در حال بارگذاری ...
اردیبهشت پرنمایش در پردیس تئاتر شهرزاد

هم‌نشینی اجراهای جدید و بازاجراهای محبوب

پردیس تئاتر شهرزاد در اردیبهشت‌ماه میزبان نمایش‌هایی از محمد رحمانیان، بهرام افشاری، آرش عباسی، سجاد افشاریان، بهاره رهنما، کامران شهلایی، امید نیاز و... می‌شود.

به گزارش ایران تئاتر، با شروع اردیبهشت، روزهای گرم تئاتری با اجرای هفت اثر جدید و متنوع در این مجموعه آغاز می‌شود و سه سالن این پردیس میزبان سلایق گوناگون تماشاگران تئاتر خواهد بود. از دیگرسو این پردیس همچنان به میزبانی از 4 نمایش پرمخاطب که پیش‌تر روی صحنه رفته‌اند، ادامه می‌دهد.

پردیس تئاتر شهرزاد علاوه بر رپرتوار آثار برتر کودک، در فصل تازه خود پذیرای نمایش‌های موفق از کارگردان‌های صاحب‌نام و نمایش‌هایی منتخب از تئاتر دانشگاهی و تئاتر استان‌ها می‌شود.

بهرام افشاری و روایت «چه کسی جوجه‌تیغی را کشت»

بهرام افشاری بازیگر محبوب سینما، تئاتر و تلویزیون بعد از اجرای موفق نمایش «جوجه‌تیغی» نمایش جدید خود را از 14 اردیبهشت در پردیس تئاتر شهرزاد روی صحنه می‌برد.

نمایش «چه کسی جوجه‌تیغی را کشت» با طراحی، نویسندگی و بازی «بهرام افشاری» همین‌طور همراهی «تینو صالحی» و تهیه‌کنندگی «محمد قدس» اردیبهشت روی صحنه پردیس شهرزاد می‌رود.

در خلاصه داستان این نمایش آمده است: «پایان همه‌چیز خوب است. اگر پایان چیزی بد شد؛ نگران نباش! این پایانش نیست.»

محمد رحمانیان و کارگردانی «عشق روزهای کرونا»

محمد رحمانیان کارگردان تئاتر تصمیم دارد نمایش تازه خود به اسم «اولد سانگر: عشق روزهای کرونا» را با تهیه‌کنندگی علی اوجی از ۱۴ اردیبهشت سال جاری در پردیس تئاتر شهرزاد روی صحنه ببرد.

قصه «عشق روزهای کرونا» که نام آن برگرفته شده از رمان درخشان گابریل گارسیا مارکز است، در هفت اپیزود با توجه به حال و هوای تهران در روزهای کرونایی نوشته شده است.

احترام برومند، مهتاب نصیرپور، مهدی ساکی، میترا حجار، اندیشه فولادوند، نرگس محمدی، علی اوجی، شکیب شجره و... در این نمایش به ایفای نقش می‌پردازند و رضا یزدانی خواننده این اجراست.

پیش‌خرید اینترنتی بلیت‌های این نمایش علاوه بر سایت ایران کنسرت، در سایت اسنپ تیکت نیز آغاز شده است.

«آنا کارنینا»، تولستوی و آرش عباسی؛ میهمانان تازه شهرزاد

نمایش «آنا کارنینا» به نویسندگی و کارگردانی آرش عباسی از 15 اردیبهشت در پردیس تئاتر شهرزاد به صحنه می‌رود.

این نمایش با اقتباس از «آنا کارنینا» رمان مشهور تولستوی ساخته و به اجرا درآمده است.

داستان این نمایش درباره بازیگر نقش آنا کارنینا در یکی از نسخه‌های سینمایی این اثر و تأثیر این نقش بر زندگی خصوصی‌اش است.

معصومه رحمانی و بهنام شرفی بازیگران این نمایش هستند.

تک‌گویی رهنما در «فصل فراموشی» 

نمایش «فصل فراموشی» به نویسندگی، کارگردانی و بازیگری بهاره رهنما، از 5 اردیبهشت در تئاتر شهرزاد اجرا می‌شود.

این نمایش، روایت زنی است که به‌صورت تک‌گویی، خاطرات، رنج‌ها و حرمان‌های عشق و زندگی مشترکشان را بازگو می‌کند.

«اول شخص مفرد»؛ پرتماشاگرین‌ترین نمایش اصفهان

نمایش «اول شخص مفرد» به نویسندگی و کارگردانی امید نیاز و تهیه‌کنندگی پرویز پرستویی از 5 اردیبهشت در تئاتر شهرزاد روی صحنه می‌رود.

این نمایش که پرتماشاگرترین نمایش اصفهان است، روایتگر موضوع تنهایی با برش‌هایی از زندگی مردی به نام مهرداد است.

امید نیاز و مونس پورفاتحیان بازیگران این اثر نمایشی با همراهی لیلا با منیری هستند.

کامران شهلایی «نصف شبی» به شهرزاد می‌آید

نمایش کمدی «نصف شبی» به نویسندگی کامران شهلایی و کارگردانی مشترک محمد لارتی و کامران شهلایی از نیمه اردیبهشت در سالن شماره 3 پردیس تئاتر شهرزاد روی صحنه می‌رود.

در این نمایش رامین ناصر نصیر و مهسا ایرانیان ایفای نقش می‌کنند. در خلاصه داستان نمایش «نصف شبی» آمده است: «زندگی یک استاد چهل‌ساله مجرد که برای رسمی شدن شرط و شروطی در مقابلش قرار گرفته و ازدواج تبدیل به دغدغه‌ او می‌شود.»

مواجهه کودکان با ترس‌ها در نمایش «دزد لالایی‌ها»

نمایش کودک «دزد لالایی‌ها» نوشته فائزه فیض و بهرام جلالی‌پور و با طراحی و کارگردانی آرش شریف‌زاده از اواسط اردیبهشت‌ماه در پردیس تئاتر شهرزاد اجرا می‌شود.

 مضمون این نمایش از سویی درباره کودکانی است که از تاریکی می‌ترسند و یا چیزهای کوچکی باعث ترس‌های بزرگ در آن‌ها می‌شود و از طرفی دیگر به بچه‌هایی بازمی‌گردد که نسبت به خواهر و برادر کوچک‌ترشان حس حسادت دارند.

تمدید «بک تو بلک»، «شب شک» و «کریمولوژی» و «هاری» روی صحنه تئاتر شهرزاد

چهار نمایش نیز در اردیبهشت‌ماه در تئاتر شهرزاد تمدید شدند و روی صحنه به اجرای خود ادامه می‌دهند.

تئاتر «بک تو بلک» به نویسندگی و کارگردانی سجاد افشاریان، با بیش از ۳۷ هزار مخاطب و استقبال بی‌نظیر تماشاگران، منتقدان و هنرمندان همچنان به‌عنوان انتخاب اول مخاطبان تئاتر در پردیس تئاتر شهرزاد روی صحنه می‌رود.

«کریمولوژی» که روایتی متفاوت از نمایش ایرانی و «کریم‌ شیره‌ای» به قلم مهران رنجبر و کارگردانی رضا بهرامی است تا اواسط اردیبهشت در تئاتر شهرزاد تمدید شد.

 نمایش «کریمولوژی» با نگاهی به زندگی «کریم شیره‌ای» با بازی مجید رحمتی با استقبال تماشاگران مواجه شده است. این نمایش که نوید محمدزاده تهیه‌کنندگی آن را به عهده دارد تا اواخر اردیبهشت روی صحنه می‌ماند.

«شب شک» به کارگردانی امیرحسین بریمانی و تهیه‌کنندگی نوید محمدزاده از جمله آثار موفق جشنواره تئاتر دانشگاهی است که تندیس بازیگر نقش اول و تندیس کارگردانی بیست و سومین جشنواره تئاتر دانشگاهی ایران را دریافت کرده است. این نمایش که از 14 فروردین در تئاتر شهرزاد روی صحنه رفته تا اوسط اردیبهشت‌ماه ادامه خواهد داشت.

نمایش «هاری یا مردی که ...» به نویسندگی و کارگردانی افشین زمانی دومین بخش از یک سه‌گانه است که اولین بخش آن «شازده احتجاب» بود که سال ۹۸ اجرا شد. این نمایش نیز تا نیمه اردیبهشت روی صحنه می‌ماند.
مطالب مرتبط

پیگیری ایرنا از متن و حواشی نمایش «شب شک»

اصل مجوز تمدید گروه «شب شک» کجاست؟ تابع قانون باشیم
پیگیری ایرنا از متن و حواشی نمایش «شب شک»

اصل مجوز تمدید گروه «شب شک» کجاست؟/ تابع قانون باشیم

توقف فروش بلیت و جمع‌آوری اقلام تبلیغاتی نمایش «شب شک» با حاشیه‌های فراوانی همراه بوده است. این در حالی است که بنا به نص صریح قانون، اصل نامه ممهور و امضاءشده مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ برای تمدید مجوز اجرا در اختیار این گروه نیست و همین خود به‌تنهایی برای تخطی از ...

|

بازیگران و خواننده «قند خون» معرفی شدند

بازیگران و خواننده «قند خون» معرفی شدند

بازیگران و خواننده نمایش‌نامه‌خوانی خیریه «قند خون» به نویسندگی لیلی عاج و کارگردانی الهام شعبانی معرفی شدند. این خوانش دومین اجرا از رپرتوار نمایش‌نامه‌خوانی «زندگی کارگری زنان» است.

|

مراسم پایانی جشنواره تئاتر پنجمک برگزار شد

مریم کاظمی: پنجمک اولین جشنواره خصوصی آموزشی تئاتر است
مراسم پایانی جشنواره تئاتر پنجمک برگزار شد

مریم کاظمی: پنجمک اولین جشنواره خصوصی آموزشی تئاتر است

مریم کاظمی، مدیر جشنواره آموزشی تئاتر پنجمک این برنامه را اولین جشنواره خصوصی آموزشی تئاتر دانست و عنوان کرد اگر تئاتر از مدرسه به بچه‌ها آموزش داده شود برای انتخاب شغل و حرفه آینده و هم برای اینکه خودشان را پیدا کنند و شخصیت‌های بالنده‌تری برای ورود به جامعه داشته باشند، ...

|

هشتمین همکاری فردین خلعتبری با محمد رحمانیان در نمایش «اتاق محترم» 

هشتمین همکاری فردین خلعتبری با محمد رحمانیان در نمایش «اتاق محترم» 

فردین خلعتبری، آهنگساز، در موسیقی-نمایش «اتاق محترم»، با محمد رحمانیان برای هشتمین بار همکاری خواهد کرد. این دو هنرمند، پیش از این در فیلم‌های «کنسل» و «سینما نیمکت» و همچنین نمایش‌های «ترانه‌های قدیمی»، «ترانه‌های محلی»، «مجلس ضربت زدن»، «چخوف ساد» و «دعوت به دو نمایش ...

|

نظرات کاربران