در حال بارگذاری ...
آدینه رحیم‌نژاد کارگردان حاضر در یازدهمین دوره :

تئاتر صاحبدلان رویدادی اثر‌گذار است

صاحبدلان یکی از رویدادهای نمایشی موثر و خوب تئاتر ایران در سال‌های اخیر است و بسیار ارزشمند است که در این شرایط سخت کرونایی مدیران و متولیان، آن را با قوت برگزار می‌کنند.

آدینه رحیم‌نژاد کارگردان نمایش «سال سی» حاضر در یازدهمین دوره تئاتر صاحبدلان در گفت‌وگو با ایران تئاتر در باره مضمون و فضای نمایشش گفت: ایده اصلی این نمایش متعلق به اصغر خلیلی نویسنده نام‌آشنای تئاتر است و بر اساس همین ایده نمایش را نوشتند. نمایش «سال سی» درباره زندگی دختر جوان دانشجویی است که برای تحصیل به شهری دیگر می‌رود و خانه‌ای اجاره می‌کند و در این خانه برای او برخی اتفاقات رخ می‌دهد؛ در این نمایش به حضرت قاسم و کرامت‌هایش پرداخته می‌شود.

این کارگردان درباره حضورش در تئاتر صاحبدلان و اهمیت برگزاری این رویداد عنوان کرد: این اولین حضورم در تئاتر صاحبدلان است و بسیار بابت این حضور خوشحالم هستم. تئاتر صاحبدلان یکی از رویداد‌های موثر و خوب تئاتر ایران در سال‌های اخیر است و جایگاه خودش را بین تئاتری‌ها باز کرده است و بسیار ارزشمند است که در این شرایط سخت کرونایی مسئولان جشنواره آن را با قوت برگزار می‌کنند و جا دارد به آن‌ها خدا قوت و خسته نباشید گفت.

رحیم‌نژاد در باره اهمیت توجه تئاتر صاحبدلان به اجرای نمایش‌ها در شهرستان‌ها افزود: این رویه اقدام بسیار موثری است و به رشد و پویایی تئاتر در شهرستان‌ها و ایجاد انگیزه در جوان‌ها کمک می‌کند و مخاطبان هم به دیدن نمایش‌ها می‌آیند. در شهرستان‌ها این نوع کار‌ها به واسطه ریشه دینی و مذهبی‌شان بسیار مورد استقبال قرار می‌گیرند.

کارگردان «سال سی» با اشاره به شرایط خاص تمرین و اجرای نمایش در دوران کرونایی تصریح کرد: شیوع کرونا در دو سال اخیر لطمات زیادی به تئاتر وارده کرده و خوشبختانه رویداد نمایشی مثل صاحبدلان باعث شده که دوباره در شهرستان‌ها اجرای تئاتر به جریان بیفتد؛ البته کرونا هنگام تمرینات و اجرا برای گروه‌ها چالش‌های زیادی را به همراه دارد و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله معین بین صندلی‌ها تلاش کردیم اجرایمان را روی صحنه ببریم و برای ما‌ که عاشق تئاتر هستیم تحمل این دشواری‌ها قابل تحمل است.

رحیم نژاد با تاکید بر وجوه مثبت داوری آثار افزود: داوری کردن آثار در بین شرکت‌کنندگان ایجاد انگیزه می‌کند تا در دوره‌های بعد بتوانند کار‌های بهتری به جشنواره بیاورند و بسیاری از شرکت‌کنندگان هم دوست دارند این بخش رقابتی وجود داشته باشد.
مطالب مرتبط

پیام تسلیت دبیر تئاتر صاحبدلان در فقدان پیشکسوت تعزیه

امسال جای استاد یوسف عزیزی در صحنه‌های تعزیه ایام محرم و صفر خالی است
پیام تسلیت دبیر تئاتر صاحبدلان در فقدان پیشکسوت تعزیه

امسال جای استاد یوسف عزیزی در صحنه‌های تعزیه ایام محرم و صفر خالی است

محمود فرهنگ رییس کانون تئاتر دینی اداره‌ کل هنرهای نمایشی به مناسبت درگذشت یوسف عزیزی از تعزیه‌خوانان قدیمی، پیام تسلیتی را منتشر کرد.

|

نظرات کاربران