در حال بارگذاری ...

هنرمندان پیشکسوت پیش‌قدم مهار پاندمی شدند

هنرمندان پیشکسوت چهارمین دز واکسن کرونای خود را روز سه‌شنبه ۲۱ تیرماه ۱۴۰۱ در محل موسسه هنرمندان پیشکسوت دریافت کردند.

به گزارش ایران تئاتر به نقل از روابط عمومی موسسه هنرمندان پیشکسوت، هم‌زمان با اوج‌گیری مجدد بیماری کرونا در جهان و درخواست وزارت بهداشت و درمان کشور از مردم برای تکمیل و تزریق واکسن‌های تکمیلی خود، بار دیگر هنرمندان پیشکسوت برای کنترل و پاک نگه‌ داشتن کشور از این ویروس و همچنین تشویق مردم به انجام این کار مهم پا پیش گذاشتند و با حضور در دفتر موسسه هنرمندان پیشکسوت در روزهای یکشنبه (5 تیرماه) و سه‌شنبه (21 تیرماه) واکسن چهارم خود را دریافت کردند.

در این رخداد که از سوی موسسه هنرمندان پیشکسوت و با استقبال، حضور جدی و همکاری مسئولان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شکل گرفت، دکتر علیرضا زالی فرمانده ستاد مقابله با کرونا تهران و رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، مجید زین‌العابدین مشاور وزیر و مدیرعامل بنیاد رودکی، داریوش ارجمند عضو هیئت‌مدیره موسسه هنرمندان پیشکسوت، داوود گنجه‌ای رئیس سابق هیئت‌مدیره خانه موسیقی، حمیدرضا نوربخش مدیرعامل خانه موسیقی و داریوش پیرنیاکان رئیس هیئت‌مدیره و سخنگوی خانه موسیقی و... حضور داشتند.

سیدعباس عظیمی مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت با تقدیر و تشکر از حضور هنرمندان پیشکسوت گفت: «در طول همه‌گیری کرونا، هنرمندان پیشکسوت زیادی همچون زنده‌نامان عزت‌الله مهرآوران، کریم اکبری مبارکه، اکبر عالمی، مهرزمان فخارمنفرد، پرویز پورحسینی، خسرو سینایی و ... را ناغافل و ناباورانه از دست دادیم و امروز جای خالی آنان را در جمع اعضای این موسسه احساس می‌کنیم و امیدوار هستم تزریق واکسن از سوی تمامی اقشار جامعه جدی گرفته شود تا دوباره دچار همه‌گیری کرونا نشویم

عظیمی در ادامه ضمن تقدیر و تشکر از کادر درمان و با اشاره به استقبال هنرمندان نسبت‌ به حضور در محل این مؤسسه برای دریافت دُز چهار، گفت: «پیشکسوتان الگوی مناسب فرهنگی برای مردم به‌حساب می‌آیند و پیش‌قدمی پرشور آنان برای تزریق واکسن مطئنا موجی در جامعه برای رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و تزریق واکسن ایجاد خواهد کرد

عظیمی ادامه داد: «با همکاری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی انواع واکسن داخلی و خارجی (سینوفارم، آسترازنکا، کووبرکت و...) در محل این مؤسسه برای تزریق موجود است و هنرمندان با توجه به نوع واکسنی که در سه دور پیشین گرفته‌اند؛ مرحله چهارم واکسن خود را نیز بر همان اساس دریافت می‌کنند

در حاشیه این مراسم هنرمندان پیشکسوت نکاتی را با دکتر علیرضا زالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در میان گذاشتند که از میان آن‌ها می‌توان به مباحثی چون چکاپ سالانه پزشکی، ارائه مشاوره پزشکی، پیش‌بینی چند بیمارستان برای پذیرش پیشکسوتان، تعامل بین موسسه با دانشگاه و بیمه تکمیلی، آسان شدن مراحل اولیه پذیرش هنرمندان در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی اشاره کرد.

همچنین زالی با استقبال از پیشنهادهای مطرح‌شده قول برگزاری جلسات مشترک با موسسه هنرمندان پیشکسوت برای مرتفع شدن مشکلات پزشکی و درمانی هنرمندان را داد.

لازم به توضیح است با همکاری مشترک میان موسسه هنرمندان پیشکسوت و دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تاکنون بیش از 200 نفر از هنرمندان پیشکسوت و اعضای خانواده آنان در دو نوبت (5 و 21 تیرماه) موفق به دریافت مرحله چهارم واکسن خود شده‌اند و این برنامه تا پایان دوره همه‌گیری کرونا مطابق با دستورالعمل‌های بهداشتی ادامه خواهد داشت.

ازجمله هنرمندان پیشکسوتی که برای دریافت دُز چهارم واکسن خود به محل این موسسه مراجعه کرده‌اند می‌توان به محمد احمدی، داریوش ارجمند، عبدالله اسفندیاری، پری امیرحمزه، گلاب آدینه، هادی آرزم، بهمن آزموده، مرضیه برومند، رضا بنفشه‌خواه، بیژن بیژنی، داریوش پیرنیاکان، راضیه تجار، بیژن جباری، امیرعلی جوادیان، الهه خاتمی، بهیه خوشنویسان، احمدرضا درویش، بهناز ذاکری، غلامرضا راهپیما، علی رحیمیان، سید عباس روحانی، علیرضا زرین‌دست، محمدعلی ساربان، سید حمید ساسانی، غلامحسین شادی‌زرنق، محمدتقی شاهرخ، فریدون شهبازیان، عبدالکاظم صادقا، زیدالله طلوعی، محسن علی‌اکبری، حسین علیزاده، جلیل فرجاد، امیراحمد فلسفی، یدالله کابلی، داوود گنجه‌ای، محمدعلی لقا، اسماعیل محرابی، فرمان مرادی، هادی مرزبان، عباس مشهدی‌زاده، سوسن مقصودلو، غلامرضا موسوی، ابراهیم نباتی مظلومی، مهوش نیکخو و مرتضی یوسف‌دوست اشاره کرد.
مطالب مرتبط

هنرمندان پیشکسوت متولد مرداد، تجلیل شدند

هنرمندان پیشکسوت متولد مرداد، تجلیل شدند

مراسم تجلیل از هنرمندان پیشکسوت متولد مرداد، روز سه‌شنبه (4 مرداد) برگزار شد. مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت، در این مراسم، از همه پیشکسوتان خواست اگر نکته یا مشکلی در مورد خود یا دیگر هنرمندان دارند، قبل از پخش شدن در فضای مجازی، به موسسه اطلاع دهند تا پیگیری شود.

|

همزمان با دهمین سالگرد تاسیس موسسه هنرمندان پیشکسوت

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جمع هنرمندان حضور یافت
همزمان با دهمین سالگرد تاسیس موسسه هنرمندان پیشکسوت

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جمع هنرمندان حضور یافت

همزمان با دهمین سالگرد تاسیس موسسه هنرمندان پیشکسوت و روز ملی سینما، روز دوشنبه ۲۱ شهریور محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جمع هنرمندان پیشکسوت حوزه‌های مختلف هنری در محل این موسسه حضور پیدا کرد.

|

مراسم تجلیل از هنرمندان پیشکسوت متولد تیرماه برگزار شد

مراسم تجلیل از هنرمندان پیشکسوت متولد تیرماه برگزار شد

مراسم تجلیل از هنرمندان پیشکسوت متولد تیرماه، دوشنبه 13 تیرماه به همت موسسه هنرمندان پیشکسوت و مشارکت موسسه کمک به توسعه فرهنگ و هنر، با حضور مهدی باب‌الحوائجی مدیرکل امور اداری و منابع انسانی وزارت فرهنگ و ارشاد ...

|

در نخستین نشست تخصصی پیشکسوتان هنرهای نمایشی مطرح شد

تشکیل کارگروه‌های تخصصی برای رفع مشکلات تئاتر
در نخستین نشست تخصصی پیشکسوتان هنرهای نمایشی مطرح شد

تشکیل کارگروه‌های تخصصی برای رفع مشکلات تئاتر

محمود سالاری در دیدار با پیشکسوتان هنرهای نمایشی، بر تشکیل کارگروه‌های تخصصی به‌منظور بیان دیدگاه‌ها، راهکارهای عملیاتی و شنیدن نقدهای سازنده به منظور پیشرفت تئاتر کشور تأکید کرد.

|

سیدعباس عظیمی در مراسم بزرگداشت آقای بازیگر مطرح کرد:

عزت‌الله انتظامی حامی راه‌اندازی موسسه هنرمندان پیشکسوت بود
سیدعباس عظیمی در مراسم بزرگداشت آقای بازیگر مطرح کرد:

عزت‌الله انتظامی حامی راه‌اندازی موسسه هنرمندان پیشکسوت بود

شب گذشته 31 خرداد 1401 و به بهانه نود و هشتمین سالروز تولد استاد عزت‌الله انتظامی مراسم یادبود و بزرگداشت این هنرمند فقید سینما، تئاتر و تلویزیون برگزار شد.

|

در عیادت مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت از هنرمند عنوان شد

محمد کاسبی: پیشکسوتان مثل کتاب‌های خطی، باارزش‌اند
در عیادت مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت از هنرمند عنوان شد

محمد کاسبی: پیشکسوتان مثل کتاب‌های خطی، باارزش‌اند

محمد کاسبی، هنرمند پیشکسوت عرصه سینما، تئاتر و تلویزیون که مدتی است به دلیل نارسایی قلبی در بیمارستان بستری است، تاکید کرد: هنرمندان پیشکسوت این سرزمین همچون کتاب‌های خطی، با ارزش‌اند و نیاز به شرایط خاص رسیدگی دارند.

|

از پارسا پیروزفر تا الناز شاکردوست

کدام هنرمندان شناخته‌شده به تماشای «پدر» نشستند؟
از پارسا پیروزفر تا الناز شاکردوست

کدام هنرمندان شناخته‌شده به تماشای «پدر» نشستند؟

رضا بابک، رضا فیاضی، داود کیانیان، رسول نجفیان، اصغر همت، پارسا پیروزفر، مرضیه برومند، امیر جدیدی، الناز شاکردوست، کریستف رضاعی، بهناز جعفری، شقایق دهقان، محمدرضا خاکی، هوشنگ گلمکانی، امیر دژاکام، ابراهیم حقیقی و ... از جمله هنرمندانی بودند که طی روزهای گذشته با حضور در ...

|

نظرات کاربران