در حال بارگذاری ...
نیویورک چشم‌انتظار «تله موش»

شاهکار آگاتا کریستی، بالاخره به برادوی رسید

نمایش «تله موش»‌ که ۷۰ سال پیاپی در لندن روی صحنه رفته‌ است، سرانجام راهش را به صحنه تئاترهای برادوی باز کرد.

به گزارش ایران‌تئاتر، «تله موش» نوشته آگاتا کریستی با ۷۰ سال اجرای پیاپی در تئاترهای وست‌اند لندن رکورددار طولانی‌ترین دوره اجرای یک نمایش در جهان است.

این اثر جنایی از سال ۱۹۵۲ که برای نخستین بار در وست‌اند اجرا شد، نزدیک به ۳۰ هزار بار در صحنه‌های لندن روی صحنه رفته است.

شگفت‌ این‌که موفق‌ترین نمایشنامه «ملکه‌ جنایت» تاکنون در برادوی روی صحنه نرفته است و برای نخستین بار در سال ۲۰۲۳ شانس این را خواهد داشت که موفقیت لندن را در نیویورک تکرار کند.

تنها وسیله‌ای که از نخستین اجرای این نمایش در سال ۱۹۵۲ به جا مانده، ساعتی رومیزی است که قرار است در برادوی نیز کارکردی نمادین داشته باشد.

به باور بسیاری از کارشناس تئاتر، نمایش «تله موش» چهره تئاتر عامه‌پسند را تغییر داد. گفته می‌شود که یک‌سوم تماشاگران این نمایش در لندن را گردشگران خارجی تشکیل می‌دادند.

نمایشنامه دو پرده‌ای «تله‌موش» در یک مهمانخانه و در یک روز برفی زمستان اتفاق می‌افتد.

منبع:‌ گاردین
مطالب مرتبط

«تقریبا مشهور»؛ اجرای نمایشی از روی یک فیلم سینمایی

«تقریبا مشهور»؛ اجرای نمایشی از روی یک فیلم سینمایی

کمرون کرو که در سال 2000، فیلم «تقریبا مشهور» را برپایه فیلمنامه‌ای از خودش کارگردانی کرد و برای آن جایزه اسکار گرفت، نمایشنامه‌ای را به همین نام نوشته که از ماه گذشته میلادی، به کارگردانی جرمی هرین در نیویورک، روی صحنه رفته است.

|

کارگردان نمایش خیابانی «پارادوکس» مطرح کرد

مالک آبسالان: اجرای نمایش در شهرهای خارج از تهران حال بهتری دارد
کارگردان نمایش خیابانی «پارادوکس» مطرح کرد

مالک آبسالان: اجرای نمایش در شهرهای خارج از تهران حال بهتری دارد

مالک آبسالان نویسنده و کارگردان نمایش خیابانی «پارادوکس» اعتقاد دارد تئاتر خیابانی در دیگر شهرها در قیاس با تهران راحت‌تر می‌تواند با مخاطبان ارتباط برقرار کند.

|

«شاهزاده شامپیا» به مرکز تولید تئاتر کانون رسید

«شاهزاده شامپیا» به مرکز تولید تئاتر کانون رسید

نمایش «شاهزاده شامپیا» با کارگردانی احسان مجیدی به بخش کوتاهی از زندگی دخترکی ده‌ساله می‌پردازد که روزی در اخبار متوجه می‌شود نشانه‌های ظاهری‌اش با نشانه‌های ظاهری دختر گم شده پادشاه کشور شامپیا یکی است، از روز پنج‌شنبه ۱۳ بهمن در مرکز تولید تئاتر و تئاتر عروسکی کانون ...

|

نظرات کاربران