در حال بارگذاری ...
به همت دفتر پژوهش، آموزش و انتشارات نمایش

سه نمایشنامه و دو پژوهش روانه بازار نشر شد

چهار عنوان کتاب جدید از انتشارات نمایش روانه‌ بازار نشر شد.

به گزارش ایران تئاتر ، به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی ،دفتر پژوهش، آموزش و انتشارات نمایش چهار عنوان کتاب تازه را در حوزه‌ی هنرهای نمایشی به بازار کتاب ارائه کرد.
سه نمایشنامه در دو مجلد و با عناوین «جل پشت ها-کشتی گیرنده با خرس» نوشته حسین فضل اللهی و «دل آتش است» نوشته چیستا یثربی، و دو کتاب پژوهشی با عناوین «سایه بازی» نوشته روبرتو پاپتی و ماشا لوچی با تالیف و ترجمه آیرین غریب پور و «نمایشنامه نویسان ایران 1378-1357 » که حاصل پژوهش حسین فرخی است در اختیار متخصصان و علاقه‌مندان تئاتر قرار گرفته است. 
گفتنی است که نمایشنامه های «جل پشت ها-کشتی گیرنده با خرس» با موضوعی اجتماعی و با عنایت به فرهنگ و اداب ایرانی نگاشته شده و «دل آتش است» نمایشنامه ای است با مضمونی انسانی و منبعث از معرفت شناسی ایرانی. 
کتاب «نمایشنامه نویسان ایران 1378-1357 » جلد سوم از کتاب‌هایی است که با ارائه‌ی خلاصه داستان و اشارات مختصری درباره‌ مضمون آثار به معرفی نمایشنامه نویسان ایرانی در بستر گاهشماری تاریخی می پردازد و تکمله‌ای بر دو جلد پیشینی از این پژوهش به شمار می‌آید که پیش از این منتشر شده است.
کتاب «سایه بازی» کتابی است تمام رنگی و کاربردی که می‌تواند مربیان، دانش آموزان و کودکان و نوجوانان را با چگونگی تهیه و اجرای یک نمایش سایه‌ای آشنا کند. ویژگی این کتاب سادگی بیان مطالب و راهنمایی عملی برای ترغیب علاقه مندان است تا بتوانند با مواد بازیافتی موجود در زتدگی روزمره، در هر زمان و مکانی، نمایش شگفت انگیزی را با «سایه بازی» تولید و اجرا کنند.
مطالب مرتبط

گفتگوی ایران تئاتر با معصومه احمدی نویسنده کتاب  امیرخسرو دهلوی و نمایش

شاعرى که نمایش را می شناسد ولی مورد بی توجهی است
گفتگوی ایران تئاتر با معصومه احمدی نویسنده کتاب امیرخسرو دهلوی و نمایش

شاعرى که نمایش را می شناسد ولی مورد بی توجهی است

ایران تئاتر : معصومه (یلدا) احمدى دارای مدرک کارشناسى طراحى صحنه و کارشناسى ارشد ادبیات نمایشى است. او همچنین به پژوهش در حوزه های متنی و میان متنی نمایش علاقمند است .

|

دفتر پژوهش، آموزش و انتشارات اداره‌کل هنرهای نمایشی برگزار می‌کند

آغاز به کار «همایش ملی تئاتر برای نوجوانان»
دفتر پژوهش، آموزش و انتشارات اداره‌کل هنرهای نمایشی برگزار می‌کند

آغاز به کار «همایش ملی تئاتر برای نوجوانان»

«همایش ملی تئاتر برای نوجوانان» با تأکید بر لزوم تشویق به تولید تئاتر حرفه‌ای برای مخاطب نوجوان توسط دفتر پژوهش، آموزش و انتشارات اداره کل هنرهای نمایشی برگزار خواهد شد.

|

به بهانه انتشار نمایشنامه «ماری میان موهای مریم» به نویسندگی هادی حوری

روایت یکی از حادترین شرایط تاریخی صدر اسلام
به بهانه انتشار نمایشنامه «ماری میان موهای مریم» به نویسندگی هادی حوری

روایت یکی از حادترین شرایط تاریخی صدر اسلام

هادی حوری، نمایشنامه‌نویس و کارگردان تئاتر که به‌تازگی کتاب «ماری میان موهای مریم» را منتشر کرده، تاکید کرد داستان این نمایشنامه عاشقانه، مربوط به قدرت‌طلبی خوارج و یهودیت، پس از واقعه جنگ صفین است.

|

نظرات کاربران