در حال بارگذاری ...

بهزاد صدیقی دو کارگاه آموزش نمایشنامه‌‌نویسی برگزار می‌کند

دومین دوره‌ کارگاه نوشتن برای صحنه و نخستین دوره‌ کارگاه شیوه‌ فنی نمایشنامه‌‌خوانی با حضور بهزاد صدیقی، نمایشنامه‌‌نویس و کارگردان برگزار می‌شود.

به گزارش ایران تئاتر، در دومین دوره‌ کارگاه نوشتن برای صحنه و نخستین دوره‌ کارگاه شیوه‌ فنی نمایشنامه‌خوانی که قرار است از نیمه‌ دوم شهریورماه برگزار شود، در دو ترم مقدماتی و پیشرفته به دو صورت حضوری و مجازی توسط این نمایش‌نامه‌نویس و کارگردان تئاتر به هنرجویان و علاقه‌مندان نمایشنامه‌نویسی و بازیگری آموزش داده می‌شود.

بهزاد صدیقی در خصوص این دو کارگاه (نوشتن برای صحنه و شیوه‌ فنی نمایشنامه‌خوانی) گفت: «در دوره‌ دوم کارگاه نوشتن برای صحنه، هنرجویان و علاقه‌مندان نمایشنامه‌نویسی، اصول نمایش‌نامه‌نویسی را در ده جلسه می‌آموزند و هنرجویانی که در پایان‌ ترم بتوانند نمایشنامه کوتاهی را بر اساس این اصول به نگارش درآورند به دوره‌ پیش‌رفته این کارگاه راه می‌یابند. هم‌چنین در نخستین دوره‌ کارگاه شیوه‌ فنی نمایشنامه‌‌خوانی مباحثی همچون چگونگی خوانش صحیح و دقیق متن، صداسازی، تغییرات و ضرورت‌های آن، شخصیت‌بخشی صدا، عناصر فضاساز، صحنه‌خوانی، شیوه‌ها و تکنیک‌هایی برای نمایشنامه‌‌خوانی و... را فرا می‌گیرند

هنرجویان و علاقه‌مندان نمایشنامه‌‌نویسی و بازیگری برای ثبتِ نام می‌توانند از دوم تا شانزدهم شهریورماه 1401 با شماره تلفن 09931311769 تماس بگیرند. بدیهی ا‌ست نظر به محدودیت‌ در ظرفیت هر دو کارگاه، اولویت با کسانی‌ است که زودتر مراحل ثبتِ ‌نام خود را تکمیل کرده باشند.
مطالب مرتبط

با حضور قطب‌الدین صادقی، بهزاد صدیقی و فارس باقری مطرح شد

اساس اقتباس بر پایه‌ مواجهه با تاریخ است
با حضور قطب‌الدین صادقی، بهزاد صدیقی و فارس باقری مطرح شد

اساس اقتباس بر پایه‌ مواجهه با تاریخ است

نخستین نشست اقتباس صحنه با عنوان اقتباس و مواجهه با تاریخ، عصر روز یک‌شنبه نهم مردادماه 1401 در محل سینما تِک مؤسسه‌ فرهنگی هنری پژوهشی صبا با حضور قطب‌الدین صادقی، بهزاد صدیقی و فارس باقری برگزار شد.

|

نخستین نشست اقتباس صحنه برگزار می‌شود

بررسی اقتباس و مواجهه با تاریخ
نخستین نشست اقتباس صحنه برگزار می‌شود

بررسی اقتباس و مواجهه با تاریخ

نخستین نشست اقتباس صحنه با عنوان اقتباس و مواجهه با تاریخ و با حضور و سخنرانی قطب‌الدین صادقی، فارس باقری و بهزاد صدیقی ساعت ۱۸ روز یک‌شنبه 9 مرداد 1401 توسط مؤسسه‌ فرهنگی، هنری و پژوهشی صبا و با همکاری مؤسسه‌ی افرامانا در سالن سینما تک این مؤسسه‌ برگزار می‌شود.

|

با حضور مسئولان و هنرمندان

آیین رونمایی از کتاب «شب سوئیت» در محمودآباد برگزار شد
با حضور مسئولان و هنرمندان

آیین رونمایی از کتاب «شب سوئیت» در محمودآباد برگزار شد

به همت موسسه فرهنگی هنری آوای جانان دلشدگان و با حمایت و مشارکت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی محمودآباد و حوزه هنری مازندران، آیین رونمایی از کتاب مجموعه نمایشنامه «شب سوییت» نوشته حامد مربوط صادق برگزار شد.

|

نظرات کاربران