در حال بارگذاری ...

برگزاری کارگاه تخصصی صدا و خواندن نمایش‌نامه در تمرینات بازیگری

کارگاه تخصصی صدا و خواندن نمایش‌نامه در تمرینات بازیگری با حضور روزبه حسینی، نویسنده، مدرس و کارگردان تئاتر برگزار می‌شود.

به گزارش ایران تئاتر، این کارگاه که قرار است از نیمه‌ دوم شهریور برگزار شود، در دو دوره‌ پیوسته در شکل کارگاهی برنامه‌ریزی شده است. دوره‌ نخست هشت جلسه‌ای (چهار جلسه‌ فردی مجازی و چهار جلسه‌ گروهی جمعی) و دوره‌ دوم به صورت حضوری برگزار می‌شود و تعداد جلسات و برنامه‌ریزی آن، بسته به شرایط، تعداد و سطح هنرجویان، متغیر خواهد بود. 
 این مدرس و کارگردان تئاتر در خصوص این کارگاه دو بخشی گفت: «بنا دارم در دوره‌ نخست روش‌هایی خاص برای نوعی از تمرین‌های بازیگری با تکیه بر نحو خوانش نمایش‌نامه را با شرکت‌کنندگان به اشتراک و تمرین بگذارم، و در دوره‌ دوم (تمرین‌هایی برای اجرا) با استفاده از روش‌های آموخته، دو نمایش‌نامه‌ از پیش نوشته‌ خودم را برای کار نهایی با هنرجویان این کارگاه خاص اختصاص دهم، که میزان و شکل حضور هر هنرجو بسته به ظرفیت‌های فردی و رشد او در کارگاه دوره‌ نخست خواهد بود.»
هنرجویان و علاقه‌مندان بازیگری برای ثبتِ نام می‌توانند از پنجم تا شانزدهم شهریورماه ۱۴۰۱ با شماره تلفن 09309131376 تماس بگیرند. با توجه به محدودیت‌ در ظرفیت کارگاه، اولویت با کسانی ا‌ست که زودتر مراحل ثبت‌نام خود را تکمیل کنند.
مطالب مرتبط

با نگاهی به داستان‌های شاهنامه

نمایشنامه­‌خوانی «پهلوان دختر» در تالار هنر برگزار شد
با نگاهی به داستان‌های شاهنامه

نمایشنامه­‌خوانی «پهلوان دختر» در تالار هنر برگزار شد

نمایشنامه­‌خوانی «پهلوان دختر» با نگاهی به داستان‌های شاهنامه با بازی داوود معینی کیا، هادی شبانی، زینب عباسی، المیرا تیموریان، عاطفه ترابی، ستوده بلوکات، امیرحسین جعفرپور، نگین سوهانی به نویسندگی و کارگردانی هانا صالحی‌­راد روز جمعه 20 آبان ساعت 15 در تالار هنر برگزار ...

|

«اون آقا، اون خانوم»، در عمارت نوفل‌لوشاتو نمایشنامه‌خوانی می‌شود

«اون آقا، اون خانوم»، در عمارت نوفل‌لوشاتو نمایشنامه‌خوانی می‌شود

نمایشنامه‌خوانی «اون آقا، اون خانوم» به نویسندگی ژان پی‌یر مارتینز و کارگردانی سارا داروفروش متشکل از چندین قصه کوتاه اپیزودیک است و شنبه ۱۹ شهریور در عمارت نوفل‌لوشاتو خوانش خواهد شد.

|

«دنیای رنگین کودکی» در فرهنگسرای خانواده

«دنیای رنگین کودکی» در فرهنگسرای خانواده

برنامه «دنیای رنگین کودکی»، ویژه کودکان و نوجوانان، با قصه‌گویی «شام روباه» به منظور تقویت مهارت کارگروهی، دقت و تمرکز کودکان، در فرهنگسرای خانواده برگزار می‌‎شود.

|

به کارگردانی الهام شعبانی و  تهیه‌کنندگی پردیس تئاتر شهرزاد

رپرتوار نمایش‌نامه‌خوانی «زندگی کارگری زنان» برای آزادی زنان زندانی برگزار می‌شود
به کارگردانی الهام شعبانی و تهیه‌کنندگی پردیس تئاتر شهرزاد

رپرتوار نمایش‌نامه‌خوانی «زندگی کارگری زنان» برای آزادی زنان زندانی برگزار می‌شود

رپرتوار نمایش‌نامه‌خوانی «زندگی کارگری زنان» شامل سه نمایش‌نامه «قند خون»، «خواب زمستانی» و «روزمرگی» به کارگردانی الهام شعبانی به تهیه‌کنندگی پردیس تئاتر شهرزاد، باهدف آزادی زنان زندانی جرائم غیر عمد، خوانش می‌شوند.

|

نظرات کاربران