در حال بارگذاری ...
تقدیر مدیر کل هنرهای نمایشی از زحمات مدیر و سردبیر ایران تئاتر

شش سال مدیریت دلسوزانه با حرکتی حرفه ای و پرسرعت
« ایران تئاتر» فرصتی مهم برای توسعه هنرهای نمایشی ایجاد کرد

دکتر کاظم نظری مدیر کل هنرهای نمایشی در دیدار با علی‌اکبر عبدالعلی‌زاده مدیر پرتال تئاتر ایران و سردبیر ایران تئاتر با اهدای لوح تقدیر از حضور و زحمات شش‌ساله او قدردانی کرد.

به گزارش ایران تئاتر، این نشست ، روز چهارشنبه 28 اردیبهشت با حضور رضا بصیرت مدیر عامل انجمن هنرهای نمایشی ایران ،غلامرضا نعمتی، معاون اجرایی اداره کل هنرهای نمایشی، مهدی یوسفی کیا مدیر روابط عمومی این اداره کل و برگزار شد.

در این نشست کاظم نظری ایران تئاتر را در ساختار فعلی اش را حاصل تخصص ، توان حرفه ای و تلاش های علی اکبر عبدالعلی زاده داشنت آن را درگاه اطلاع رسانی و مرجع بانک های اطلاعات تخصصی خواند و گفت : بدون تردید این امکان بصورت اختصاصی و تنها در اختیار هنرهای نمایشی کشور است و در حوزه هار فرهنگی دیگر نمونه و مشابه ندارد . 

وی حضور مستمر ، دلسوزانه ، بی حاشیه  و موثر عبدالعلی زاده در مدیریت ایران تئاتر و گروه همراه را سبب ساز حرکتی حرفه ای و پرسرعت دانست و افزود : پوشش اخبار و گزارش ها و ... در سایت مرکزی و و سایت استان های کشور به تنهایی اقدامی دشوار است . بخش رسانه ای این مجموعه بخشی از اهمیت و بزرگی پرتال تئاتر ایران را در بر می گیرد و بانک های اطلاعاتی غنی و گزارش های موضوعی و ... زمینه ماندگاری و مراجعه مخاطبان را فراهم کرده است . 

در ادامه این نشست رضا بصیرت مدیر انجمن هنرهای نمایشی نیز با تاکید بر تجربه همکاری بی حاشیه و حرفه ای با مدیر پرتال و سردبیر ایران تئاتر گفت : در گلوگاه های رسانه ای مثل جشنواره ها و مناسبت ها ایران تئاتر بدون حاشیه و خطا در گستره وسیعی از ثبت نام تا پوشش رسانه ای و تولید محتوای اختصاصی  حضور و فعالیت موثرداشته است . « ایران تئاتر» فرصتی مهم برای توسعه هنرهای نمایشی ایجاد کرد و امید که این حرکت رو به رشد تداوم پیدا کند .

در ادامه علی اکبر عبدالعلی زاده مدیر پرتال تئاتر ایران و سردبیر ایران تئاتر ضمن ابراز خرسندی از حضور شش ساله خود در این رسانه با اشاره به این که در این مدت با سه مدیر کل و با رویکردهای مختلف تلاش کرده ایران تئاتر در حوزه رسانه جامعیت و فراگیری خود را حفظ کند گفت : هفده سال از عمر پربرکت ایران تئاتر می گذرد و افتخار داشتم بیش از یک سوم عمر این رسانه را در فضایی دوست داشتنی با همراهی بهترین های رسانه در خدمت خانواده تئاتر باشم و به مدد دوستان و حمایت مدیران ، این مجموعه را توسعه دهیم و از یک رسانه خبری به یک مرجع تخصصی برای جمع اطلاعات در مورد تئاتر ایران بدل کنیم .برایم بسیار مهم است این درگاه تخصصی در آینده نیز انشاءالله بتواند این مسیر را تدام بخشد . 

قدر دان تک تک همکاران تحریریه مرکزی و تحریریه استان ها هستم . همچنین همکاران هماهنگی و بخش فنی که نقش به سزایی در توسعه این درگاه داشتند . همکاری و همراهان میدران و همرکاران اداره کل هنرهای نمایشی و انجمن هنرهای نمایشی ایران نیز ستودنی است که بدون همراهی این عزیززان نتیجه موجود حاصل نمی شد.

 

اهدای لوح تقدیر توسط مدیرکل هنرهای نمایشی  به مدیر پرتال و سردبیر ایران تئاتر پایان بخش این نشست بود.

در متن لوح تقدیر اهدایی به سردبیر ایران تئاتر آمده است:

 

عزیز گران‌قدر

جناب آقای علی‌اکبر عبدالعلی‌زاده

تئاتر، هنر بی‌بدیل و ابزار پرتوانی است برای ترسیم فضیلت‌ها و برکشیدن ارزش‌ها و نیز نمایش کج‌روی‌ها و بداندیشی‌ها به نیت زدودن و اصلاحشان، و این همه را صحنه، با ترکیب سایر هنرهای پیرامونی خویش، به تماشا می‌گذارد.

از این منظر، «درگاه تخصصی ایران تئاتر»، ظرفیت و فرصت مغتنمی است تا ادبیات و هنر نمایشی ایران اسلامی را به‌درستی و با جلال و کمال هرچه بیشتر، در متن و محتوای پیام، به هنرمندان و عموم مردم میهن اسلامی‌مان، عرضه نماید.

بی‌شک حضور ارزشمند ۶ ساله جنابعالی در مدیریت «درگاه تخصصی ایران تئاتر»، گامی مهم در راستای تحقق آرمان‌های اداره کل هنرهای نمایشی و گامی تأثیرگذار و مبارک برای عرصه نمایش کشور بود و صمیمانه، حضور هنرمندانه جنابعالی را در متن این رویداد زیبا دست‌مریزاد گفته و از زحمات و تلاش شما برای رشد و اثرگذاری این درگاه، سپاسگزارم و امیدوار به استمرار، دوام و قوام همکاری و هم‌اندیشی با این بستر مهم اطلاع‌رسانی کشور، به مدد رویکرد خالصانه و دلسوزانه همراه با سلامتی برای شما هستم.

انشاء‌الله که برکات این تلاش در ارکان زندگی دنیوی و اخروی شما بازتاب داشته باشد.

و به‌راستی، چه نیروی شگفت‌انگیزی است

دست‌هایی که به‌هم‌پیوسته است.

کاظم نظری

مدیر کل هنرهای نمایشی

اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۱
مطالب مرتبط

مدیرکل هنرهای نمایشی در گفت‌وگو با ایران تئاتر

جشنواره تئاتر بسیج، باید تبلوری از ارزش‌های انقلاب اسلامی باشد
مدیرکل هنرهای نمایشی در گفت‌وگو با ایران تئاتر

جشنواره تئاتر بسیج، باید تبلوری از ارزش‌های انقلاب اسلامی باشد

کاظم نظری با تأکید بر پرداختن به موضوعات تأثیرگذار در راستای ارزش‌های انقلاب اسلامی و آموزه‌های بسیج عمومی از همراهی اداره کل هنرهای نمایشی برای برگزاری هرچه باشکوه‌تر سیزدهمین جشنواره تئاتر بسیج خبر داد.

|

در حاشیه بیست و هفتمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان مطرح شد

کاظم نظری: رونق و تعالی تئاتر بزرگسال وابسته به تئاتر کودک و نوجوان است
در حاشیه بیست و هفتمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان مطرح شد

کاظم نظری: رونق و تعالی تئاتر بزرگسال وابسته به تئاتر کودک و نوجوان است

کاظم نظری مدیرکل هنرهای نمایشی گفت: «نباید به جشنواره تئاتر کودک و نوجوان تنها در این مقطع و زمان توجه کنیم. این رویداد باید در طول سال پویا باشد و ما شاهد تولیدات مداوم آثار کودک و نوجوان باشیم تا به رشد و شکوفایی تئاتر کمک کند.»

|

در آخرین روزهای اسفند ماه صورت گرفت؛

بازدید مدیرکل هنرهای نمایشی از تدارک اجراهای نوروزی  تئاتر شهر و تالار هنر
در آخرین روزهای اسفند ماه صورت گرفت؛

بازدید مدیرکل هنرهای نمایشی از تدارک اجراهای نوروزی تئاتر شهر و تالار هنر

مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شامگاه پنجشنبه ه با حضور در مجموعه تئاتر شهر و تالار هنر از روند تمرین و آماده سازی نمایش های این دو مجموعه برای اجرا در فروردین ماه سال 1401 بازدید کرد.

|

با حمایت اداره کل هنرهای نمایشی

مجموعه نمایشنامه‌های خسرو بامداد منتشر خواهد شد
با حمایت اداره کل هنرهای نمایشی

مجموعه نمایشنامه‌های خسرو بامداد منتشر خواهد شد

مدیرکل هنرهای نمایشی در دومین برنامه دیدار با پیشکسوتان و استادان عرصه تئاتر عصر روز گذشته به دیدار خسرو بامداد محقق، مدرس، نویسنده و کارگردان تئاتر رفت و اعلام کرد مجموعه نمایشنامه‌های این هنرمند به همت دفتر پژوهش و انتشارات اداره کل هنرهای نمایشی منتشر خواهد شد.

|

کاظم نظری در دیدار با ستاد اجرایی جشنواره تئاتر استانی قم مطرح کرد

جشنواره تئاتر باید تبدیل به مطالبه مردمی شود
کاظم نظری در دیدار با ستاد اجرایی جشنواره تئاتر استانی قم مطرح کرد

جشنواره تئاتر باید تبدیل به مطالبه مردمی شود

مدیرکل هنرهای نمایشی کشور روز گذشته در دیدار با دبیر جشنواره و اعضای ستاد اجرایی بیست و سومین جشنواره تئاتر استانی قم، با بیان اصطلاحِ تئاتر برای مردم گفت: ما باید این مسئله را به‌خوبی برای مسئولان تبیین کنیم تا موردتوجه قرار گیرد.

|

نظرات کاربران