در حال بارگذاری ...
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی در مراسم اختتامیه:

جشنواره تئاتر کوتاه ارسباران افتخاری برای استان است

سید قاسم ناظمی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی، برگزاری جشنواره سراسری تئاتر کوتاه ارسباران را افتخاری برای هنر این استان برشمرد.

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر از آذربایجان شرقی، سید قاسم ناظمی در آیین اختتامیه پانزدهمین دوره جشنواره سراسری تئاتر کوتاه ارسباران با تجلیل از عوامل برگزاری جشنواره سراسری تئاتر کوتاه ارسباران، گفت: امیدواریم این جشنواره در سال‌های آینده نیز استمرار داشته و همچنان برای این استان بدرخشد.

وی افزود:امیدواریم در آینده نزدیک با کمک مسئولان ذیربط تمام دغدغه‌ها و مشکلات هنرمندان و دست اندرکاران جشنواره سراسری تئاتر کوتاه ارسباران رفع و شاهد پیشرفت و موفقیت‌های بیشتر در این زمینه باشیم.

وی سفر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی را دومین سفر وی به آذربایجان شرقی ذکر کرد و از توجه ویژه وزیر و رئیس جمهور به هنر شهرستان‌ها تقدیر و تشکر نمود.

در ادامه،نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی در این مراسم تاریخ و فرهنگ شهرستان اهر را بسیار غنی برشمرد و گفت:اهر شهر تمدن،فرهنگ و زادگاه عالم بزرگی چون شیخ شهاب الدین اهری استاد شیخ صفی الدین اردبیلی است و در این میان وجود سنگ نوشته اورارتویی متعلق به بیش از ۶۰۰۰ سال نشان دهنده فرهنگ غنی و گذشته درخشان این منطقه و شهرستان اهر است.

احمد محرم زاده،ارسباران را منطقه شجاعت و مهد پرورش دلیران و سرداران بزرگی چون ستارخان و باقرخان و...برشمرد که در طول قرن‌ها،گذشته‌ای درخشان داشته است.

وی ضمن تاکید بر لزوم توجه و حمایت مادی و معنوی از جوانان این منطقه در حوزه فرهنگی و هنری،گفت:منطقه ارسباران ظرفیت بالایی در حوزه فرهنگی و هنری داشته و باید مسئولان به این امر توجه ویژه داشته باشند.

وی در ادامه به پروژه‌های نیمه تمام حوزه فرهنگ و هنر در شهرستان هریس اشاره کرد و افزود:خانه هنر این شهرستان که تاکنون ۸۰ درصد آن با اعتبار ۱۸ میلیارد ریال به اتمام رسیده است،امیدواریم ۲۰ درصد باقیمانده نیز که حدود ۲۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد به زودی با اخذ اعتبار،احداث آن به پایان برسد.

محرم زاده هم‌چنین خواستار تجهیز سالن آمفی تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی هریس و اختصاص اعتبارات فرهنگی و هنری به این شهرستان شد.

وی در ادامه فرش هریس را یک برند بین المللی ذکر کرد و خواستار توجه و حمایت مسئولان از این هنر ناب شد.
وی حمایت از این هنر و صنعت ناب منطقه را در ایجاد اشتغال و رونق اقتصاد خانوارهای بسیار موثر برشمرد.

در ادامه امام جمعه اهر نیز در این مراسم نوآوری و خلق آثار بی بدیل را از صفات الهی برشمرد و گفت:هنرمندان نیز با نوآوری و خلق آثار جدید فرهنگی و هنری می‌توانند در جامعه تاثیرگذار باشند و نیاز روز جامعه را مطرح کنند.

حجت الاسلام جواد حاجی زاده از افتخارات منطقه ارسباران به مرکزیت اهر را برگزاری ۱۲۰۰ یادواره شهید هر سال در یکی از شهرهای منطقه ارسباران برشمرد.

وی در ادامه ضمن قدردانی از حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در شهر تاریخی اهر و در کنار هنرمندان تئاتر،گفت:شورای فرهنگ عمومی در این شهرستان به صورت منظم و مرتب در حال برگزاری است و امسال نیز ششمین جلسه برگزار شد که در طول این شش جلسه موضوعاتی مانند نماز،قرآن،خانواده و شناسایی ظرفیت‌های در حاشیه شهر،روز نماز جمعه،نوجوانان و طلایه داران و...در جلسات مطرح و تلاش داریم موضوعات در شهر عملی شوند.

بر اساس این گزارش،در پانزدهمین دوره جشنواره ملی تئاتر کوتاه ارسباران هنرمندان از ۱۵ استان کشور در قالب ۲۵ گروه نمایشی صحنه‌ای،خیابانی و سنتی از ۱۷ لغایت ۲۱ آبان ماه ۱۴۰۰ در محل شهرستان اهر به رقابت پرداختند.
مطالب مرتبط

رئیس انجمن نمایش‌های آیینی و مذهبی تبریز خبر دا‌د

اولین سوگواره تئاتر میدانی «نی ناله» در آذربایجان شرقی برگزار می‌شود
رئیس انجمن نمایش‌های آیینی و مذهبی تبریز خبر دا‌د

اولین سوگواره تئاتر میدانی «نی ناله» در آذربایجان شرقی برگزار می‌شود

بهمن تقی‌پور، رئیس انجمن نمایش‌های آیینی و مذهبی تبریز از برگزاری سوگواره استانی «نی‌ناله» در سه بخش «تئاتر میدانی و تعزیه و آئین‌های نمایشی»، «نمایش‌های صحنه‌ای» و «بخش ویژه تجربه» خبر داد.

|

کاظم نظری در نشست مشترک با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی :

جشنواره تئاتر ترکی می‌تواند نقش تاثیرگذاری در دیپلماسی فرهنگی کشور داشته باشد
کاظم نظری در نشست مشترک با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی :

جشنواره تئاتر ترکی می‌تواند نقش تاثیرگذاری در دیپلماسی فرهنگی کشور داشته باشد

مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، برگزاری جشنواره تئاتر ترکی در تبریز را بسیار تاثیرگذار در منطقه و دیپلماسی فرهنگی ایران عنوان کرد.

|

کاظم نظری همزمان با روز جهانی تئاتر در تبریز عنوان کرد

بالندگی تئاتر کشور در گروی توسعه تئاتر استان هاست
دیدار مدیرکل هنرهای نمایشی با مسئولین ، هنرمندان و پیشکسوتان  آذربایجان شرقی
کاظم نظری همزمان با روز جهانی تئاتر در تبریز عنوان کرد

بالندگی تئاتر کشور در گروی توسعه تئاتر استان هاست
دیدار مدیرکل هنرهای نمایشی با مسئولین ، هنرمندان و پیشکسوتان آذربایجان شرقی

همزمان با روز جهانی تئاتر، مدیرکل هنرهای نمایشی در با حضور در استان آذربایجان شرقی اجرای نمایش "کوراوغلو" حضور یافت.

|

نظرات کاربران