در حال بارگذاری ...
با حضور هنرمندان و گروه‌های شرکت‌کننده

جشنواره تئاتر تجربی مختص در گناوه آغاز شد

گروه‌های شرکت‌کننده در دومین جشنواره تئاتر تجربی مختص در کنار هنرمندان تئاتر استان بوشهر، در بندر گناوه، با برگزاری جشن آغازین، این جشنواره را افتتاح کردند.

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر از بوشهر، در این مراسم که در یک کارگاه برگزار شد، پس از قرآن و سرود ملی، ابتدا سعید بهمرد به حضار خوش‌آمد گفت و سپس علی حجی دبیر جشنواره را دعوت کرد تا گزارشی از روند برگزاری ارائه کند.

حجی نیز، به گروه‌ها خوش‌آمد گفت و نکات مختصری را بیان کرد و ابراز امیدواری کرد که در گناوه به مهمانان خوش بگذرد. او در پایان سخنانش از جهانشیر یاراحمدی دعوت کرد تا سخنران بعدی باشد.

یاراحمدی نیز ضمن خوش‌آمد گویی به گروه‌های شرکت‌کننده مختصری به تاریخ فرهنگ و هنر استان اشاره کرد و سپس درباره تئاتر گناوه سخن گفت و ضمن تشکر و سپاس از موسسه فرهنگی و هنری مختص، با ارائه رزومه‌ای مختصر از غلامحسین دریانورد، سخنان خود را گره زد به تجلیل از این هنرمندِ گناوه‌ای و در ادامه نیز گزارش جذاب تصویری آنچه گذشت از دور اول تا امروز برای حضور پخش شد.

سپس گروه موسیقی، به رهبری حسین رئیسی اجرای شادی را به هنرمندان هدیه کرد.

سید محسن موسوی به‌عنوان آخرین سخنران این مراسم درباره موسسه مختص و چرایی شکل‌گیری‌اش سخن گفت و ابراز امیدواری کرد بتواند به ارتقا فرهنگ و هنر بندر گناوه کمک نماید. حمید پور آذری نیز به دعوت سید محسن موسوی به جایگاه آمد و دقایقی سخن گفت و ابراز امیدواری کرد این جشنواره بتواند دور از پایتخت، در مسیر جشنواره‌های آوینیون و ادینبور قدم بردارد.

این آیین با پذیرایی از حضار و اجرای موسیقی محلی به پایان رسید.

در این مراسم علاوه بر گروه‌های شرکت‌کننده هنرمندانی همچون غلامحسین دریانورد، غلامرضا کرمی، محمد مظفری، حسین زارعی، مهدی مشهور، حمید پور آذری، احسان شایان فر، مجید مظفری، سعید بهمرد، حسین رئیسی، مونا حسینی، راضیه زارعی، مهسا رهسپار، صادق نیک پرست، میلاد شیری، مریم میری و جمعی از هنرمندان بندر گناوه حضور داشتند.

یادآور می‌شود، دومین جشنواره تئاتر تجربی مختص سوم تا هشتم بهمن‌ماه در بندر گناوه برگزار می‌شود.
مطالب مرتبط

آیین پایانی شانزدهمین جشنواره تئاتر معلولین استان بوشهر برگزار شد

«ترال ستا جوسال» و «آشپزخانه فنلاندی‌ها» در رقابت تنگاتنگ
آیین پایانی شانزدهمین جشنواره تئاتر معلولین استان بوشهر برگزار شد

«ترال ستا جوسال» و «آشپزخانه فنلاندی‌ها» در رقابت تنگاتنگ

ایران تئاتر: شانزدهمین جشنواره تئاتر معلولین استان بوشهر شب گذشته با اعلام آرا داوران در حالی به کار خود پایان داد که 2 نمایش«ترال ستا جوسال» و «آشپزخانه فنلاندی‌ها» در رقابتی تنگاتنگ بیش از 12 جایزه این جشنواره به خود اختصاص دادند.

|

بهاریه غلامحسین دریانورد برای سال نو تئاتری

خوشا امسال که قرار است هنرهای نمایشی پیام‌آور صلح باشد
بهاریه غلامحسین دریانورد برای سال نو تئاتری

خوشا امسال که قرار است هنرهای نمایشی پیام‌آور صلح باشد

ایران تئاتر- غلامحسین دریانورد: هر سال در هوای نوبهاری و نوروزی، روز جهانی تئاتر را سبز و خجسته می‌داریم. خوشا امسال که وارد قرن دیگری را برای این هنر زنده و جاندار و والا در انتظاریم.

|

یادداشت هنرمند بوشهری به ‌مناسبت روز جهانی تئاتر

هنری که عمق باورهایت را نشانه می‌رود
یادداشت هنرمند بوشهری به ‌مناسبت روز جهانی تئاتر

هنری که عمق باورهایت را نشانه می‌رود

ایران تئاتر- محمد لطفی: در رئالیسم‌ترین شکل، سال‌هاست روزگار بروفق مراد تئاتر نچرخیده و ما زیر خط نورهای سوخته در میزانسن‌هایی که هیچ‌گاه فرجام نیافتند فیکس مانده‌ایم، قاب به دیوار روزگاریم،

|

نظرات کاربران