در حال بارگذاری ...
به مناسبت بزرگداشت حکیم فردوسی و پاسداشت زبان فارسی و با همکاری اداره کل هنرهای نمایشی

ویژه‌برنامه «جشن نامه» رادیو نمایش از سنگلج روی آنتن می‌رود

ویژه‌برنامه «جشن نامه» رادیو نمایش ۲۵ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱، به مناسبت روز پاسداشت زبان فارسی و بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی از آنتن شبکه رادیویی نمایش پخش می‌شود.

به گزارش ایران تئاتر، «جشن نامه» برنامه‌ای ترکیبی از شاهنامه خوانی، نقالی و پرده خوانی و نمایش‌هایی کوتاه بر اساس شاهنامه حکیم توس است و شامل بخش‌هایی همچون «رونمایی نامورنامه» در گفت و گو با جلال خالقی مطلق عضو هیأت امنا و فرنشین بنیاد فردوسی و با صدای محسن بهرامی، «شگفتی‌های شاهنامه» در گفت و گو با عبدالمهدی مستکین، شاهنامه پژوه و مدیر بخش فرهنگ کمیسیون یونسکو ایران، خوانش نسخه آموزشی و نمایشی شاهنامه فردوسی در دو بخش دیباچه‌ای و سرگذشت فردوسی و داستان‌های دوره پیشدادی و گفت وگو با یاسر موحد فرد دبیرکل بنیاد فردوسی و مدیر عامل موسسه فردوسی توسی، پخش نمایش رادیویی «بیور اسب» با بازنویسی و کارگردانی رضا حماطی و بازیگری عباس بهمنش در نقش ابلیس، رضا حماطی در نقش راوی و کیوان هاشمی در نقش ضحاک، «نقالی آموزه‌های اخلاقی حکیم توس»، اجرا‌های گروه کودکان و نوجوانان موسسه فردوسی توسی، «نقالی بحر طویل خوانی» امیرعلی عطااللهی، نقالی دو زبانه، شاهنامه خوانی گروهی خانواده شریفی از رفسنجان و بخش‌های متنوع دیگری می‌باشد. همچنین در این برنامه با محسن سوهانی مدیر کل هنر‌های نمایشی رادیو و رادیو نمایش و کاظم نظری مدیر کل مرکز هنر‌های نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز گفت و گو خواهد شد.

 این برنامه به تهیه کنندگی ملیحه مرادی جعفری، با اجرای ملیحه شبانیان و پیمان شیخی، دستیار تهیه علیرضا بهروش و با همکاری اداره کل هنر‌های نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و رادیو نمایش و بنیاد فردوسی، به میزبانی تالار سنگلج تهران، روز یک شنبه 25 اردیبهشت ماه از ساعت 9 الی 11 از محل تماشاخانه‌ سنگلج به روی آنتن خواهد رفت و پذیرای علاقه‌مندان و مخاطبان رادیو خواهد بود.

این برنامه در گروه فرهنگ و تاریخ رادیو نمایش تهیه و تولید شده است که به صورت زنده از آنتن شبکه رادیویی نمایش پخش می‌شود.
مطالب مرتبط

به مناسبت دهه کرامت و در روز میلاد امام رضا(ع) اجرا می‌شود

تماشاگر و شنونده یک سور ایرانی در قالب رادیوتئاتر روحوضی باشید
به مناسبت دهه کرامت و در روز میلاد امام رضا(ع) اجرا می‌شود

تماشاگر و شنونده یک سور ایرانی در قالب رادیوتئاتر روحوضی باشید

به مناسبت دهه کرامت و فرا رسیدن میلاد حضرت امام رضا (ع) ویژه برنامه «شادباش» به همت اداره کل هنر‌های نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره کل هنر‌های نمایشی رادیو در تماشاخانه سنگلج اجرا و همزمان از آنتن رادیو نمایش پخش می‌شود.

|

پیگیری ایرنا از متن و حواشی نمایش «شب شک»

اصل مجوز تمدید گروه «شب شک» کجاست؟ تابع قانون باشیم
پیگیری ایرنا از متن و حواشی نمایش «شب شک»

اصل مجوز تمدید گروه «شب شک» کجاست؟/ تابع قانون باشیم

توقف فروش بلیت و جمع‌آوری اقلام تبلیغاتی نمایش «شب شک» با حاشیه‌های فراوانی همراه بوده است. این در حالی است که بنا به نص صریح قانون، اصل نامه ممهور و امضاءشده مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ برای تمدید مجوز اجرا در اختیار این گروه نیست و همین خود به‌تنهایی برای تخطی از ...

|

پیام مدیر رادیو نمایش به مناسبت سالگرد تأسیس این رادیو نمایش

در خجستگی تخیل و تفکر
پیام مدیر رادیو نمایش به مناسبت سالگرد تأسیس این رادیو نمایش

در خجستگی تخیل و تفکر

به گزارش ایران تئاتر، مدیرکل هنرهای نمایشی رادیو، در پیامی به مناسبت فرارسیدن سالروز تأسیس رادیو نمایش، این روز را تبریک گفت. در این پیام آمده است: «هوالسمیع سلام و برکت الهی ما ...

|

نظرات کاربران