در حال بارگذاری ...
تماشای نسخه تئاتری مردان سیاست

تونی بلر و صدام حسین به صحنه می‌‌آیند

تونی بلر سیاستمدار پرآوازه بریتانیایی تازه‌ترین سلبریتی‌ دنیای سیاست است که زندگی‌اش بر صحنه نمایش به تماشا گذاشته می‌شود.

به گزارش ایران‌تئاتر، اپرای «تونی» در سبک موسیقی راک بناست به فراز و نشیب‌های زندگی تونی بلر، نخست‌وزیر پیشین بریتانیا بپردازد.

این نمایش پس از سال‌ها ممارست و بازنویسی سرانجام اوایل سال جاری میلادی در شمال لندن به صورت آزمایشی اجرا شد و حالا قرار است در توری برای کل اهالی جزیره به نمایش گذاشته شود.

هری هیل و استیون براون، خالقان اپرای راک «تونی‌» درباره این تور نمایشی می‌گویند: «ایده برگزاری تور پس از استقبال گسترده تماشاگران در اجرای نخست در ذهن‌مان شکل گرفت. «تونی» نمایشی برای دوستان و دشمنان تونی بلر است. برای آن‌ها که دوستش دارند و آن‌ها که از او متنفرند.»

البته در نمایشی که تونی بلر را روی صحنه به رقص درمی‌آورد، صدام حسین را به سخره می‌گیرد و گوردون براون را به شکل هالک تصویر می‌کند، نباید انتظار درس‌های تاریخی داشت.

به گفته خالقان نمایش «نمایش حقیقت را نشان می‌دهد اما نه به شکلی که در دنیای واقعی رخ داد.»

تور نمایش «تونی» از بهار آینده از لندن شروع می‌شود و پس از حدود دو ماه اجرا در پایتخت بریتانیا سفرش را در شهرهای دیگر ادامه خواهد داد.

سازندگان نمایش تأکید دارند که تونی بلر و وابستگانش هیچ ربطی به این نمایش ندارد و قرار نیست به نظر آن‌ها اهمیتی داده شود.

پیتر راو کارگردان این نمایش را به عهده دارد.

منبع: واتس‌آن‌استیج




مطالب مرتبط

بلیت فروشی «مجنون آن لیلی» آغاز شد

بلیت فروشی «مجنون آن لیلی» آغاز شد

بلیت‌فروشی موسیقی-نمایش «مجنون آن لیلی» به کارگردانی و آهنگسازی پیمان خازنی که در تالار حافظ روی صحنه می‌رود، آغاز شد. 

|

نظرات کاربران