در حال بارگذاری ...

هنرمندان پیشکسوت متولد مرداد، تجلیل شدند

مراسم تجلیل از هنرمندان پیشکسوت متولد مرداد، روز سه‌شنبه (۴ مرداد) برگزار شد. مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت، در این مراسم، از همه پیشکسوتان خواست اگر نکته یا مشکلی در مورد خود یا دیگر هنرمندان دارند، قبل از پخش شدن در فضای مجازی، به موسسه اطلاع دهند تا پیگیری شود.

به گزارش ایران تئاتر به نقل از روابط عمومی موسسه هنرمندان پیشکسوت، به رسم هر ماهه موسسه هنرمندان پیشکسوت برای تکریم شان و جایگاه سرمایه‌های فرهنگی کشور و به بهانه سالروز تولد آن‌ها مراسم تجلیل از هنرمندان پیشکسوت زاده شده در گرم‌ترین ماه سال (مرداد) روز سه‌شنبه 4 مرداد با حضور سیدمحمود اسلامی معاون توسعه و مدیریت منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ،مهدی افضلی مدیرعامل موسسه کمک به توسعه فرهنگ و رئیس هیات مدیره موسسه، اسماعیلی مدیرکل دفتر آموزش، جعفری مشاور معاون هنری وزیر و هنرمندان پیشکسوت متولد مرداد در مجموعه فرهنگی و تفریحی آدران واقع در جاده چالوس برگزار شد.

داریوش ارجمند، محمد رضایی ،مصطفی غیاث، غلامرضا راهپیما، سیدجواد آشفته، عفت هاشمی ، مهدی خاویان‌قدیانی ، احمد ناطقی ، محمدرحیم گلریزخاتمی ، محمدحسن محبعلی ،جمشید مجدوفایی، داداش مهرآوری ، سیدناصر هاشم‌زاده بجندی ، بهراد امین سلماسی ، پروین محبی ، محمد طریقتی ، ناصر انصاری،حسن ضرغامی و شکرخدا گودرزی هنرمندان پیشکسوت متولد مرداد ماه حاضر در این مراسم بودند.

همچنین از رضا فیاضی متولد تیرماه که به دلیل کسالت در مراسم ماه قبل حضور نداشت، تجلیل به عمل آمد.  

در این محفل، مهمانان دیگری از اعضای موسسه همچون انسیه شاه‌حسینی عضو هیات مدیره موسسه، صفا آقاجانی، محمود پاک‌نیت، مهوش صبرکن، عباس مشهدی‌زاده، محمد اخوان و خانواده زنده‌یاد احمدخان ابراهیمی حضور داشتند تا بر گرمای این مراسم اضافه شود.

سیدمحمود اسلامی، معاون توسعه و مدیریت منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این مراسم، گفت: «در جلسات مختلف که با شما هنرمندان عزیز داشتم عرض کردم که هنرمندان سرمایه‌های هر جامعه هستند و هنرمندان پیشکسوت به طریق اولا سرمایه هستند.»

او ادامه داد: «من این قول را به شما عزیزان می‌دهم که موسسه هنرمندان پیشکسوت دغدغه مالی نداشته باشد و با تامین اعتبار لازم، برنامه‌های مختلف موسسه بهتر از سال‌های قبل از کرونا و در شان شما بزرگان هنر ایران زمین ادامه پیدا کند.»

معاون توسعه و مدیریت منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه گفت: «خیلی خوشحال هستم که امروز علی‌رغم تعدد جلسات و برنامه‌ها در خدمت شما هستم و افتخارم همین خدمتگزاری در حوزه فرهنگ و هنر است.»

اسلامی به صحبت‌هایش افزود: «نکته مهم بعدی اینکه اصلا  به شایعات برای ادغام موسسه اهمیت ندهید ، هرگز این موسسه با جایی ادغام نخواهد شد و حسب تاکید وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی ،ادغام از دستور کار شورای عالی انقلاب فرهنگی خارج گردیده است.»

او تاکید کرد: «موسسه هنرمندان پیشکسوت گنجینه‌ای بزرگ و با اهمیت برای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. افق و آینده‌ای روشن برای این موسسه و اعضای آن در دولت مردمی سیزدهم متصور هستم.»

در ادامه، سیدعباس عظیمی، مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت ضمن خیرمقدم به مهمانان و مسئولین با اشاره به گفت‌وگوی تلفنی خود با جلال مقامی، پیشکسوت دوبله ایران و از متولدین مردادماه گفت: «استاد مقامی در احوال پرسی و تبریک سالروز تولدش گفت نمی‌دانم چه کسی این مطالب را در فضای مجازی منتشر و با آبروی من بازی کرده است، در حالی‌که من قبلا در مصاحبه تلویزیونی مطالب مورد نیاز و گلایه‌هایم را گفته بودم. چرا بعضی‌ها به خودشان اجازه می‌دهند برای کسب نام و نشان با آبروی مردم بازی کنند؟ دراین اتفاق هیچ نگاه خیرخواهانه‌ای ندیدم و از همه پیشکسوتان می‌خواهم مراقب این‌گونه افراد باشند.»

او افزود: «در هر صورت تمامی انسان‌‌ها مشکلاتی دارند، اگر دلسوزی برای هنرمندان پیشکسوت وجود دارد این اتفاق نباید به صورت غیر اخلاقی و از طریق انتشار در فضای مجازی بیان شود. وقتی کار به فضای مجازی کشیده می‌شود حاشیه از متن پررنگ‌تر می‌شود و از همه مهمتر اینکه با آبروی فردی که 80 سال با عزت زندگی کرده است بازی می‌شود. اگر نیت خیرخواهانه‌ای برای پیگیری مشکلات هنرمندان وجود دارد در مرحله اول و بدون انتشار در فضای مجازی می‌بایست با مدیران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در میان گذاشته شود.»

مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت ادامه داد: «در این موسسه دائما به دنبال ارتباط و رسیدگی به مشکلات هنرمندان پیشکسوت هستیم. گاهی ممکن است به دلیل عدم انعکاس مشکل از سوی هنرمندان از موضوع بی‌خبر باشیم. اما تا کنون مشکلی به این موسسه اطلاع داده نشده است که خدای ناکرده مورد غفلت و عدم رسیدگی واقع شده باشد.»

عظیمی گفت: «در هرحال از تمامی اعضای موسسه خواهش می کنم که اگر نکته یا مشکلی در مورد خود یا دیگر اعضا دارند قبل از پخش شدن در فضای مجازی به موسسه اطلاع دهند تا بدون فوت وقت موضوع را پیگیری کنیم. حتی در 28 خرداد ماه امسال دیداری با هنرمندان ساکن استان البرز داشتیم اما در تماسی که با استاد مقامی برقرار شد ایشان آمادگی ملاقات نداشتند و به وقت دیگری موکول کردند هرچند که رابطه‌ای صمیمی و دوستانه با ایشان و سایر عزیزان پیشکسوت برقرار است.»

او در ادامه، با توجه به حضور اسماعیلی مدیرکل دفتر توسعه آموزش‌های هنری بر همکاری‌های مشترک برای استفاده از تجربیات ارزشمند هنرمندان پیشکسوت در آموزش هنر و در استان‌های کشور تاکید و خواستار تسهیل در صدور مجوز تاسیس آموزشگاه‌های هنری برای اعضای موسسه هنرمندان پیشکسوت شد.

همچنین عظیمی خبر داد که داریوش ارجمند به اعضای هیئت مدیره جدید موسسه پیوسته است و با ذکر خاطره‌ای از شروع به کار موسسه گفت: «تا کنون استاد ارجمند به صورت دلی، پیگیر مسائل و مشکلات موسسه بوده و اکنون به دلیل عضویت درهیئت مدیره علاوه بر دغدغه‌های گذشته به صورت اداری نیز پیگیر مطالبات هنرمندان پیشکسوت خواهد بود.»

او  با اشاره به حمایت‌های سیدمحمود اسلامی گفت: «خوشبختانه آقای اسلامی از بدو حضور در وزارت فرهنگ نگاه خاص و ویژه‌ای به این موسسه داشته‌اند و تا کنون برای رفع دغدغه‌های مربوطه از هیچ کوششی دریغ نکرده‌اند».

همچنین مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت با گزارش از وضعیت مالی و مقایسه با سال 1398 و اشاره به مشکلات بودجه‌ای و تورم موجود ،خواستار توجه ویژه سیدمحمود اسلامی به موسسه شد.

عظیمی در پایان سخنانش از هنرمنان پیشکسوت خواهش کرد: «واکسن یادآور و مرحله چهارم را جدی بگیرند و همچنین آمادگی موسسه برای تزریق مجدد مرحله چهارم واکسن کرونا را اعلام کرد.»

مهدی افضلی ،مدیرعامل موسسه کمک به توسعه فرهنگ و رییس هیات مدیره موسسه هنرمندان پیشکسوت نیز در سخنانی کوتاه ضمن تبریک تولد هنرمندان گفت: «از تمامی ظرفیت های این موسسه برای تکریم هنرمندان پیشکسوت استفاده خواهیم کرد و خوشحال هستم که امروز برای دومین بار در مجموعه فرهنگی و گردشگری آدران میزبان شما عزیران هستیم.»


در ادامه، داریوش ارجمند، عضو هیئت مدیره موسسه هنرمندان پیشکسوت و متولد مرداد ماه گفت: «از آقای افضلی به‌خاطر در اختیار گذاشتن این فضای زیبا که روح ما را جلاء می‌دهد تشکر می کنم و همچنین از همه کسانی که به هر نحوی از موسسه حمایت کرده و می‌کنند به ویژه جناب آقای دکتر اسماعیلی، وزیر محترم ارشاد و آقایان سالاری و اسلامی معاونین وزیر بابت حمایت‌های بی‌دریغشان قدردانی می نمایم.»

ارجمند با اشاره به نامه پیشکسوتان به دکتر ابراهیم رییسی، رییس محترم جمهوری در مراسم افطاری هنرمندان و صحبت‌های تلفنی با ایشان گفت: «از رئیس جمهور محترم برای پیگیری نامه پیشکسوتان تشکر می کنم و امیدوارم تمامی بندهای درخواستی هنرمندان به ویژه کمک مالی درخواستی به زودی شامل حال موسسه هنرمندان پیشکسوت گردد.»

این بازیگر پیشکسوت ادامه داد: «اعضای این موسسه هرکدام به واسطه نیم قرن تجربه و تخصص هنری باعث شده‌اند که موسسه‌ای متایز و خاص در این ده‌سال شکل بگیرد و مطمئنا نمونه‌ای مشابه آن در این کشور نخواهیم داشت. و همین موضوع موجب ایجاد طمع و راه افتادن شایعات مبنی بر ادغام می شود که خدا را شکر با درایت وزیر محترم جلوی این شایعات گرفته شد.»

در پایان این مراسم، هنرمندان یک به یک به ترتیب روز تولد خود روی صحنه رفتند و لوح و هدیه تولد خود را دریافت کردند.
مطالب مرتبط

همزمان با دهمین سالگرد تاسیس موسسه هنرمندان پیشکسوت

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جمع هنرمندان حضور یافت
همزمان با دهمین سالگرد تاسیس موسسه هنرمندان پیشکسوت

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جمع هنرمندان حضور یافت

همزمان با دهمین سالگرد تاسیس موسسه هنرمندان پیشکسوت و روز ملی سینما، روز دوشنبه ۲۱ شهریور محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جمع هنرمندان پیشکسوت حوزه‌های مختلف هنری در محل این موسسه حضور پیدا کرد.

|

مراسم تجلیل از هنرمندان پیشکسوت متولد تیرماه برگزار شد

مراسم تجلیل از هنرمندان پیشکسوت متولد تیرماه برگزار شد

مراسم تجلیل از هنرمندان پیشکسوت متولد تیرماه، دوشنبه 13 تیرماه به همت موسسه هنرمندان پیشکسوت و مشارکت موسسه کمک به توسعه فرهنگ و هنر، با حضور مهدی باب‌الحوائجی مدیرکل امور اداری و منابع انسانی وزارت فرهنگ و ارشاد ...

|

در نخستین نشست تخصصی پیشکسوتان هنرهای نمایشی مطرح شد

تشکیل کارگروه‌های تخصصی برای رفع مشکلات تئاتر
در نخستین نشست تخصصی پیشکسوتان هنرهای نمایشی مطرح شد

تشکیل کارگروه‌های تخصصی برای رفع مشکلات تئاتر

محمود سالاری در دیدار با پیشکسوتان هنرهای نمایشی، بر تشکیل کارگروه‌های تخصصی به‌منظور بیان دیدگاه‌ها، راهکارهای عملیاتی و شنیدن نقدهای سازنده به منظور پیشرفت تئاتر کشور تأکید کرد.

|

سیدعباس عظیمی در مراسم بزرگداشت آقای بازیگر مطرح کرد:

عزت‌الله انتظامی حامی راه‌اندازی موسسه هنرمندان پیشکسوت بود
سیدعباس عظیمی در مراسم بزرگداشت آقای بازیگر مطرح کرد:

عزت‌الله انتظامی حامی راه‌اندازی موسسه هنرمندان پیشکسوت بود

شب گذشته 31 خرداد 1401 و به بهانه نود و هشتمین سالروز تولد استاد عزت‌الله انتظامی مراسم یادبود و بزرگداشت این هنرمند فقید سینما، تئاتر و تلویزیون برگزار شد.

|

از پارسا پیروزفر تا الناز شاکردوست

کدام هنرمندان شناخته‌شده به تماشای «پدر» نشستند؟
از پارسا پیروزفر تا الناز شاکردوست

کدام هنرمندان شناخته‌شده به تماشای «پدر» نشستند؟

رضا بابک، رضا فیاضی، داود کیانیان، رسول نجفیان، اصغر همت، پارسا پیروزفر، مرضیه برومند، امیر جدیدی، الناز شاکردوست، کریستف رضاعی، بهناز جعفری، شقایق دهقان، محمدرضا خاکی، هوشنگ گلمکانی، امیر دژاکام، ابراهیم حقیقی و ... از جمله هنرمندانی بودند که طی روزهای گذشته با حضور در ...

|

در قالب هجدهمین جشنواره تئاتر مقاومت

کاروان هنرمندان تئاتر به سمت کربلا راهی شد
در قالب هجدهمین جشنواره تئاتر مقاومت

کاروان هنرمندان تئاتر به سمت کربلا راهی شد

کاروان هنرمندانِ هجدهمین جشنواره تئاتر مقاومت، صبح امروز، تهران را به مقصد کربلا ترک کردند. این رویداد هنری، با حضور گروه‌های نمایشی در شهرهای نجف، کربلا، حله و مسیر پیاده‌روی اربعین برگزار خواهد شد.

|

تالار هنر میزبان هنرمندان، عکاسان و خبرنگاران می‌شود

اجرای ویژه نمایش «کتابخورها»
تالار هنر میزبان هنرمندان، عکاسان و خبرنگاران می‌شود

اجرای ویژه نمایش «کتابخورها»

نمایش کودک و نوجوانِ «کتابخورها» به کارگردانی اسماعیل رحیمی‌سروش که اجرای آن تا نیمه مهر در تالار هنر ادامه خواهد داشت، در روز سه‌شنبه 15 شهریور به‌ طور ویژه برای خبرنگاران و هنرمندان روی صحنه خواهد رفت.

|

نظرات کاربران