در حال بارگذاری ...

هیئت داوران جشنواره تئاتر استان آذربایجان شرقی مشخص شدند

مهدی لزیری ، دکتر احمد جولایی و سیروس مصطفی داوران سی و چهارمین جشنواره تئاتر استان آذربایجان شرقی شدند

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر در آذربایجان شرقی، سی و چهارمین دوره جشنواره تئاتر استان آذربایجان شرقی از 2 تا 4 آذرماه در شهرستان مرند درحال برگزاری است و مهدی لزیری، دکتر احمد جولایی و سیروس مصطفی به‌عنوان اعضای هیئت‌داوران منصوب شدند .

مهدی لزیری متولد ۱۳۲۷ تبریز ، یکی از پیشکسوتان فعال عرصه هنرهای نمایشی کشور است که بیش از نیم‌قرن در این حوزه به فعالیت پرداخته است. او در عرصه بازیگری ، کارگردانی و طراحی صحنه از چهره‌های ماندگار تئاتر آذربایجان و ایران است . تدریس در هنرستان‌ها و مراکز آموزش عالی از دیگر زمینه‌های فعالیت ایشان در عرصه هنرهای نمایشی است .

دکتر احمد جولایی متولد ۱۳۳۵ در شهر بوشهر ، دارای مدرک فوق‌لیسانس در رشته بازیگری و کارگردانی و مدرک دکترا در رشته پژوهش هنر است . او از اساتید برتر دانشگاه و پژوهشگر هنر تئاتر در کشور است . همچنین جولایی عضویت هیئت‌علمی دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر و تدریس در دانشکده هنر و معماری تهران را در کارنامه فعالیت‌های خود دارد .

سیروس مصطفی متولد ۱۳۵۷ تبریز ، دارای مدرک کارشناسی بازیگری و کارشناسی ارشد کارگردانی تئاتر است. او سابقه حضور در بیش از بیست اثر نمایشی به‌عنوان نویسنده، کارگردان و بازیگر را در کارنامه هنری خود دارد. همچنین  تدریس در مدارس، مؤسسات و دانشگاه‌های هنری، دبیر جشنواره نمایشنامه‌نویسی میرزا آقای تبریزی، حضور در چندین جشنواره استانی، منطقه‌ای و ملی به‌عنوان داور، ازجمله سوابق مصطفی در حوزه تخصصی تئاتر است .
مطالب مرتبط

آیین نکوداشت خسرو تئاتر ایران برگزار شد

کتابخانه شخصی زنده‌یاد خسرو بامداد به مجموعه تئاتر شهر  اهدا شد
آیین نکوداشت خسرو تئاتر ایران برگزار شد

کتابخانه شخصی زنده‌یاد خسرو بامداد به مجموعه تئاتر شهر اهدا شد

در آیین نکوداشت زنده‌یاد خسرو بامداد که روز شنبه 21 آبان‌ماه با حضور مدیرکل هنرهای نمایشی و جمعی از هنرمندان، دانشجویان و همکاران این هنرمند در تماشاخانه سنگلج برگزار شد، فرزند این هنرمند از انتشار مجموعه آثار او با حمایت اداره کل هنرهای نمایشی و اهدای کتابخانه شخصی‌اش به ...

|

با حضور مدیر کانون تئاتر دینی کشور

نسخه کمیاب تعزیه وفات حضرت ام‌البنین (س) در تفرش رونمایی شد
با حضور مدیر کانون تئاتر دینی کشور

نسخه کمیاب تعزیه وفات حضرت ام‌البنین (س) در تفرش رونمایی شد

به رسم هرساله و به همت مردم دهستان بازرجان شهر تفرش، مجالس مختلف تعزیه در دهه اول ماه محرم اجرا می‌شود، در این میان از نسخه کمیاب وفات حضرت ام البنین(س) مادر حضرت عباس(ع) رونمایی و توسط گروه تعزیه‌داران ائمه اطهار و به سرپرستی اسماعیل مجللی اجرا شد

|

نظرات کاربران