در حال بارگذاری ...
به همت دفتر پژوهش، آموزش و انتشارات نمایش

سه نمایشنامه و دو پژوهش روانه بازار نشر شد

چهار عنوان کتاب جدید از انتشارات نمایش روانه‌ بازار نشر شد.

به گزارش ایران تئاتر ، به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی ،دفتر پژوهش، آموزش و انتشارات نمایش چهار عنوان کتاب تازه را در حوزه‌ی هنرهای نمایشی به بازار کتاب ارائه کرد.
سه نمایشنامه در دو مجلد و با عناوین «جل پشت ها-کشتی گیرنده با خرس» نوشته حسین فضل اللهی و «دل آتش است» نوشته چیستا یثربی، و دو کتاب پژوهشی با عناوین «سایه بازی» نوشته روبرتو پاپتی و ماشا لوچی با تالیف و ترجمه آیرین غریب پور و «نمایشنامه نویسان ایران 1378-1357 » که حاصل پژوهش حسین فرخی است در اختیار متخصصان و علاقه‌مندان تئاتر قرار گرفته است. 
گفتنی است که نمایشنامه های «جل پشت ها-کشتی گیرنده با خرس» با موضوعی اجتماعی و با عنایت به فرهنگ و اداب ایرانی نگاشته شده و «دل آتش است» نمایشنامه ای است با مضمونی انسانی و منبعث از معرفت شناسی ایرانی. 
کتاب «نمایشنامه نویسان ایران 1378-1357 » جلد سوم از کتاب‌هایی است که با ارائه‌ی خلاصه داستان و اشارات مختصری درباره‌ مضمون آثار به معرفی نمایشنامه نویسان ایرانی در بستر گاهشماری تاریخی می پردازد و تکمله‌ای بر دو جلد پیشینی از این پژوهش به شمار می‌آید که پیش از این منتشر شده است.
کتاب «سایه بازی» کتابی است تمام رنگی و کاربردی که می‌تواند مربیان، دانش آموزان و کودکان و نوجوانان را با چگونگی تهیه و اجرای یک نمایش سایه‌ای آشنا کند. ویژگی این کتاب سادگی بیان مطالب و راهنمایی عملی برای ترغیب علاقه مندان است تا بتوانند با مواد بازیافتی موجود در زتدگی روزمره، در هر زمان و مکانی، نمایش شگفت انگیزی را با «سایه بازی» تولید و اجرا کنند.
مطالب مرتبط

گفتگوی ایران تئاتر با معصومه احمدی نویسنده کتاب  امیرخسرو دهلوی و نمایش

شاعرى که نمایش را می شناسد ولی مورد بی توجهی است
گفتگوی ایران تئاتر با معصومه احمدی نویسنده کتاب امیرخسرو دهلوی و نمایش

شاعرى که نمایش را می شناسد ولی مورد بی توجهی است

ایران تئاتر : معصومه (یلدا) احمدى دارای مدرک کارشناسى طراحى صحنه و کارشناسى ارشد ادبیات نمایشى است. او همچنین به پژوهش در حوزه های متنی و میان متنی نمایش علاقمند است .

|

نظرات کاربران