در حال بارگذاری ...
تاریخ برگزاری بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر همدان مشخص شد

عذرخواهی دبیر جشنواره از هنرمندان و مخاطبان بابت تاخیر

دبیر بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر همدان، ضمن عذرخواهی از تعویق‌های پیش‌آمده، از برگزاری این رویداد در تیرماه سال جاری خبر داد.

به گزارش ایران تئاتر به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر همدان، امیر مشهدی عباس، دبیر بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر همدان، درباره دلایل به تعویق افتادن این رویداد، گفت: همان‌طور که می‌دانید، در ابتدای امر، قصد داشتیم که جشنواره را در اسفندماه برگزار کنیم، اما متأسفانه به دلیل شیوع مجدد بیماری کرونا و مسائلی که در پی داشت، با حضور جمعی از مسئولان مربوطه، تصمیم گرفته شد که برگزاری جشنواره به نیمه دوم اردیبهشت‌ماه موکول شود.

او افزود: متأسفانه در روند اجرایی کار، تداخل‌های متعددی بین این جشنواره و سایر برنامه‌های استان به وجود آمد، ضمن اینکه بخشی از شرکت‌کنندگان در این رویداد نیز دانش آموزان هستند که در اردیبهشت‌ماه درگیر امتحانات خواهند شد.

مشهدی عباس، درباره زمان دقیق برگزاری این رویداد، اظهار کرد: پس از هماهنگی‌های انجام شده با اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره کل وزارت فرهنگ و ارشاد استان همدان، ان‌شاءالله جشنواره یکم تا ششم تیرماه 1401 برگزار می‌شود.

دبیر بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر همدان، با تبریک به مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان، گفت: ضمن تقدیر از زحمات و همکاری آقای احمدرضا احسانی که در ماه‌های اخیر همکاری خوبی در جهت برگزاری بیست و هفتمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان داشتند؛ انتصاب شایسته آقای مسعود ویژه به‌عنوان مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان را هم تبریک می‌گویم و امیدوارم با همراهی ایشان جشنواره‌ای درخور کودکان ایران‌زمین برگزار کنیم.

او درباره بخش‌های بین‌المللی بیست و هفتمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان، گفت: بدیهی است که تا زمان مشخص نشدن تاریخ برگزاری جشنواره، امکان اعلام قطعی شرکت‌کنندگان بین‌المللی نبود، بنابراین با مشخص شدن زمان دقیق برگزاری این رویداد، اقدامات مربوط به حضور شرکت‌کنندگان این بخش نیز در دستور کار قرار گرفت.

دبیر بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر همدان، ضمن عذرخواهی از مخاطبان و شرکت‌کنندگان در این رویداد نمایشی، گفت: جا دارد که از هنرمندان شرکت‌کننده در این رویداد عذرخواهی کنم، زیرا من همواره خودم را یک هنرمند می‌دانم و سال‌هاست که در این شغل فعالیت دارم، بنابراین به‌خوبی می‌دانم که سر پا نگاه‌داشتن یک گروه برای جشنواره، آن هم زمانی که برگزاری آن به تعویق می‌افتد تا چه اندازه کار مشکلی است.

مشهدی عباس ادامه داد: بابت این اتفاق از تمام هنرمندان و مخاطبان جشنواره عذرخواهی می‌کنم، اما امیدوارم که همگی درک کنند که صرفاً برگزاری جشنواره هدف ما نیست و سعی داریم که بتوانیم این رویداد فرهنگی و هنری را با استانداردهای لازم، برگزار کنیم.

او خاطرنشان کرد: تمام تلاش من و ستاد اجرایی جشنواره، همواره این بوده که بتوانیم بهترین اتفاق‌ها را برای مخاطبین و هنرمندان، ایجاد کنیم، به همین خاطر از این وقفه پیش‌آمده بسیار متأسفم اما بدیهی است که همه عوامل در دستان ما نیست و مسائل مختلفی مانند کرونا، تداخل برنامه با سایر رویدادهای استان همدان و امتحانات دانش آموزان، بر روند کار ما کاملاً سایه افکند و عملاً سبب شد که بخشی از اتفاقات از کنترل ما خارج شوند.

بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان، با هدف تقویت مهارت، رشد آگاهی و اعتمادبه‌نفس فرزندان ایران‌زمین از طریق نمایش، از اول تا ششم تیرماه سال ۱۴۰۱ به دبیری امیر مشهدی عباس و با مشارکت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان، اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، انجمن هنرهای نمایشی ایران و دیگر سازمان‌ها و نهادهای استان همدان، با شعار «تئاتر، پرواز پروانه‌های خیال» در شهر تاریخی همدان برگزار می‌شود.

مشروح اخبار بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان را می‌توانید از سایت جشنواره به نشانی https://icy.theater.ir/fa/ دنبال کنید.




مطالب مرتبط

پیام دبیر بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان؛

موهبت کار کردن برای کودکان و نوجوانان را قدر بدانیم
پیام دبیر بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان؛

موهبت کار کردن برای کودکان و نوجوانان را قدر بدانیم

امیر مشهدی عباس دبیر بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان در پیام خود به اهالی تئاتر در آستانه برگزاری این رویداد نمایشی نوشت: ‌امیدواریم هر روز ارزش لطفی را که خداوند به ما دارد، بدانیم و موهبت کار کردن برای کودکان و نوجوانان و جایگاه این هنر را قدر بدانیم.

|

با توجه به ‌آغاز پیک ششم همه‌گیری کرونا

برگزاری جشنواره تئاتر کودک و نوجوان به تعویق افتاد
با توجه به ‌آغاز پیک ششم همه‌گیری کرونا

برگزاری جشنواره تئاتر کودک و نوجوان به تعویق افتاد

با نظر شورای سیاست‌گذاری بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان، به دلیل آغاز پیک ششم همه‌گیری کرونا، برگزاری بیست و هفتمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان تا نیمه دوم اردیبهشت سال ۱۴۰۱ به تعویق افتاد.

|

دبیر بیست و هفتمین جشنواره تشریح کرد

نگاه ویژه به «تئاتر دانش‌آموزی» در جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان
دبیر بیست و هفتمین جشنواره تشریح کرد

نگاه ویژه به «تئاتر دانش‌آموزی» در جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان

دبیر بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان با تاکید بر اهمیت «تئاتر دانش‌آموزی» و تاثیر آن بر رشد فکری آینده‌سازان کشور، از برگزاری ویژه این بخش، در جشنواره بیست و هفتم، خبر داد.

|

در دیدار  دبیر جشنواره تئاتر کودک و نوجوان با مدیرکل فرهنگی و هنری وزارت آموزش‌وپرورش مطرح شد:

استفاده از ظرفیت شبکه شاد در جشنواره تئاتر کودک و نوجوان
حمایت وزارت آموزش‌وپرورش از آثار دانش‌آموزی جشنواره
در دیدار دبیر جشنواره تئاتر کودک و نوجوان با مدیرکل فرهنگی و هنری وزارت آموزش‌وپرورش مطرح شد:

استفاده از ظرفیت شبکه شاد در جشنواره تئاتر کودک و نوجوان
حمایت وزارت آموزش‌وپرورش از آثار دانش‌آموزی جشنواره

مدیرکل فرهنگی هنری، اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش‌وپرورش در نشستی با دبیر بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان از حمایت این وزارتخانه از آثار دانش‌آموزی این رویداد نمایشی و همچنین استفاده از ظرفیت‌های شبکه شاد در این دوره از جشنواره خبر داد.

|

آغاز مرحله انتخاب آثار بیست و هفتمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان همدان

مشهدی‌عباس: فرصت برگزاری کیفی جشنواره مهیاست
آغاز مرحله انتخاب آثار بیست و هفتمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان همدان

مشهدی‌عباس: فرصت برگزاری کیفی جشنواره مهیاست

دبیر بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان از مشارکت خوب فعالان تئاتر کودک و نوجوان کشور و ارسال ۴۰۰ اثر به دبیرخانه این رویداد نمایشی خبر داد.

|

نظرات کاربران