در حال بارگذاری ...
در رثای کارگردان و بازیگر پیشکسوت تئاتر ایران

علی نصیریان: شنگله از دوستان صمیمی و نازنین من بود

علی نصیریان، بازیگر پیشکسوت تئاتر، سینما و تلویزیون، زنده‌یاد اسماعیل شنگله را یکی از صمیمی‌ترین دوستان خود دانست و از درگذشت این هنرمند که شامگاه جمعه ۲۴ تیر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا درگذشت، ابراز تاسف کرد.

به گزارش ایران تئاتر، اسماعیل شنگله که دیشب (جمعه 24 تیر) درگذشت، از نخستین گروه هنرمندان تئاتر بود که در اواخر دهه 30 خورشیدی به اداره هنرهای دراماتیک پیوست.

علی نصیریان که از دوستان و همکاران قدیمی شنگله است و چون او، کارش را از گروه‌های خصوصی تئاتر آغاز کرده و در اداره هنرهای دراماتیک ادامه داده، در گفت‌وگو با ایران تئاتر، یاد این بازیگر پیشکسوت را زنده کرد.

نصیریان با اشاره به این‌که اسماعیل شنگله، یکی از هم دوره‌ای‌های نازنین او در اداره تئاتر بوده است، گفت: «من در اواخر دهه 30 و اوایل دهه 40 خورشیدی، افتخار داشتم که در چند تله‌تئاتر که کارگردانی کردم و از تلویزیون خصوصی ایران پخش ‌شد، از هنرنمایی اسماعیل شنگله بهره بردم.»

این نویسنده، کارگردان و بازیگر پیشکسوت ادامه داد: «او از هنرمندان تحصیل کرده در رشته کارگردانی تئاتر از آکادمی هنرهای نمایشی وین بود که پس از بازگشت به وطن، نمایش «کُلُمپ» را کارگردانی کرد و من در آن به ایفای نقش پرداختم.»

علی نصیریان در پایان گفت: «اسماعیل شنگله یکی از یاران صمیمی و نازنین من بود و از درگذشت ایشان بسیار متاسفم.»

    در این‌باره بیشتر بخوانید: 

    اسماعیل شنگله بر اثر ابتلا به کرونا، درگذشت 

علی نصیریان و اسماعیل شنگله در صحنه یک تئاتر تلویزیونی

علی نصیریان و اسماعیل شنگله در یک تئاتر تلویزیونی (حدود سال 1340)
مطالب مرتبط

عکسی زیرخاکی از علی نصیریان و اسماعیل شنگله در ۶۳ سال پیش

عکسی زیرخاکی از علی نصیریان و اسماعیل شنگله در ۶۳ سال پیش

علی نصیریان، بازیگر پیشکسوت تئاتر، سینما و تلویزیون، زنده‌یاد اسماعیل شنگله را یکی از صمیمی‌ترین دوستان خود دانست و از درگذشت این هنرمند که شامگاه جمعه ۲۴ تیر براثر ابتلا به ویروس کرونا درگذشت، ابراز تأسف کرد.

|

گفت‌وگو با بازیگر نمایش «بیوگرافی؛ یک بازی»

احمد ساعتچیان: تئاتر در هیچ دوره‌ای سقوط نکرده است
گفت‌وگو با بازیگر نمایش «بیوگرافی؛ یک بازی»

احمد ساعتچیان: تئاتر در هیچ دوره‌ای سقوط نکرده است

احمد ساعتچیان، بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون، اعتقاد دارد تئاتر با تمام سختی‌هایی که طی سال‌ها پشت سر گذاشته است، همچنان پایدار و پابرجاست و قطعاً در هیچ دوره‌ای سقوط نکرده و همیشه بوده و خواهد بود.

|

نمایش ترسناک‌ کلاسیک در خانه هنر آبان

«گربه در نیمه‌شب» مجوز اجرا گرفت
نمایش ترسناک‌ کلاسیک در خانه هنر آبان

«گربه در نیمه‌شب» مجوز اجرا گرفت

کارگردان «گربه در نیمه‌شب» که از 23 مرداد به مدت 15 شب در خانه هنر آبان روی صحنه خواهد رفت، ابراز امیدواری کرد با اجرای این نمایش ترسناک کلاسیک که دارای موقعیت‌های کمدی هم است، حداقل برای یک ساعت هم که شده، مخاطبان ایرانی را کمی از مشکلات و دشواری‌های روزمره دور نگاه دارد.

|

نظرات کاربران