در حال بارگذاری ...
روایتی از سرنوشت اسطوره‌ها و خدایان

نمایشنامه «دگرگونگی» از نشر روزبهان منتشر شد

نمایشنامه «دگرگونگی» سرنوشت اسطوره‌ها و خدایانی است که نویسنده آن‌ را در قالب روایتی سرراست و فشرده برای تمام مخاطبان با هر سطح و سلیقه‌ای نوشته است. انتشارات روزبهان نسخه فارسی آن را با ترجمه درسا مویدی منتشر کرده و راهی پیشخوان کتاب‌فروشی‌ها کرده است.

به گزارش ایران تئاتر، کتاب نمایشنامه «دگرگونگی» به نویسندگی مری زیمرمن و ترجمه درسا مویدی و کوششی از رضا بهکام از انتشارات روزبهان چاپ و در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفت.

در این نمایشنامه، نویسنده در بازنمایی شکل دگرگونی شخصیت‌های نمایشی بر اساس روایت‌های اساطیری، تلاش کرده‌ است تا مسخ و تغییر شکل نمادین را در صحنه‌های داستانی به صورت کانسپتی مشترک به رشته تحریر و تفقد درآورَد و صحنه‌ها را مانند نخ ریسمانی به هم وصل کند تا این فرایند را به شکلی جذاب با رگه‌هایی از طنز موجود در ساختمان دیالوگ‌ها به زمان حال و زندگی انسان‌های معاصر پیوند زند تا علاوه بر کمیک‌ بودن بخشی از صحنه‌ها، بار تراژیک شخصیت‌ها نیز به گونه‌ای غریب اثربخشی کند.

این کتاب، سرنوشت اسطوره‌ها و خدایانی است که زیمرمن آن‌ را در قالب روایتی سرراست و فشرده برای تمام مخاطبان با هر سطح و سلقیه‌ای روی صحنه آورده‌ و این متن نمایشی را به قصه‌هایی جذاب و شنیدنی از دوران باستان تبدیل کرده‌ است؛ روایتی که با زبانی ساده و ریتمی دلنشین پیش می‌رود و خواننده با آغاز آن، از خواندن دست نمی‌کشد.

نمایشنامه «دگرگونگی» با قیمت 86 هزارتومان از نشر روزبهان منتشر و در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته است.
مطالب مرتبط

به نویسندگی منوچهر اکبرلو

کتاب «از نمایش ایرانی چه می‌دانیم؟» در نشر گویا منتشر شد
به نویسندگی منوچهر اکبرلو

کتاب «از نمایش ایرانی چه می‌دانیم؟» در نشر گویا منتشر شد

کتاب «از نمایش ایرانی چه می‌دانیم؟» به نویسندگی منوچهر اکبرلو برای آشنایی نوجوانان با نمایش‌های سنتی است که در 100 صفحه از نشر گویا منتشر شده و در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته است.

|

نظرات کاربران