در حال بارگذاری ...
در آیین گشایش نمایش ادواردو عنوان شد؛

داستان زندگی ادواردو آنیلی ظرفیت ساخت فیلم و سریال را دارد

دیپلمات سابق ایران گفت: داستان زندگی ادواردو آنیلی ظرفیت و پتانسیل ساخته فیلم سینمایی و سریال دارد و کارگردانان می‌توانند داستان زندگی وی را به نمایش درآورند.

به گزارش ایران تئاتر به نقل از روابط عمومی حوزه هنری، آیین گشایش نمایش «ادواردو» با حضور کوروش زارعی، مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری، محمد بلوری، روزنامه‌نگار پیشکسوت، مرتضی سرهنگی، مدیر دفتر ادبیات پایداری حوزه هنری و جمعی از هنرمندان و هنردوستان روز سه‌شنبه هفتم تیرماه ۱۴۰۱ در حوزه هنری انقلاب اسلامی برگزار شد.

محمدحسن قدیری ابیانه در آیین گشایش نمایش «ادواردو» ظرفیت داستان زندگی ادواردو آنیلی برای ساخت فیلم و سریال را زیاد دانست و گفت: این داستان، ظرفیت و پتانسیل ساخته فیلم سینمایی و سریال دارد و کارگردانان می‌توانند داستان زندگی وی را به نمایش درآورند.

وی با اشاره به مسیحی و یهودی بودن پدر و مادر ادواردو آنیلی و مسلمان شدن او گفت: به تصویر کشیدن زندگی این فرد برای دیگران می‌تواند زمینه‌ساز مسلمان شدنشان شود.

قدیری ابیانه درباره شرایط و زندگی ادواردو آنیلی گفت: وی تنها پسر خانواده ثروتمند و مطرح ایتالیایی بود و چهار سال پیش از انقلاب ایران در دانشگاهی در امریکا با قرآن آشنا می‌شود و پس از خواندن آن متوجه آسمانی بودن این کتاب شد و پس از مدتی مسلمان شد و پس‌ازآن نیز به تشیع گروید.

دیپلمات سابق ایران در ایتالیا افزود: ادواردو پس از گرویدن به اسلام بسیار مشهور شده بود که خوشایند خانواده و اطرافیانش نبود.

وی ادامه داد: می‌توان با ساخت فیلم و سریال‌هایی از زندگی ادواردو آنیلی مردم دیگر کشورها را به تفکر و پذیرش دین اسلام سوق داد.

سفیر پیشین ایران در استرالیا زبان هنر را از عوامل تأثیرگذار برای جذب افراد به دین اسلام دانست و از کارگردانان و سازندگان درخواست کرد مردم دیگر کشورها را با بیان هنر به دین اسلام دعوت کنند.

ابوالفضل عِشرب، ‌کارگردان نمایش ادواردو در این آیین با بیان اینکه حدود یک سال و نیم از طرح اولیه این اثر می‌گذرد، اظهار داشت: در طول این مدت، متن بازنویسی شد و مورد تأیید مرتضی سرهنگی و مزدا عباسی قرار گرفت، از اوایل بهمن سال گذشته تمرین‌ها آغاز شد و از پنجم تیرماه نمایش ادواردو در حوزه هنری روی صحنه می‌رود.

عِشرب گفت: زمانی که طرح اولیه نمایش ادواردو را به راحیل سرهنگی ارائه دادم، هیچ‌کدام با شخصیت ادواردو آنیلی آشنایی نداشتیم، حتی بازیگران نیز با ایشان آشنایی نداشتند. در این مدت امکانی برای شناخت شخصیت ادواردو آنیلی فراهم شد و این شخصیت برای ما خیلی جذاب بود.

گفتنی است نمایش «ادواردو» بر اساس نمایشنامه‌ای از زندگی ادواردو آنیلی نوشته راحیل سرهنگی و به کارگردانی ابوالفضل عشرب در تماشاخانه مهر حوزه هنری روی صحنه می‌رود.

امیرحسین انصافی، ندا اصغری، رضا معراجی، محسن قصری، امیرمحمد انصافی، نیلوفر سیاری، مرتضی دلداده، راحیل سرهنگی، مهدی مزدارانی، حانیه رهگذر، سینا صبحی، پژمان سرمایه خواه و مهیار برخورداری بازیگران این نمایش هستند.

سجاد یاری (مشاور کارگردان)، ابوالفضل حسین زاده (طراح صحنه و نور)، علیرضا خدامرادی (طراح پوستر و بروشور)، راحیل سرهنگی (طراح لباس و گریم)، تبلیغات و فضای مجازی (محمدرضا عشرتی)، سینا صبحی (مدیر صحنه)، مهیار درخشان و عارفه عشرت (دستیار صحنه)، دینا بابایی (عکاس) و فاطمه حسینی (اپراتور نور و صدا) از دیگر عوامل این اثر هستند.

نمایش ادواردو پنجم تا سی‌و‌یکم تیرماه ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۰ در تماشاخانه مهر حوزه‌ هنری روی صحنه می‌رود.

علاقه‌مندان برای تهیه بلیت می‌توانند به سایت تیوال مراجعه و یا با شماره ۰۹۲۱۳۳۰۴۳۹۱ تماس بگیرند.
مطالب مرتبط

نمایش «ادواردو» از پنجم تیر روی صحنه می‌رود

نمایش «ادواردو» از پنجم تیر روی صحنه می‌رود

نشست خبری اطلاع‌رسانی برنامه‌های نمایش «ادواردو» و رونمایی از پوستر نمایش، صبح روز یکشنبه ۲۹ خرداد با حضور راحیل سرهنگی، نویسنده، ابوالفضل عشرب کارگردان و برخی عوامل دیگر در سالن صفارزاده حوزه هنری برگزار شد.

|

آموزش مربیان مساجد به آخرین منطقه رسید

هشتمین منطقه رویداد آموزشی تئاتر بچه‌های مسجد مهمان امام هشتم می‌شود
آموزش مربیان مساجد به آخرین منطقه رسید

هشتمین منطقه رویداد آموزشی تئاتر بچه‌های مسجد مهمان امام هشتم می‌شود

سیدمصطفی موتورچی مسئول دفتر تئاتر مردمی بچه‌های مسجد مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری از برپایی آخرین منطقه نخستین سلسله رویداد آموزشی تئاتر مردمی بچه‌های مسجد «محرابیان» ویژه مربیان مساجد در مشهد مقدس خبر داد.

|

دفتر مطالعات و پژوهش‌های مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری خبر داد

هشتمین کارگاه‌ فصلی «چهارفصل تئاتر ایران» برگزار می‌شود
دفتر مطالعات و پژوهش‌های مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری خبر داد

هشتمین کارگاه‌ فصلی «چهارفصل تئاتر ایران» برگزار می‌شود

دفتر مطالعات و پژوهش‌های مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری از برپایی هشتمین کارگاه‌های فصلی پروژه‌ی جامع ملی سراسری آموزش نمایشنامه‌نویسی به خارج از پایتخت با عنوان شناخته‌شده‌ «چهارفصل تئاتر ایران»، ۲۲ مرداد ۱۴۰۱، در سالن سلمان هراتی مرکز هنرهای نمایشی حوزه‌ هنری خبر داد.

|

با حکم کوروش زارعی

دبیر و هیئت انتخاب آثار جشنواره نقالی و پرده‌خوانی غدیر منصوب شدند
با حکم کوروش زارعی

دبیر و هیئت انتخاب آثار جشنواره نقالی و پرده‌خوانی غدیر منصوب شدند

با احکام کوروش زارعی، مرشد محسن میرزاعلی به‌عنوان دبیر و عضو هیئت انتخاب آثار و اردشیر صالح‌پور و محمدرضا معجونی نیز به‌عنوان اعضای هیئت انتخاب آثار «پنجمین جشنواره نقالی و پرده‌خوانی غدیر، مباهله (نقالان علوی)» منصوب شدند.

|

نظرات کاربران