برنامه سمینار چهاردهمین جشنواره بینالمللی نمایشهای آئینی ـ سنتی
برنامه سمینار چهاردهمین جشنواره بینالمللی نمایشهای آئینی ـ سنتی اعلام شد. به گزارش سایت ایران تئاتر، سمینار چهاردهمین جشنواره بینالمللی نمایشهای آئینی ـ سنتی طی سه روز از پنجشنبه تا شنبه( ۸ تا ۱۰ مرداد ماه) در مجموعه تئاترشهر برگزار میشود.
در این سمینار اساتید و پژوهشگران آئینی ـ سنتی از ایران و 12 کشور خارجی مقالات خود را ارائه خواهند کرد.
همچنین در حاشیه برگزاری سمینار پنج کارگاه آموزشی با حضور اساتیدی از ایران و سه کشور خارجی(ایتالیا، ژاپن و هند) برگزار میشود.
چهاردهمین جشنواره بینالمللی نمایشهای آئینی ـ سنتی از 8 تا 16 مرداد ماه در تهران برگزار میشود.
جدول برنامه سمینار چهاردهمین جشنواره بینالمللی نمایشهای آئینی ـ سنتی
پنجشنبه 8/5/1388
سخنرانی:
ساعت 10-30/9 "گزارش برگزاری سمینار" توسط دکتر محمدحسین ناصربخت، "نمایشهای شادیآور ایرانی" توسط دکتر محمدحسین ناصربخت (سالن شماره 2 مجموعه تئاترشهر)
ساعت 35/10-5/10 "معرفی و بررسی شیوههای اجرایی تعزیه سیار در اراک و گرمسار" توسط سمیرا دانیال پیغمبر و علی عزیزی(سالن شماره 2 مجموعه تئاترشهر)
ساعت 10/11-40/10 "مقایسه تطبیقی نمایشهای سنتی در کشورهای آسیایی" توسط لاله تقیان(سالن شماره 2 مجموعه تئاترشهر)
ساعت 45/11-15/11 "نمایشهای آئینی ـ سنتی ایران و جهان" توسط دکتر رقیه بهزادی(سالن شماره 2 مجموعه تئاترشهر)
ساعت 20/12-50/11 "آئینهای نمایشی نوروز در افغانستان" توسط شیرجان وزیری(افغانستان) (سالن شماره 2 مجموعه تئاترشهر)
ساعت 55/12-25/12 "نمایشهای سنتی ایتالیا" توسط استفانو جونکی(ایتالیا) (سالن شماره 2 مجموعه تئاترشهر)
ساعت 30/13-13 "ریشه مشترک نمایشهای آئینی ـ سنتی جهان" توسط دکتر حجت اسدیان(فنلاند) (سالن شماره 2 مجموعه تئاترشهر)
ساعت 25/16-16 دکتر آیلین بلومنتال(آمریکا) (سالن شماره 2 مجموعه تئاترشهر)
ساعت 55/16-30/16 "آئینهای نمایشی در بوشهر و تانزانیا" توسط شریفیان و یاراحمدی(بوشهر) و شریفه اسماعیل مناب(تانزانیا) (سالن شماره 2 مجموعه تئاترشهر)
ساعت 25/17-17 "آئینهای نمایشی صابئین مندایی" توسط مسعود فروزنده، سالم چهیلی و اسد عسگری (سالن شماره 2 مجموعه تئاترشهر)
ساعت 55/17-30/17 "آئینهای نمایشی قبل از اسلام در ایران" توسط دکتر میرشکرایی(سالن شماره 2 مجموعه تئاترشهر)
میزگرد:
ساعت 19-18 "صور نمایشی لالاییهای ایران" توسط کاووس الیاسی، مهسا وحدت و پروین بهمنی(سالن شماره 2 مجموعه تئاترشهر)
ورکشاپ:
ساعت 30/12-10 "کاربرد آئینهای نمایشی و سنتی در سینما" توسط محمدرضا اصلانی(کارگاه مجموعه تئاترشهر)
ساعت 30/17-15 "نمایشهای سنتی ایران" توسط هما جدیکار(کارگاه مجموعه تئاترشهر)
ساعت 30/20-18 "نمایشهای سنتی و آئینی ایتالیا و ایران" توسط استفانه جونکی(ایتالیا) (کارگاه مجموعه تئاترشهر)
جمعه 9/5/1388
سخنرانی:
ساعت 10-30/9 "آئین و مراسم نیلوزرونا" توسط حمید علیزاده، "الله الله حسین وینه" توسط فریدون ولایی(سالن شماره 2 مجموعه تئاترشهر)
ساعت 35/10-5/10 "تصویرهای نمایشی در صنایع دستی" توسط دکتر مژگان جهانآرا(سالن شماره 2 مجموعه تئاترشهر)
ساعت 10/11-40/10 "تئاتر خیابانی و آئین در دوره معاصر" توسط دکتر فریدنالدخت زاهدی(سالن شماره 2 مجموعه تئاترشهر)
ساعت 45/11-15/11 "ورود موتیفهای آئینی به آثار پیتر شومان ـ تئاتر نان و عروسک" توسط پوپک عظیمپور(سالن شماره 2 مجموعه تئاترشهر)
ساعت 20/12-50/11 "تعقیب نمادهای نمایشهای آئینی در ظهور اسطورههای فرهنگی و تبلیغی معاصر غرب" توسط پروفسور هاشم هاشمی(آلمان) (سالن شماره 2 مجموعه تئاترشهر)
ساعت 55/12-25/12 "ماندالاهای تبت" توسط نانسی تاکه یاما(سنگاپور) (سالن شماره 2 مجموعه تئاترشهر)
ساعت 30/13-13 "نمایش نو ژاپن" توسط توشیاکی(ژاپن) (سالن شماره 2 مجموعه تئاترشهر)
ساعت 25/16-16 "تئاتر آئینی در هند، چین، بنگلادش" توسط دکتر کریستینا نیگرن(سوئد) (سالن شماره 2 مجموعه تئاترشهر)
ساعت 55/16-30/16 "نمایش عروسکی سنتی در هند" توسط سوبهاش کومار(هندوستان) (سالن شماره 2 مجموعه تئاترشهر)
ساعت 25/17-17 "نمایش بومیان آمریکا زونی شالاکو" توسط پروفسور جان بل(آمریکا) (سالن شماره 2 مجموعه تئاترشهر)
ساعت 55/17-30/17 "قرهگوز و حاجی وات" توسط دکتر اسرا دوغان(ترکیه) (سالن شماره 2 مجموعه تئاترشهر)
میزگرد:
ساعت 19-18 "آئینهای نمایشی در ترکمن صحرا و ترکمنستان" توسط دکتر مجید تکه(ترکمن صحرا) و چاغری محمد مرادف(ترکمنستان) (سالن شماره 2 مجموعه تئاترشهر)
ورکشاپ:
ساعت 30/12-10 "کاربرد آئینهای نمایشی در سینما" توسط محمدرضا اصلانی(کارگاه مجموعه تئاترشهر)
ساعت 30/17-15 "نمایشهای سنتی ایران" توسط هما جدیکار(کارگاه مجموعه تئاترشهر)
ساعت 30/20-18 "نمایشهای سنتی ژاپن" توسط توشیاکی(ژاپن) (کارگاه مجموعه تئاترشهر)
شنبه 10/5/1388
سخنرانی:
ساعت 10-30/9 "یاریگری در مازندران" توسط حسن دولتآبادی، "دئیشمه" توسط امیر سهرابی(سالن شماره 2 مجموعه تئاترشهر)
ساعت 35/10-5/10 "جنبههای آئینی و نمایشی مثنوی مولوی" توسط دکتر قنبری(سالن شماره 2 مجموعه تئاترشهر)
ساعت 10/11-40/10 "نمایش عروسکی و آئین" توسط جواد ذوالفقاری(سالن شماره 2 مجموعه تئاترشهر)
ساعت 45/11-15/11 "پیروز مقدس" توسط سودابه فضائلی(سالن شماره 2 مجموعه تئاترشهر)
ساعت 20/12-50/11 "نمایشهای بومی آمریکا" توسط دکتر کلر الیزابت دولان(آمریکا) (سالن شماره 2 مجموعه تئاترشهر)
ساعت 55/12-25/12 "شی و زمان در آئین" توسط دکتر حمیدرضا اردلان (سالن شماره 2 مجموعه تئاترشهر)
ساعت 30/13-13 گزارش پایانی سمینار(سالن شماره 2 مجموعه تئاترشهر)
ورکشاپ:
30/12-10 "نمایش کاتاکالی" توسط راجندران پیالای(هندوستان) (کارگاه مجموعه تئاترشهر)