در حال بارگذاری ...
با امضای تفاهم نامه همکاری صندوق اعتباری هنر با بیمه دانا

خدمات بیمه‌ای هنرمندان گسترش می‌یابد

صندوق اعتباری هنر و بیمه دانا با هدف متناسب‌سازی نحوه ارائه خدمات بیمه‌ای با وضعیت و شرایط فعالان فرهنگ و هنر و ارائه خدمات ویژه به اعضای صندوق، تفاهم‌نامه توسعه همکاری امضا کردند.

به گزارش ایران تئاتر به نقل از صندوق اعتباری هنر، به منظور ایجاد همکاری مشترک در راستای متناسب سازی و گسترش پوشش ارائه خدمات بیمه‌ای به اصحاب فرهنگ و هنر، صدور بیمه‌نامه‌های مختلف با تخفیفات ویژه و ترویج فرهنگ بیمه‌ای، تفاهم‌نامه همکاری میان صندوق و بیمه دانا با حضور سیدمجید پوراحمدی (مدیرعامل صندوق اعتباری هنر) و رضا جعفری (مدیرعامل بیمه دانا) و تعدادی از چهره‌های حوزه فرهنگ و هنر (به نمایندگی از اعضای صندوق) امضا شد.

پوراحمدی در ابتدای این مراسم گفت : «تلاش ما در صندوق اعتباری هنر حمایت از اهالی فرهنگ، هنر ورسانه سراسر کشور خصوصاً در مناطق کم برخوردار و دورافتاده است. یکی از راهبردهای ایجاد امنیت خاطر برای جامعه فرهنگی و هنری کشور برخورداری از تسهیلات بیمه‌ای است.»

مدیرعامل صندوق اعتباری هنر در ادامه تصریح کرد: «صندوق اعتباری هنر در دولت سیزدهم در تلاش است که با گسترش خدمات بیمه‌ای، فضایی امن را برای تداوم فعالیت حرفه‌ای فعالان حوزه فرهنگ و هنر که جزو شریف‌ترین اقشار جامعه هستند، فراهم آورد.»

                                                                              


او با اشاره به انعقاد قرارداد بیمه درمان تکمیلی با شرکت بیمه‌ دانا برای دومین سال متوالی گفت: «طبق بررسی‌های انجام شده، سال گذشته با تغییر شرکت بیمه‌گر رضایت حداکثری اعضا کسب شد و جمعیت تحت پوشش بیمه درمان تکمیلی ۳۸ درصد افزایش داشت. با توجه به اعتماد اعضا به صندوق و بیمه دانا، تمام تلاش خود را برای ارائه خدمات منظم و شفاف خواهیم کرد و در برابر تعهدات خود پاسخگو خواهیم بود.»

پوراحمدی در ادامه گفت: ما همواره به دنبال توسعه کمی و کیفی حمایت‌ها و ایجاد تنوع در خدمات ارائه شده به جامعه تحت پوشش خود هستیم. بر این اساس با توجه به پراکندگی جغرافیایی اعضای صندوق و شرایط مختلف آفرینندگان آثار فرهنگی و هنری، صندوق درصدد ایجاد ساختاری مشخص برای ارائه خدمات به اعضای تحت پوشش است.»

او در ادامه افزود: «لزوم پیشرفت، توجه به منابع انسانی و ایجاد فرایند و ساختارهای مشخص است که به همراهی این دو موضوع زیربنایی در حوزه فرهنگ و هنر کمتر توجه می‌شود.»

مشاور وزیر فرهنگ تصریح کرد: «توجه به اقتصاد فرهنگ و هنر یکی از مهم ترین سیاست‌های صندوق اعتباری هنر است. اکنون هنرکارت بستر مناسبی برای ارائه خدمات به اعضا در دو بعد حمایتی و اقتصادی فراهم کرده است.»

مدیرعامل صندوق اعتباری هنر خدمات بیمه‌ای برای تمامی اقشار جامعه را بسیار کارآمد دانست و گفت: «بسته بیمه‌ای با همکاری بیمه دانا طراحی شده است و پیش بینی شده است که براساس این تفاهم‌نامه، خدمات بیمه‌ای متنوعی را برای اهالی فرهنگ و هنر عملیاتی خواهیم ساخت.»

او یکی از مهم‌ترین مطالبات صندوق از مدیران بیمه دانا را انجام کامل تعهدات و تقویت و تسریع در ارائه خدمات رسانی به جامعه فرهنگ و هنر بیان کرد و گفت: «هنرمندان سرمایه‌های اجتماعی جامعه هستند و ارائه خدمات دقیق و منظم به این قشر فرهیخته حساسیت بالایی دارد. امیدوارم دو مجموعه با همدلی و همراهی در کنار یکدیگر در راه  هدف مشترک‌مان که رضایت اعضای صندوق از خدمات درمانی است، گام برداریم.»

رضا جعفری، مدیرعامل بیمه دانا نیز در مراسم امضای این تفاهم نامه گفت: «امضای این تفاهم در درجه اول در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی بیمه دانا در قبال جامعه فرهنگ و هنر کشور است. تلاش می‌کنیم در این راه شفاف و پاسخگو عمل کنیم.»

مدیرعامل بیمه دانا در ادامه گفت: «در قرارداد سال گذشته ما ۷۱ میلیارد تومان حق بیمه از صندوق اعتباری هنر برای پوشش جامعه هنری دریافت کردیم اما بیش از ۹۲ میلیارد تومان خسارت به بیمه‌شدگان صندوق اعتباری هنر پرداخت شد. در سال جاری نیز با گذشت دو ماه از قرارداد جدید نسبت خسارت درمانی ما ۱۲۰ درصد بوده است. نگاه ما در حوزه درمان و سلامت نگاه اجتماعی است.»

او تصریح کرد: «ما به‌دنبال افزایش ضریب نفوذ و پیوند صنعت بیمه با حوزه فرهنگ و هنر هستیم. امیدواریم با رضایت اعضای صندوق، پیوند میان صنعت بیمه با حوزه فرهنگ و هنر فراهم شود.»

در انتهای این مراسم تعدادی از هنرمندان به نمایندگی از اعضای صندوق پیشنهادات و مطالبات خود از بیمه دانا را مطرح کردند.

این تفاهم نامه در ۷ ماده تنظیم شده است. بسط و گسترش انواع خدمات بیمه‌ای برای اشخاص حقیقی و حقوقی فعال در حوزه فرهنگ، هنر و رسانه کشور، همکاری طرفین برای طراحی پوشش بیمه‌ای جدید مورد نیاز برای ریسک‌های شناسایی شده در حوزه فعالیت‌های فرهنگی، هنری و مطبوعاتی، تسهیل و رونق فعالیت‌های اقتصادی و بهبود فضای کسب و کارهای فرهنگی و هنری از طریق کاهش ریسک و پیوند میان صنعت بیمه با حوزه فرهنگ و هنر از مهمترین محورهای این تفاهم نامه است.
مطالب مرتبط

گفت‌وگو با بازیگر و کارگردان آشنای تئاتر کودک

مجید علم‌بیگی: متأسفانه بسیاری از افراد تئاتر را شغل نمی‌دانند
گفت‌وگو با بازیگر و کارگردان آشنای تئاتر کودک

مجید علم‌بیگی: متأسفانه بسیاری از افراد تئاتر را شغل نمی‌دانند

مجید علم‌بیگی بازیگر و کارگردان با بیان اینکه به‌زودی نمایش «کافی‌شاپی‌ها» را روی صحنه خواهد برد، گفت متأسفانه بسیاری از افراد تئاتر را شغل نمی‌دانند چون در قانون و وزارت کار و رفاه اجتماعی هنر به‌عنوان شغلی تعریف‌نشده است.

|

ایرج راد از مشکلات هنرمندان گفت

شرایط روز جامعه باعث شد دوباره تئاتر تعطیل شود
ایرج راد از مشکلات هنرمندان گفت

شرایط روز جامعه باعث شد دوباره تئاتر تعطیل شود

موج کرونا بر اقتصاد ضربه محکمی زد. در این میان هنر هم ‌آسیب دید. در میان هنرها هم تعطیلی تئاتر به دلیل ارتباط زنده‌اش با مخاطب آسیب بیشتری دید. اما بعد از کرونا و بازگشایی سالن‌های تئاتری نورامیدی در دل هنرمندان روشن شد و کم کم تئاتر داشت مخاطبان خود را پیدا می‌کرد که شرایط ...

|

نشست مدیرعامل صندوق اعتباری هنر با عضو کمیسیون اجتماعی مجلس

ضرورت تقویت بنیه مالی صندوق اعتباری هنر برای رفع مشکلات اهالی فرهنگ، هنر و رسانه
نشست مدیرعامل صندوق اعتباری هنر با عضو کمیسیون اجتماعی مجلس

ضرورت تقویت بنیه مالی صندوق اعتباری هنر برای رفع مشکلات اهالی فرهنگ، هنر و رسانه

در نشست سید احسان قاضی‌زاده‌هاشمی، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با مدیرعامل صندوق اعتباری هنر مسائل و مشکلات حوزه فرهنگ و هنر به ویژه در موضوع تخصیص بودجه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

|

همکاری صندوق اعتباری هنر و کانون جهانگردی و اتومبیلرانی

مزایای جدید هنرکارت با رویکرد ارائه خدمات رفاهی به هنرمندان
همکاری صندوق اعتباری هنر و کانون جهانگردی و اتومبیلرانی

مزایای جدید هنرکارت با رویکرد ارائه خدمات رفاهی به هنرمندان

مدیرعامل صندوق اعتباری هنر و مدیر کانون جهانگردی و اتومبیلرانی در راستای ارائه خدمات رفاهی به دارندگان هنرکارت تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

|

دبیر چهل و یکمین جشنواره تئاتر فجر مطرح کرد

کوروش زارعی: جشنواره فیلم فجر برای اسپانسرها جذاب‌تر است
دبیر چهل و یکمین جشنواره تئاتر فجر مطرح کرد

کوروش زارعی: جشنواره فیلم فجر برای اسپانسرها جذاب‌تر است

کوروش زارعی دبیر چهل و یکمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر درباره دلیل فقدان رغبت سرمایه گذاران برای همکاری با رویداد تئاتری فجر نسبت به جشنواره فیلم فجر می‌گوید: متاسفانه هنوز در جذب اسپانسر برای چهل و یکمین جشنواره تئاتر فجر دچار مشکل هستیم چون جشنواره فیلم فجر برای ...

|

نظرات کاربران