در حال بارگذاری ...

مراسم تجلیل از هنرمندان پیشکسوت متولد تیرماه برگزار شد

مراسم تجلیل از هنرمندان پیشکسوت متولد تیرماه، دوشنبه 13 تیرماه به همت موسسه هنرمندان پیشکسوت و مشارکت موسسه کمک به توسعه فرهنگ و هنر، با حضور مهدی باب‌الحوائجی مدیرکل امور اداری و منابع انسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مهدی افضلی مدیرعامل موسسه کمک به توسعه فرهنگ و هنر و رئیس هیئت‌مدیره موسسه هنرمندان پیشکسوت، عبدالرضا سهرابی مدیرکل هنرهای تجسمی، داریوش ارجمند و‌ انسیه شاه‌حسینی اعضای هیئت‌مدیره موسسه هنرمندان پیشکسوت و جمعی از هنرمندان در مجتمع گردشگری آدران واقع در جاده چالوس برگزار شد.

صبح روز دوشنبه، 13 تیرماه هنرمندان پیشکسوت در میدان آرژانتین جمع شدند تا سفر کوتاه یک‌روزه‌ای را آغاز کنند، سفری که بهانه‌اش تجلیل از هنرمندان پیشکسوت متولد تیرماه بود.

فضای صمیمی و گفت‌وگوهای مشتاقانه پس از دوسال دوری و خنده‌های هنرمندان پیشکسوت فضای سفر را بیش‌ازپیش دلپذیر می‌ساخت.

هنرمندان و مدیران همراه پس از گذر از خروجی روستای ارنگه در 18 کیلومتری جاده چالوس اتوبوس‌ها به محله «آدران» یا همان مقصد رسیدند و مسافران پیاده شدند.

ساعتی بعد همه با حرکت روی فرش قرمز، در سالن اجتماعات جمع شدند و در کنار خبرهای خوشی که عظیمی به آنان داد یکی‌یکی روی سن و پشت کیک تولد رفتند تا در فضایی صمیمی، با گرفتن عکس یادگاری حضورشان برای تجلیل در این مراسم ثبت شود.

عظیمی در این مراسم ضمن قدردانی از دکتر اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و دو خبر خوبی که ایشان در برج آزادی برای پیشکسوتان داشتند، بدون اشاره به موضوع، مسئولیت بیان مطلب را متوجه داریوش ارجمند به‌عنوان عضو هیئت‌مدیره موسسه دانستند.
او همچنین با قدردانی از دکتر اسلامی معاون وزیر، خبری خوش را به حاضران اعلام کرد: «آقای سید محمود اسلامی، معاون محترم توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور در جمع صمیمی اعضای موسسه هنرمندان پیشکسوت دستورات مهمی را برای حمایت از فعالیت‌های موسسه دادند، ازجمله پرداخت هزینه اولین سفر گروهی پیشکسوتان و اطمینان از تقویت بودجه‌ای تا ان‌شاءلله بتوانیم دوباره مثل سال‌های قبل از کرونا سفرها شروع شود و‌ در خدمت هنرمندان پیشکسوت باشیم.»
عظیمی در ادامه سخنانش ضمن اشاره به حمایت‌های محمود سالاری معاون امور هنری وزیر و رئیس هیئت‌امنای موسسه گفت: «باید از آقای سالاری برای همه اتفاقات خوب در موسسه هنرمندان پیشکسوت و توجه و احترام ویژه‌ ایشان به پیشکسوتان تشکر و قدردانی کنم و به اعضای موسسه اطمینان دهم که با دیدگاه بسیار مثبتی که ایشان دارند، هیچ اخبار نگران‌کننده‌ای متوجه موسسه نخواهد بود و هرروز باید منتظر اتفاقات خوب در این موسسه باشیم.»

او اشاره‌ای به جلسه بودجه‌ای موسسه با متولیان سازمان برنامه‌وبودجه کشور داشت و از آقای سالاری معاون وزیر برای تدارک، هماهنگی و‌ حضور در این جلسه تشکر کرد.

عظیمی با اشاره به‌ روز ۱۲ تیر و سالگرد جنایت آمریکا در ساقط کردن هواپیمای مسافری و به شهادت رساندن جمع کثیری از کودکان، زنان و مردان و داغدار شدن بسیاری از خانواده‌های ایرانی گفت: «باور دارم که اگر در آن سال‌ها قدرت نظامی فعلی را در منطقه داشتیم، هیچ‌گاه جنایت‌کاران آمریکایی جرئت نمی‌کردند یک تیر به سمت هواپیمای مسافری ایران شلیک کنند و حتی در صورت هرگونه خطا دیگر ناو جنگی وجود نداشت که بتواند به پایگاه خود برگردد.»

مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت در ادامه گفت: «ما امروز این امنیت و آرامش خود را مرهون فداکاری و جان‌فشانی‌های همه نظامیان و دست‌اندرکاران امنیتی و جان‌برکف ایران اسلامی می‌دانیم و قدردان آنان هستیم.»

افضلی ضمن ابراز خوشحالی برای میزبانی مراسم تجلیل و حضور هنرمندان پیشکسوت گفت: «سال‌هاست که به‌عنوان رییس هیئت‌مدیره موسسه هنرمندان پیشکسوت در خدمت هنرمندان عزیز هستم و برای این توفیق خدا را شاکرم.»
او با اشاره به مسئولیت جدید خود در موسسه کمک به توسعه فرهنگ و هنر گفت: «در چارچوب و مقرارت مربوطه، برای همکاری‌های مشترک و استفاده از تمام ظرفیت‌های موجود برای حمایت از هنرمندان پیشکسوت دریغ نخواهم کرد.»

در ادامه داریوش ارجمند بازیگر پیشکسوت سینما، تئاتر و تلویزیون و همچنین عضو هیئت‌مدیره موسسه هنرمندان پیشکسوت روی صحنه آمد و گفت: «خیلی خوشحال هستم که این جمع بزرگ را در کنار هم می‌بینم. موسسه هنرمندان پیشکسوت چکیده فرهنگ و هنر ایران است. چراکه هر عضو این موسسه بالای ۵۰ سال تجربه و‌ تخصص دارد و شما این را ضربدر ۱۰۰۰ عضو این موسسه بکنید تا ببنید چند هزار سال تجربه در این موسسه وجود دارد.»

در ادامه ارجمند ضمن تشکر از دکتر اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: «بعضی وقت‌ها شایعاتی حول این موسسه می‌چرخد که قرار است ادغام شود اما خدا را شکر آقای دکتر اسماعیلی وزیر محترم در برج آزادی و در جمع پیشکسوتان گفتند که جلوی این شایعات را گرفته‌اند و ادغام در کار نیست، چراکه وزیر محترم می‌داند این موسسه چه گنجینه بزرگی است و هنرمندان پیشکسوت چقدر آن را دوست دارند و شأن آن در حفظ استقلال و حتی ارتقای تشکیلاتی موسسه است.»

ارجمند با اشاره به مراسم افطاری ریاست جمهوری با هنرمندان و نامه هنرمندان پیشکسوت به رئیس‌جمهوری برای حمایت از موسسه هنرمندان پیشکسوت گفت: «آقای دکتر رئیسی در آن مراسم برای پیگیری درخواست هنرمندان پیشکسوت قول‌ پیگیری دادند و اتفاقاً فیلم آن‌هم بسیار در صداوسیما و در فضای مجازی منتشر و موردتوجه قرار گرفت و باعث خوشحالی زیاد هنرمندان پیشکسوت شد. امیدوارم همان‌گونه که وزیر محترم ارشاد هم در جلسه برج آزادی تأکید کردند این قول‌ها خیلی زود پیگیری و به مرحله اجرا دربیاید و در دولت جدید اتفاقات خوبی درزمینهٔ رسیدگی به هنرمندان پیشکسوت و کمک به موسسه هنرمندان پیشکسوت اتفاق بیفتد.»


مجید قناد که یکی از متولدین تیرماه بود پس از دریافت هدیه تولد خود ویروس کرونا را ویروس بدجنسی خواند که اگرچه فاصله‌ای بین آدم‌ها انداخت اما امروز دوباره فرصت درکنارهم بودن فراهم‌ شده است.

یکی دیگر از مدعوین این مراسم منوچهر آذری بود که روی سن آمد و خوشحالی خود برای دوباره جمع شدن هنرمندان را با زدن سازدهنی نشان داد و از کسانی که برای برگشتن عظیمی به موسسه تلاش کردند تشکر کرد.

بیژن بیژنی دیگر هنرمندی بود که روی سن آمد و اعلام کرد بنده خواننده محفلی نیستم اما این جمع آن‌قدر بزرگ است که هر آدمی سر ذوق می‌آید و ترانه‌ای را برای
حضار اجرا کرد.
آقایان کیومرث قورچیان و حسن نیک‌نژاد نیز مطلب و شعری برای جمع خواندند.

محمد حمزه‌زاده، قاسم قلی‌پور، اکبر نیکان‌پور، مجید قناد، منوچهر آذری، حسن نیک‌نژاد، کیومرث قورچیان، محمود فدایی، مرتضی وفایی، منوچهر پناهی‌نژاد، رضا فیاضی، غلامحسین شادی‌زرنق، حسن دولت‌آبادی، ملیحه سعیدی، بیژن بیژنی، بامداد جویباری، منوچهر ریاحی، احمد فیناستیان و حسین جعفری ازجمله هنرمندان تیرماهی بودند که در این مراسم حضور داشتند و از آنان با اهدای لوح و هدیه موسسه تجلیل شد.

همچنین در جمع تیرماهی‌ها اسماعیل خلج، محمد فیلی، صفا آقاجانی و داود صادق‌سا حضور داشتند.
مطالب مرتبط

همزمان با دهمین سالگرد تاسیس موسسه هنرمندان پیشکسوت

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جمع هنرمندان حضور یافت
همزمان با دهمین سالگرد تاسیس موسسه هنرمندان پیشکسوت

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جمع هنرمندان حضور یافت

همزمان با دهمین سالگرد تاسیس موسسه هنرمندان پیشکسوت و روز ملی سینما، روز دوشنبه ۲۱ شهریور محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جمع هنرمندان پیشکسوت حوزه‌های مختلف هنری در محل این موسسه حضور پیدا کرد.

|

وزیر فرهنگ در چهاردهمین همایش سراسری هنرمندان پیشکسوت مطرح کرد

هنرمندان پیشتاز امیدبخشی و ایجاد نشاط در جامعه هستند
وزیر فرهنگ در چهاردهمین همایش سراسری هنرمندان پیشکسوت مطرح کرد

هنرمندان پیشتاز امیدبخشی و ایجاد نشاط در جامعه هستند

محمدمهدی اسماعیلی در مراسم اختتامیه چهاردهمین همایش سراسری هنرمندان پیشکسوت از وحدت ملی و آرامش توسط هنرمندان پیشکسوت در کشور و نقش و پیشتاری هنرمندان در امید بخشی و ایجاد نشاط در جامعه سخن گفت.

|

در یادبود زنده‌یاد شهریار تیمورپور مطرح شد

جای خالی نقاشی‌های او روی سکوهای تئاتر شهر
در یادبود زنده‌یاد شهریار تیمورپور مطرح شد

جای خالی نقاشی‌های او روی سکوهای تئاتر شهر

مراسم یادبود شهریار تیمورپور طراح چهره‌پردازی و نقاش تئاتر در خانه هنرمندان ایران برگزار شد. در این مراسم دوست‌داران و هنرمندان از فقدان تیمورپور و از جای خالی نقاشی‌های او روی سکوهای تئاتر شهر گفتند.

|

نشست صمیمی با هنرمندان حاضر در بیست و هفتمین جشنواره تئاتر فجر مناطق کشور- منطقه 3 مازندران

کاظم نظری: مخاطبان، ثروت تئاتر هستند
نشست صمیمی با هنرمندان حاضر در بیست و هفتمین جشنواره تئاتر فجر مناطق کشور- منطقه 3 مازندران

کاظم نظری: مخاطبان، ثروت تئاتر هستند

نشست صمیمی مدیرکل هنرهای نمایشی با هنرمندان حاضر در بیست و هفتمین جشنواره تئاتر فجر مناطق کشور- منطقه 3 مازندران در مجتمع فرهنگی هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران پس از تماشای آخرین آثار اجراشده برگزار شد و در این دیدار مدیرکل هنرهای نمایشی بابیان این موضوع که ...

|

کارگردان حاضر در جشنواره تئاتر فجر منطقه 2(بوشهر) مطرح کرد

کوروش سلمانی: جشنواره تئاتر فجر مناطق عیار نمایش ها را مشخص می‌کند
کارگردان حاضر در جشنواره تئاتر فجر منطقه 2(بوشهر) مطرح کرد

کوروش سلمانی: جشنواره تئاتر فجر مناطق عیار نمایش ها را مشخص می‌کند

نویسنده و کارگردان «جنگ های سیاسی برابر در مدت نامعلوم» برگزاری جشنواره تئاتر فجر منطقه‌ای را باعث مشخص شدن عیار آثار نمایشی، رقابت بیشتر هنرمندان و ارتقای ظرفیت‌های ارتباطی هنرمندان دانست.

|

گفت‌وگو با بازیگر و کارگردان پیشکسوت تئاتر

رضا فیاضی: آهای آیندگان درباره ما با رأفت داوری کنید
گفت‌وگو با بازیگر و کارگردان پیشکسوت تئاتر

رضا فیاضی: آهای آیندگان درباره ما با رأفت داوری کنید

رضا فیاضی، هنرمند پیشکسوت تئاتر با بیان اینکه هنرمندان به واسطه موقعیت شغلی و اجتماعی که در میان مردم دارند، خیلی زیر ذره‌بین هستند، گفت فعالیت در عرصه تئاتر، سینما و تلویزیون به عنوان شغل اول و تنها شغل بسیاری از هنرمندان است و قطعاً بسته شدن سالن‌های تئاتر و کنسل شدن ...

|

کارگردان جوان نمایش «لارو» مطرح کرد

سینا صفوی‌فر: تئاتر خانه امن ما هنرمندان است
کارگردان جوان نمایش «لارو» مطرح کرد

سینا صفوی‌فر: تئاتر خانه امن ما هنرمندان است

سینا صفوی‌فر کارگردان و نویسنده نمایش «لارو» می‌گوید بعضی از بزرگان تئاتر گفتند تئاتر را تعطیل کنید، بعضی از بزرگان می‌گویند چراغ تئاتر نباید خاموش شود چون هنرمند تئاتر شغلش اجرای نمایش و روی صحنه رفتن است به عبارتی خانه امن ما هنرمندان تئاتر است.

|

پیام تسلیت انجمن هنرهای نمایشی آذربایجان‌شرقی در پی درگذشت میرحمید رضایی و اکبر باقرسامانی

پیام تسلیت انجمن هنرهای نمایشی آذربایجان‌شرقی در پی درگذشت میرحمید رضایی و اکبر باقرسامانی

انجمن هنرهای نمایشی استان آذربایجان شرقی، در پیامی درگذشت ناگهانی میرحمید رضایی و اکبر باقرسامانی، دو هنرمند عرصه هنرهای نمایشی شهرستان مرند را تسلیت گفت و از خداوند منان برای این دو عزیز از دست رفت علو درجات و برای بازماندگان صبر جمیل خواستار شد.

|

نظرات کاربران