در حال بارگذاری ...
بازیگر حاضر در جشنواره تئاتر چهارمحال و بختیاری

ورود به دنیای تئاتر مشکل نیست ولی ماندگاری در آن دشوار است

پریا امینی دهکردی بازیگر شرکت کننده در سی و سومین جشنواره تئاتر چهارمحال و بختیاری گفت: اکنون ورود به عرصه تئاتر برای هر جوانی دشوار نیست ولی ماندگاری در این هنر بسیار دشوار است.

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر از چهارمحال و بختیاری، پریا امینی دهکردی بازیگر نمایش‌های «سیاهی یک لشگر» و «راز عروسک» شرکت کننده در جشنواره تئاتر استانی درباره فعالیتش در هنرهای نمایشی گفت: من فعالیت تئاتر را از گروه‌های تئاتری که در دانشگاه تشکیل می‌شد در سال ٩٠ شروع کردم و بعد از آن در کلاس‌های بازیگری ثبت نام کردم و کم کم توسط کارگردان‌های استان برای بازی در نمایش‌ها انتخاب شدم.

امینی درباره آشنایی با گروه نمایش «سیاهی یک لشگر» اظهار داشت:حدود سه هفته قبل آقای حیدری کارگردان کار «سیاهی یک لشکر» این نقش را از طریق خانم سلیمانی که دستیار کارگردان و برنامه ریز کار بود به من پیشنهاد داد و من بعد از خواندن متن قبول کردم که این نقش رو بازی کنم، ضمن اینکه آقای حیدری از کارگردان‌های باتجربه استان هستند و من ایشون رو از سال‌های قبل و به واسطه جشنواره‌های تئاتر می‌شناختم.

وی افزود:چیزی که باعث شد من به حضور در این کار مشتاق شوم و دوست داشته باشم بازی کنم موضوع نمایشنامه بود. موضوعی که در جامعه ما به خصوص برای ما خانمها خیلی قابل لمس است و اکثرمان آن را تجربه کرده‌ایم. تحت فشار بودن از طرف خانواده و دیگر اطرافیان برای انجام کارهایی که اآنها می‌پسندند و انجام ندادن کارهایی که خودمان فکر می‌کنیم درست است.

وی درباره موضوع این نمایش گفت:سیاهی یک لشگر در باره‌ی دختری است که رویای بازیگری حرفه‌ای دارد ولی از طرف مادر منع شده و همین موضوع باعث می‌شود اعتماد به نفس خود را از دست دهد و در جاهای دیگر جامعه هم برای او دردسر ساز شود.

این بازیگر جوان افزود:من فکر می‌کنم این منع شدن‌ها اکنون برای دختران ما خیلی ملموس و قابل درک است. ما دخترها در خیلی جاهای زندگی مجبور به جنگیدن شدیم تا بتوانیم لحظاتی از زندگیمان را آن طور که واقعا دوست داریم بگذرانیم.

امینی آموزش را در بازیگری و یا هر عنوان دیگری در این حرفه را بسیارمهم دانست و گفت:آموزش بسیار مهم است ولی مهم‌تر از آن تکرار آموزش‌ها و به روز شدن ما توسط کلاس‌های جدید و مطالعات به روز است. در غیر این صورت دچار درجا زدن و تکرار خواهیم شد و می‌توانم بگویم متاسفانه الان در استان ما اکثر افراد دچاراین مشکل هستیم.

وی اظهار داشت:ما بازیگران زن خیلی توانمندی در استان داریم که من افتخار می‌کنم در کنار بیشترشان کار کرده‌ام و از آنها آموخته‌ام امیدوارم خیلی از عزیزانی هم که توی سالهای گذشته کمتر روی صحنه میان دوباره برگردند و کار کنن تا ما جوان‌تر‌ها از این عزیزان بیاموزیم.

این بازیگر جوان که در دو نمایش ایفای نقش میکند درباره نمایش دیگر خود گفت:نمایش« راز عروسک» به کارگردانی خانم ثریا امینیان دیگر نمایشی است که در جشنواره حضور دارد و نقش خراط این نمایش را ایفا می‌کنم. راز عروسک نمایشی آیینی و سنتی است و من در کنار دوستان دیگر در آنجا مشغول کار هستم.

امینی در پاسخ به این سوال که جشنواره تئاتر استانی را چگونه ارزیابی می‌کنید گفت:در مورد جشنواره نکته‌ای که لازم می‌دانم بگویم این است که متاسفانه در چند سال گذشته از طرف بعضی از دوستان حواشی بیشتر از اصل مهم است این در صورتی است که به نظر من در حال حاضر که شرایط طوری پیش می‌رود که اکثر ما فقط در زمان جشنواره کار می‌کنیم و متاسفانه خیلی خبری از اجراهای عموم نیست لااقل تلاشمان را بکنیم در همین مدت زمان تمرکزمان روی کارها و اجراها باشد تا یک قدم به جلو حرکت کنیم چون اصل ماجرا همین است،جدا کردن ما از جایی که هستیم و کشیده شدن ما به سمت پله بالاتر و امیدوارم که اتفاق بیافتد.

وی اظهار داشت:من به عنوان عضو کوچکی از جامعه تاتری استان واقعا آرزو دارم به زودی شرایط جوری پیش بره که شاهد کار کردن خیلی از اساتید تئاتر این استان به صورت دائمی باشیم،خیلی از کسانی که به دلیل خیلی از مشکلات دیگر تئاتری اجرا نمی‌کنند و روی صحنه نیستند.
مطالب مرتبط

یاسر الله بخشی بازیگر نمایش یوزفکا:

لطفا توپ‌های‌تان را به سمت خانواده‌ی تئاتر شلیک نکنید
یاسر الله بخشی بازیگر نمایش یوزفکا:

لطفا توپ‌های‌تان را به سمت خانواده‌ی تئاتر شلیک نکنید

یاسرالله بخشی بازیگر نمایش یوزفکا شرکت کننده در سی و سومین جشنواره تئاتر چهارمحال و بختیاری گفت: خانواده تئاتر خانواده ی مظلوم و‌بی پناهی است که به عشق مردم روی صحنه می روند لطفا توپ های تان را به سمت خانواده ی تئاتر شلیک نکنید.نابودی تئاتر نابودی جامعه است.

|

قاسم اسماعیلی دهکردی:

قدردانی از کسانی که در شرایط بسیار سخت چراغ صحنه را روشن نگه می‌دارند
قاسم اسماعیلی دهکردی:

قدردانی از کسانی که در شرایط بسیار سخت چراغ صحنه را روشن نگه می‌دارند

قاسم اسماعیلی دهکردی عضو هیات انتخاب سی و سومین جشنواره تئاتر چهارمحال و بختیاری گفت: هزینه تولید تئاتر در سال‌های اخیر بسیار بالا رفته و رشد اعتبارات و حمایت‌ها متناسب با این تورم نیست. باید از تمام کسانی که به هر نحوی در این شرایط بسیار سخت چراغ صحنه را روشن نگه می‌دارند ...

|

نظرات کاربران