در حال بارگذاری ...

پخش فیلم‌ مجالس شبیه‌خوانی علاءالدین قاسمی از تلویزیون تئاتر ایران

هشت فیلم از مجالس شبیه‌خوانی علاءالدین قاسمی هنرمند پیشکسوت تعزیه در تلویزیون تئاتر ایران پخش می‌شود.

به گزارش ایران تئاتر به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، تلویزیون تئاتر ایران در راستای آرشیو و عرضه محتواهای ویدیویی نمایش‌های آیینی و سنتی ایران، پخش هشت فیلم از مجالس شبیه‌خوانی علاءالدین قاسمی هنرمند پیشکسوت و از شهادت‌خوانان شناخته‌شده تعزیه را برای علاقه‌مندان به نمایش‌های آیینی

و سنتی ایران آغاز کرده است.

فیلم مجالس شبیه‌خوانی شهادت امام حسین (ع)، شهادت حضرت ابوالفضل العباس (ع)، شهادت حضرت زهرا (س)، شهادت حربن یزدید ریاحی، مجلس شبیه‌خوانی

فتح خیبر، سلیمان و بلقیس، رستم و سهراب و منصور حلاج از جمله آثار قاسمی است که در سامانه‌ اینترنتی تلویزیون تئاتر ایران به آدرس www.tv.theater.ir در

حاضر در دسترس علاقه‌مندان به آثار این هنرمند قرار گرفته است.

علاءالدین قاسمی هنرمند پیشکسوت تعزیه متولد سال 1332 طالقان است. او به‌عنوان یکی از بهترین شهادت‌خوانان ایرانی شناخته می‌شود.

این هنرمند یکی از اعضای انجمن تعزیه‌خوانی ایران است که در کشورهایی چون آمریکا، فرانسه، ایتالیا و آلمان به اجرای تعزیه پرداخته است.

این هنرمند در سریال «شب دهم» به کارگردانی حسن فتحی به همراه استادان دیگر تعزیه چون علی ترابی، عباس جواهری و سید محمدرضا امینی به ایفای نقش پرداخت.
مطالب مرتبط

گفت‌وگو با همسر زنده‌یاد محسن قاضی‌مرادی

مهوش وقاری: نباید به‌راحتی از پیشکسوتان هنر گذر کنیم
گفت‌وگو با همسر زنده‌یاد محسن قاضی‌مرادی

مهوش وقاری: نباید به‌راحتی از پیشکسوتان هنر گذر کنیم

مهوش وقاری که این روزها بسیار کم‌کار شده است، از کم‌رنگ‌ شدن حضور پیشکسوتان در آثار هنری و حضور افرادی خاص در آثار نمایشی گفت. او پیشکسوتان هنر را خاک‌خورده این عرصه دانست که نباید به‌راحتی از آن‌ها گذر کرد.

|

فیلم آثار جشنواره کودک و نوجوان همدان از تلویزیون تئاتر ایران پخش می‌شود

فیلم آثار جشنواره کودک و نوجوان همدان از تلویزیون تئاتر ایران پخش می‌شود

باهدف  دسترسی طیف وسیع‌تری از علاقه‌مندان تئاتر کودک و نوجوان به نمایش‌های این حوزه، فیلم آثار بیست‌وهفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان از تلویزیون تئاتر ایران پخش خواهد شد.

|

نظرات کاربران