در حال بارگذاری ...
سیدعباس عظیمی در مراسم بزرگداشت آقای بازیگر مطرح کرد:

عزت‌الله انتظامی حامی راه‌اندازی موسسه هنرمندان پیشکسوت بود

شب گذشته ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ و به بهانه نود و هشتمین سالروز تولد استاد عزت‌الله انتظامی مراسم یادبود و بزرگداشت این هنرمند فقید سینما، تئاتر و تلویزیون برگزار شد.

به گزارش ایران تئاتر به نقل از روابط عمومی موسسه هنرمندان پیشکسوت، شب گذشته 31 خرداد 1401 و به بهانه نود و هشتمین سالروز تولد استاد عزت‌الله انتظامی مراسم یادبود و بزرگداشت این هنرمند فقید سینما، تئاتر و تلویزیون با حضور سیدعباس عظیمی مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت، شکرخدا گودرزی رئیس خانه موزه عزت‌الله انتظامی، فلور انتظامی همسر عزت‌الله انتظامی و تعدادی از هنرمندان پیشکسوت با همکاری موسسه هنرمندان پیشکسوت، خانه موزه عزت‌الله انتظامی و شهرداری منطقه 1 تهران برگزار شد.

محمدتقی شاهرخ، اسحاق خانزادی، محمدعلی ساربان، محبوب عارفی، حمید انگجی، داریوش مودبیان، کیوان ساکت، گوهر خیراندیش، عزت‌الله رمضانی‌فر، محسن کوهستانی و صدیق تعریف هنرمندان پیشکسوت حاضر در این مراسم بودند.

سید عباس عظیمی عنوان کرد: خوشحالم این اتفاق خوش‌آیند رخ‌داده است و ما امروز به بهانه سالروز تولد استاد عزت‌الله انتظامی گردهم جمع شدیم و یاد او را گرامی می‌داریم.

مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت و سرپرست برج آزادی ادامه داد: امشب بنده بیشتر می‌خواهم راجع به مسائل اجتماعی که استاد دغدغه آن‌ها را داشتند صحبت بکنم.

عظیمی اضافه کرد: استاد انتظامی در سال 1390 اسامی هنرمندانی را که مشکلات معیشتی و درمانی داشتند، همیشه به همراه داشت و هر جایی که مسئول و مدیر فرهنگی را که ملاقات می‌کرد، این لیست را به او می‌داد و درخواست کمک برای آن‌ها می‌کرد.

وی افزود: همان لیست باعث ارتباط دوستی بنده با آقای انتظامی شد به این صورت که استاد این لیست را در جایی به آقای حمید شاه‌آبادی معاون اسبق هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تحویل داد و آقای شاه‌آبادی هم مسئولیت پیگری را بر عهده من گذاشت.

عظیمی در ادامه صحبت‌هایش با اشاره به راه‌اندازی موسسه گفت: زمانی که مسئولیت موسسه هنرمندان پیشکسوت به من محول شد ترس بزرگی داشتم به خاطر اینکه آن زمان موسسه به‌جز یک برگ کاغذ هیچ‌چیز دیگری نبود؛ اما استاد انتظامی با من تماس گرفت و گفت این همان چیزی است که من سال‌هاست دنبالش هستم.

او اضافه کرد: همین صحبت استاد انتظامی باعث امیدواری و تشویق من شد تا با جدیت بیشتری دنبال گسترش موسسه باشم. علی‌رغم آنکه استاد به دلایل مختلف کمتر در مراسم یا اماکن حضور پیدا می‌کرد، ولی چندین مرتبه با حضور در موسسه هنرمندان پیشکسوت و برگزاری نشست‌های خبری و حتی دیدار صمیمانه با همکاران موسسه تلاش کرد تا نظر و حمایت مقامات و مسئولان را به این موسسه جلب کند.

همچنین حضور پیگیر استاد در موسسه باعث اعتمادسازی سایر هنرمندان پیشکسوت ازجمله زنده‌یادان داوود رشیدی، محمدعلی کشاورز، جمشید مشایخی و استادان علی نصیریان، داریوش ارجمند و بسیاری دیگر از این فرهیختگان برای حمایت از این موسسه شد.

در ادامه این مراسم علی دهکردی نایب‌رئیس انجمن بازیگران، عزت‌الله رمضانی‌فر، داریوش مودبیان و امیرشهاب رضویان سخنرانی و خاطراتی را از استاد عزت‌الله انتظامی گفتند.

همچنین استاد کیوان ساکت دقایقی با تک‌نوازی سه‌تار حاضرین در سالن را مهمان هنرنمایی خود کرد و در پایان کیک تولد استاد عزت‌الله انتظامی توسط فلور انتظامی همسر او برش داده شد.
مطالب مرتبط

همزمان با دهمین سالگرد تاسیس موسسه هنرمندان پیشکسوت

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جمع هنرمندان حضور یافت
همزمان با دهمین سالگرد تاسیس موسسه هنرمندان پیشکسوت

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جمع هنرمندان حضور یافت

همزمان با دهمین سالگرد تاسیس موسسه هنرمندان پیشکسوت و روز ملی سینما، روز دوشنبه ۲۱ شهریور محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جمع هنرمندان پیشکسوت حوزه‌های مختلف هنری در محل این موسسه حضور پیدا کرد.

|

هنرمندان پیشکسوت متولد مرداد، تجلیل شدند

هنرمندان پیشکسوت متولد مرداد، تجلیل شدند

مراسم تجلیل از هنرمندان پیشکسوت متولد مرداد، روز سه‌شنبه (4 مرداد) برگزار شد. مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت، در این مراسم، از همه پیشکسوتان خواست اگر نکته یا مشکلی در مورد خود یا دیگر هنرمندان دارند، قبل از پخش شدن در فضای مجازی، به موسسه اطلاع دهند تا پیگیری شود.

|

مراسم تجلیل از هنرمندان پیشکسوت متولد تیرماه برگزار شد

مراسم تجلیل از هنرمندان پیشکسوت متولد تیرماه برگزار شد

مراسم تجلیل از هنرمندان پیشکسوت متولد تیرماه، دوشنبه 13 تیرماه به همت موسسه هنرمندان پیشکسوت و مشارکت موسسه کمک به توسعه فرهنگ و هنر، با حضور مهدی باب‌الحوائجی مدیرکل امور اداری و منابع انسانی وزارت فرهنگ و ارشاد ...

|

در نخستین نشست تخصصی پیشکسوتان هنرهای نمایشی مطرح شد

تشکیل کارگروه‌های تخصصی برای رفع مشکلات تئاتر
در نخستین نشست تخصصی پیشکسوتان هنرهای نمایشی مطرح شد

تشکیل کارگروه‌های تخصصی برای رفع مشکلات تئاتر

محمود سالاری در دیدار با پیشکسوتان هنرهای نمایشی، بر تشکیل کارگروه‌های تخصصی به‌منظور بیان دیدگاه‌ها، راهکارهای عملیاتی و شنیدن نقدهای سازنده به منظور پیشرفت تئاتر کشور تأکید کرد.

|

مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت خبر داد

جمشید جهان‌زاده، بازیگر پیشکسوت بستری شد
مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت خبر داد

جمشید جهان‌زاده، بازیگر پیشکسوت بستری شد

جمشید جهان‌زاده، بازیگر سینما، تئاتر و‌ تلویزیون، به دلیل مشکلات قلبی و ریوی، از چند روز پیش در بیمارستان شهید لواسانی تهران بستری شده است. حال این هنرمند پیشکسوت، پایدار توصیف شده است.

|

در عیادت مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت از هنرمند عنوان شد

محمد کاسبی: پیشکسوتان مثل کتاب‌های خطی، باارزش‌اند
در عیادت مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت از هنرمند عنوان شد

محمد کاسبی: پیشکسوتان مثل کتاب‌های خطی، باارزش‌اند

محمد کاسبی، هنرمند پیشکسوت عرصه سینما، تئاتر و تلویزیون که مدتی است به دلیل نارسایی قلبی در بیمارستان بستری است، تاکید کرد: هنرمندان پیشکسوت این سرزمین همچون کتاب‌های خطی، با ارزش‌اند و نیاز به شرایط خاص رسیدگی دارند.

|

نظرات کاربران