در حال بارگذاری ...

جسیکا چستین در روایتی رادیکال از «خانه عروسک» ایبسن

جسیکا چستین در پروداکشنی که قرار است نمایشنامه «خانه عروسک» ایبسن را بر صحنه تئاترهای برادوی احیا کند، روی صحنه می‌رود.

به گزارش ایران تئاتر، جسیکا چستین به جمع ستاره‌های هالیوود پیوست که پس از موفقیتی بزرگ در عرصه سینما، پا به صحنه تئاتر می‌گذارند.

چستین همین چند ماه پیش برای بازی درخشان در فیلم «چشم‌های تامی فی» برنده جایزه اسکار بهترین بازیگر زن شد.

بازیگر «چشم‌های تامی فی» پیش از این هم روی صحنه برادوی رفته است. او سال ۲۰۱۲ در نمایشنامه «وارثه» اثر هنری جیمز نقش بازی کرده است.

نمایش جدید «خانه عروسک» که بازنویسی نمایشنامه‌اش را ایمی هرتزوگ برعهده گرفته است، آن طور که تبلیغ کرده‌اند، قرار است «پروداکشنی رادیکال» باشد.

کارگردانی این اثر را جیمی لوید انگلیسی بر عهده خواهد داشت.

نمایش «خانه عروسک» با بازی چستین قرار بود در لندن روی صحنه برود و تمرینات آن نیز در سال ۲۰۲۰ آغاز شده بود اما با شیوع کرونا برنامه‌ها به هم خورد و حالا نمایش سر از تئاترهای برادوی در نیویورک درآورده است.

نمایشنامه «خانه عروسک» نوشته هنریک ایبسن نخستین بار حدود یک و نیم قرن پیش در سال ۱۸۷۹ در دانمارک روی صحنه رفت. این نمایش ۱۳ بار در برادوی روی صحنه رفته است که آخرین بار آن به سال ۱۹۹۷ برمی‌گردد.

منبع‌: نیویورک‌تایمز
مطالب مرتبط

«تقریبا مشهور»؛ اجرای نمایشی از روی یک فیلم سینمایی

«تقریبا مشهور»؛ اجرای نمایشی از روی یک فیلم سینمایی

کمرون کرو که در سال 2000، فیلم «تقریبا مشهور» را برپایه فیلمنامه‌ای از خودش کارگردانی کرد و برای آن جایزه اسکار گرفت، نمایشنامه‌ای را به همین نام نوشته که از ماه گذشته میلادی، به کارگردانی جرمی هرین در نیویورک، روی صحنه رفته است.

|

برای فعالیت در سال 1402

فراخوان اجرای عموم در پردیس تئاتر تهران منتشر شد
برای فعالیت در سال 1402

فراخوان اجرای عموم در پردیس تئاتر تهران منتشر شد

فراخوان اجرای عموم نمایش با چهار اولویت اجراییِ نمایشنامه‌های ایرانی اجرای اول، موضوعات ملی و مذهبی، نمایشنامه‌های کودک و نوجوان ایرانی اجرای اول و موضوعات حقوق شهروندی و مدیریت شهری در پردیس تئاتر تهران منتشر شد.

|

نظرات کاربران