در حال بارگذاری ...
با سیزده هزار اجرای موفق

«زن سیاه‌پوش» پس از 30 سال با تئاترهای وست‌اند خداحافظی کرد

مشکلات اقتصادی و گران شدن انرژی در اروپا گریبان تئاتر را هم گرفته و اجرای نمایش «زن سیاه‌پوش» را پس از ۳۳ سال متوقف کرد.

به گزارش ایران‌تئاتر، نمایش «زن سیاه‌پوش» پس از ۳۳ سال اجرا در وست‌اند لندن به پایان راه رسید و دیگر رنگ این صحنه را نخواهد دید.

«زن سیاه‌پوش» در این ۳۳ سال بیش از ۱۳ هزار اجرای موفق داشت و تماشاگران زیادی به ویژه جوانان را به سالن‌های تئاتر کشاند. این نمایش برای آخرین بار چهارم مارس سال آینده روی صحنه خواهد رفت.

نمایشنامه این اثر را استفان مالاترات با اقتباس از رمانی پرفروش و مشهور به همین نام اثر سوزان هیل نوشت.

هیل خود از هواداران این اثر نمایشی است و درباره آن می‌گوید: «زن سیاه‌پوش برای نسل‌های متعددی از جوانان فرصت تجربه لذت و اثرگذاری تئاتر را فراهم کرد.»

تهیه‌کننده «زن سیاه‌پوش» افزایش هزینه‌ها را دلیل اصلی پایان اجرای این نمایش عنوان کرده است.

«زن سیاه‌پوش» تنها نمایشی نیست که قربانی وضعیت وخیم اقتصادی می‌شود و نمایش‌هایی چون «مری پاپینز» و «ایوان هنسن عزیز» نیز سرنوشت مشابهی داشته‌اند.

در میان نمایش‌های غیرموزیکال صحنه‌ تئاترهای لندن فقط نمایش «تله موش» اثر آگاتا کریستی مدت زمانی طولانی‌تر از «زن سیاه‌پوش» روی صحنه بوده است.

«تله موش» بیش از هفت دهه روی صحنه رفته است و اجرای آن همچنان ادامه دارد.

منبع: گاردین
مطالب مرتبط

«تقریبا مشهور»؛ اجرای نمایشی از روی یک فیلم سینمایی

«تقریبا مشهور»؛ اجرای نمایشی از روی یک فیلم سینمایی

کمرون کرو که در سال 2000، فیلم «تقریبا مشهور» را برپایه فیلمنامه‌ای از خودش کارگردانی کرد و برای آن جایزه اسکار گرفت، نمایشنامه‌ای را به همین نام نوشته که از ماه گذشته میلادی، به کارگردانی جرمی هرین در نیویورک، روی صحنه رفته است.

|

کارگردان نمایش خیابانی «پارادوکس» مطرح کرد

مالک آبسالان: اجرای نمایش در شهرهای خارج از تهران حال بهتری دارد
کارگردان نمایش خیابانی «پارادوکس» مطرح کرد

مالک آبسالان: اجرای نمایش در شهرهای خارج از تهران حال بهتری دارد

مالک آبسالان نویسنده و کارگردان نمایش خیابانی «پارادوکس» اعتقاد دارد تئاتر خیابانی در دیگر شهرها در قیاس با تهران راحت‌تر می‌تواند با مخاطبان ارتباط برقرار کند.

|

«شاهزاده شامپیا» به مرکز تولید تئاتر کانون رسید

«شاهزاده شامپیا» به مرکز تولید تئاتر کانون رسید

نمایش «شاهزاده شامپیا» با کارگردانی احسان مجیدی به بخش کوتاهی از زندگی دخترکی ده‌ساله می‌پردازد که روزی در اخبار متوجه می‌شود نشانه‌های ظاهری‌اش با نشانه‌های ظاهری دختر گم شده پادشاه کشور شامپیا یکی است، از روز پنج‌شنبه ۱۳ بهمن در مرکز تولید تئاتر و تئاتر عروسکی کانون ...

|

نظرات کاربران