در حال بارگذاری ...
پایان اجرای «باباآدم» و «بیماری خانواده میم»

«لیلیت»، «احتمالات» و «تا اشکستان» روی صحنه تئاتر شهر

دو نمایش «باباآدم» در تالار چهارسو و «بیماری خانواده میم» در تالار سایه روز پنجشنبه بیست و پنجم آذرماه به اجرای خود پایان دادند. و سه اثر نمایشی جدید از این هفته در حالی اجرای خود را در مجموعه تئاتر شهر آغاز می‌کنند .

به گزارش ایران تئاتر به نقل از روابط عمومی مجموعه تئاتر شهر، «لیلیت»، «احتمالات» و «تا اشکستان» عنوان سه اثر نمایشی جدیدی هستند که طی هفته جاری به ترتیب در تالارهای سایه، چهارسو و اصلی مجموعه تئاتر شهر پیش روی مخاطبان قرار خواهند گرفت. این در حالی است که دو نمایش «باباآدم» به کارگردانی لیلی عاج در تالار چهارسو و «بیماری خانواده میم» به کارگردانی سروش طاهری در تالار سایه روز پنجشنبه بیست و پنجم آذرماه به اجرای خود پایان دادند.

دور اول نمایش «بانوی محبوب من» به کارگردانی گلاب آدینه هم روز پنجشنبه بیست و پنجم آذرماه به احترام فرارسیدن ایام سوگواری شهادت حضرت زهرا (س) به پایان رسید و این نمایش تا روز نوزدهم دی‌ماه در تالار اصلی تئاتر شهر اجرایی ندارد.

«تا اشکستان» و یک روایت متفاوت نمایشی در تالار اصلی

«تا اشکستان» عنوان یکی از تازه‌ترین آثار نمایشی مجموعه تئاتر شهر به نویسندگی، کارگردانی و تهیه‌کنندگی حمید حرا و همراهی «گروه هنری سایه» است که از روز چهارشنبه اول دی‌ماه هم‌زمان با فرارسیدن ایام سوگواری شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) در تالار اصلی تئاتر شهر میزبان مخاطبان خواهد بود.

نمایش «تا اشکستان»  قصه «پدر یوحنا» کشیش روشن‌ضمیری است که صومعه او در نزدیکی شهر مدینه واقع شده است. این کشیش مسیحی با مطالعه منابع اصیل مرتبط با حضرت عیسی مسیح (ع) از ظهور پیامبر خاتم آگاه شده، اما برای حفظ صومعه هم دغدغه‌های فراوانی دارد. کشیش دچار تحیر و سرگردانی شده که بالاخره به مدینه برود یا نرود، اما بالاخره در شرایطی پیش‌بینی‌نشده، اسعد فرزندخوانده گوژپشت او راهی مدینه می‌شود تا آخرین خبرها را برای او بیاورد. اسعد ناخواسته در مدینه شاهد وقایع پرفرازونشیب پس از رحلت پیامبر(ص) قرار گرفته و با کوله باری از خبرهای عجیب نزد یوحنا بازمی‌گردد. یوحنا هم از شنیدن آن خبرها به‌گونه‌ای تحت تأثیر قرار می‌گیرد که درنگ را جایز نمی‌شمارد و شبانه با نزدیکان خود به سمت مدینه حرکت می‌کند، اما ...

(به ترتیب ورود صحنه) محمدجواد حبیبی، محمدامین نیک پنجه، مرتضی اصغری، محمدهادی کرباسچی، هانی مقدم، علیرضا عمرانی، سیدعلی زاهدی، مسعود اصغری، پیمان خراسانی، محمدمهدی هاشمی دانا، علیرضا شمایی، محمدرضا جمال، امیر صادقی، مهدی بیابانی و محمد رضوانی زاده بازیگران این اثر نمایشی هستند.

نمایش «تا اشکستان» از تاریخ یادشده تا روز شانزدهم دی‌ماه هر روز ساعت 19 به مدت‌زمان 95 دقیقه در تالار اصلی مجموعه تئاتر شهر میزبان مخاطبان است.

«احتمالات» علی شمس را در تالار چهارسو تماشا کنید

 در تالار چهارسو هم با پایان یافتن اجرای نمایش «باباآدم» به کارگردانی لیلی عاج، یک اثر نمایشی جدید با نام «احتمالات» به نویسندگی، طراحی و کارگردانی علی شمس از سی‌ام آذرماه اجرای خود را آغاز می‌کند.

در این اثر نمایشی عزالدین توفیق، امیر باباشهابی، آرش اشاداد، محمدامین پازوکی، دانیال خیری‌خواه، نسرین درخشان‌زاده، فرزین محدث، بهاره افشاری، افسانه کمالی به‌عنوان بازیگر حضور دارند.

علی شمس نویسنده و کارگردان نمایش برای خلاصه نمایش «احتمالات» این‌چنین نوشته است: احتمال هم‌نشین شدن هرکسی با هرکسی یا هرکسی با هر چیزی یا هر چیزی با هر چیزی در هر حالتی ممکن است.

نمایش «احتمالات» از روز سه‌شنبه سی‌ام آذرماه ساعت 19:30 به مدت‌زمان 100 دقیقه میزبان مخاطبان در تالار چهارسو تئاتر شهر خواهد بود.

تالار سایه برای میزبانی از «لیلیت» آماده شد

نمایش «لیلیت» به نویسندگی و کارگردانی محمدرضا شاه مردی هم یکی از آثار نمایشی جدید مجموعه تئاتر شهر است که با اتمام اجرای عمومی نمایش «بیماری خانواده میم» از روز اول دی‌ماه در تالار سایه تئاتر شهر به صحنه خواهد رفت.

این اثر نمایشی در ایام برگزاری هفدهمین جشنواره سراسری تئاتر مقاومت در بخش‌های نمایشنامه‌نویسی، کارگردانی و بازیگری و نمایش برگزیده به‌عنوان یکی از آثار موفق این رویداد معرفی شده است.

در خلاصه نمایش «لیلیت» که با بازی منصور صوفی و مهناز رودساز به صحنه می‌رود، آمده است: بورا و لیندتا دل‌بسته و عاشق هم در یوگسلاوی بزرگ بودند؛ اما جنگ داخلی آن‌ها را در مسیر دیگری قرار داده است.

تئاتر «لیلیت» به نویسندگی و کارگردانی محمدرضا شاه مردی از روز چهارشنبه اول دی‌ماه ساعت 19:15 به مدت‌زمان 75 دقیقه در تالار سایه میزبان تماشاگران تئاتر است.

قصه «تختی در اتاق 23 هتل آتلانتیک» در تالار قشقایی ادامه دارد

تئاتر «تختی در اتاق 23 هتل آتلانتیک» به نویسندگی و کارگردانی تینو صالحی هم که از روز سه‌شنبه دوم آذرماه در تالار قشقایی تئاتر شهر اجرای خود را آغاز کرده تا روز سه‌شنبه سی‌ام آذرماه به اجرای خود ادامه می‌دهد.

(به ترتیب ورود صحنه) رضا بهرامی، مجید رحمتی، سهیل ملکی، سامان کرمی، نجلا نظریان، حسین خجسته، آروین فلاح، کهبد تاراج، مسعود حکمت آرا بازیگران این اثر نمایشی هستند.

در خلاصه داستان نمایش آمده است: «تختی در اتاق ۲۳ هتل آتلانتیک» به آخرین شب زندگی غلامرضا تختی در هتل آتلانتیک تهران می‌پردازد و تصویری متفاوت و انسانی را از این پهلوان ملی نسبت به آنچه تاکنون از شخصیت او به مردم ارائه شده، به نمایش می‌گذارد.

نمایش «تختی در اتاق 23 هتل آتلانتیک» به نویسندگی و کارگردانی تینو صالحی تا تاریخ یادشده ساعت 18:30 به مدت‌زمان 60 دقیقه در تالار قشقایی تئاتر شهر به صحنه می‌رود.
مطالب مرتبط

اعلام برنامه‌های این هفته مجموعه تئاتر شهر؛

بازگشت «بانوی محبوب من» به تالار اصلی
 «احتمالات» دو اجرایی شد
اعلام برنامه‌های این هفته مجموعه تئاتر شهر؛

بازگشت «بانوی محبوب من» به تالار اصلی
«احتمالات» دو اجرایی شد

برنامه هفته جاری تالارهای نمایشی تئاتر شهر در حالی اعلام شد که با اتمام اجرای نمایش «تا اشکستان»، دور جدید اجراهای نمایش «بانوی محبوب من» در تالار اصلی این مجموعه از یکشنبه نوزدهم دی‌ماه آغاز می‌شود.

|

اعلام برنامه این هفته تالارهای نمایشی تئاتر شهر؛

«پنگوئن‌های افسرده» به تالار قشقایی رسیدند 
خداحافظی تختی در اولین روزهای زمستان
اعلام برنامه این هفته تالارهای نمایشی تئاتر شهر؛

«پنگوئن‌های افسرده» به تالار قشقایی رسیدند
خداحافظی تختی در اولین روزهای زمستان

برنامه این هفته تالارهای نمایشی تئاتر شهر در حالی اعلام شد که با خداحافظی نمایش «تختی در اتاق 23 هتل آتلانتیک» یک اثر نمایشی جدید به نام «پنگوئن‌های افسرده» در تالار قشقایی این مجموعه به صحنه می‌رود.

|

هم‌زمان با فرارسیدن ایام فاطمیه

نمایش «تا اشکستان» در تالار اصلی تئاتر شهر روی صحنه می‌رود
هم‌زمان با فرارسیدن ایام فاطمیه

نمایش «تا اشکستان» در تالار اصلی تئاتر شهر روی صحنه می‌رود

هم‌زمان با فرارسیدن ایام سوگواری شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) یک اثر نمایشی جدید به نام «تا اشکستان» از روز اول دی‌ماه در تالار اصلی مجموعه تئاتر شهر به صحنه خواهد رفت.

|

نظرات کاربران