتر استان گلستان تمدید شد

فرشید مصدق دبیر سی و دومین جشنواره تئاتر استان گلستان اعلام کرد به منظور ایجاد فرصت بیشتر برای گروه‌های متقاضی مهلت ارسال اثر به دبیرخانه جشنواره تا 5 آبان 1400 تمدید شد.

|

با حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان

پوستر سی و دومین جشنواره تئاتر گلستان رونمایی شد
با حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان

پوستر سی و دومین جشنواره تئاتر گلستان رونمایی شد

با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، هیات همراه و جمعی از هنرمندان نمایش، از پوستر سی و دومین جشنواره تئاتر استان گلستان در صبح روز سه شنبه 30 شهریور ماه رونمایی به عمل آمد.

|

نظرات کاربران