در حال بارگذاری ...
برنامه این هفته تالارهای نمایشی تئاتر شهر اعلام شد

«نذر عباس» به تالار سایه رسید

این هفته در تالارهای مجموعه تئاتر شهر به تماشای «نذر عباس»، «عقاب»، «بهرام به روایت هفت‌پیکر»، «خانه برنارداآلبا» و «رستم و سهراب» بنشینید.

به گزارش ایران تئاتر به نقل از روابط عمومی مجموعه تئاتر شهر، تازه ترین برنامه تالارهای نمایشی تئاتر شهر در حالی اعلام شد که در هفته پیش رو یک اثر نمایشی جدید در تالار سایه مجموعه تئاتر شهر اجرای خود را آغاز خواهد کرد.

«نذر عباس» عنوان جدیدترین نمایش تالار سایه مجموعه تئاتر شهر است که طی هفته جاری به نویسندگی و کارگردانی محمدیزدی و بازی محمد یزدی، امیر قربانی، هومن حسینی، ابوالفضل شیری ساعت 20:15 به مدت‌زمان 55 دقیقه و با بلیت 70 هزار تومانی به صحنه می‌رود.

در خلاصه داستان این اثر نمایشی آمده است: «پسری به نام عباس که دوران جوانی‌اش را با جاهلیت به سر می‌برد و روی بدنش پر از جای تتو و قمه چاقو، روزی که در حال زدن تتو نامش بر پشت کمرش است توسط تتوزن زندگی‌اش به‌کل عوض می‌شود و پا در مسیری می‌گذارد که شاید برایش ناخوشایند باشد اما تماماً عاشقی است.»

در تالار قشقایی نمایش «عقاب» به نویسندگی و کارگردانی ناصر آویژه و بازی ناصر آویژه، امیرحسین انصافی و شاهین گلکار ساعت 19:45 به مدت‌زمان 60 دقیقه و قیمت بلیت 80 هزار تومان میزبان علاقه‌مندان تئاتر است.

در خلاصه داستان این اثر نمایشی آمده است: «استاد صمیمی کارگردان مطرح تئاتر که به بیماری سختی دچار است، تصمیم دارد آخرین اثر هنری گروه خود را در فضای یک پارک برای تماشاگران اجرا کند. او اجرایش را بر اساس شعر عقاب سروده استاد پرویز ناتل خانلری آماده کرده است ؛اما در طول اجرا اتفاقاتی پیش‌ می‌آید که مسیر نمایش را تغییر می‌دهد.»

نمایش «بهرام به روایت هفت‌پیکر» به نویسندگی و کارگردانی حامد شیخی و بازی محمود مقامی، حامد شیخی، امیرحسین انصاری، مهدی هنرسازان، رؤیا شیخی، ساغر بهنام، لاله ذوالفقاری، بیتا زین‌الدینی، ساناز خدایی، مریم بابایی، سپیده سعیدی نیا، النا زنگنه، فرگل روشن‌ضمیر، نوید نوبخت، ماهان مقامی، علی پیله‌ور، محمدرضا محمدپور، علی کاظم پور، متین صفار، کیوان آزاد، محمد جبراییلی و امیر فهادان ساعت 18 به مدت‌زمان 60 دقیقه و بلیت 70 هزار تومانی در تالار چهارسو روی صحنه می‌رود.

در خلاصه داستان این نمایش آمده است: «قصه، حکایت بهرام شاه ایران است. سرآغاز این حکایت، قصه سنمار معمار است. این قصه حکایت عاشقانه بهرام بر دختران هفت گنبد و هفت حکایت آن هفت‌پیکر برای بهرام است.»

در همین تالار نمایش «خانه برناردا آلبا» نوشته فدریکوگارسیا لورکا، کارگردانی آرش امیری و بازی آویشن صادقی، سوگند صادقی، پگاه الله‌وردی، سونیا معبودی، فاطیما راد، اسما حسینی، سها داداشی، فروغ فرزین‌فر، یگانه ملک‌محمدی، فرنوش روشنی و فرخنده درخشان ساعت 20 به مدت‌زمان 70 دقیقه و با قیمت بلیت 80 هزار تومان پذیرای مخاطبان تئاتر است.

در کارگاه نمایش هم نمایش «رستم و سهراب» به نویسندگی مرتضی وکیلیان و داریوش نصیری، کارگردانی رضا حسن‌خانی و بازی آسو خسروی ساعت 19:30 به مدت 45 دقیقه و قیمت بلیت 50 هزار تومان روی صحنه می‌رود.

در خلاصه داستان این نمایش آمده است: «به تصویر کشیده شدن مرگ سهراب و اما سهراب، جوان بود، جوان ... بپیچید ازآن‌پس یکی آه کرد/ ز نیک و بد اندیشه کوتاه کرد/ بدو گفت: کین بر من از من رسید/ زمانه به دست تو دادم کلید.»

نمایش «هتل ریتاج» به نویسندگی و کارگردانی حمید حرا که از روز بیست و پنجم آذر به مناسبت ایام سوگواری شهادت حضرت زهرا (س) در تالار اصلی تئاتر شهر روی صحنه رفت، روز پنجشنبه هشتم دی‌ با قدردانی سید محمدجواد طاهری رئیس مجموعه تئاتر شهر از کارگردان و سایر عوامل اجرایی نمایش به اجرای خود در این تالار پایان داد.
مطالب مرتبط

آمار تماشاگران و فروش سالن‌های اداره‌کل هنرهای نمایشی اعلام شد

«بک تو بلک» در آستانه 5 میلیاردی شدن
آمار تماشاگران و فروش سالن‌های اداره‌کل هنرهای نمایشی اعلام شد

«بک تو بلک» در آستانه 5 میلیاردی شدن

آمار تماشاگران و فروش 8 نمایش مجموعه تئاتر شهر و تماشاخانه سنگلج تا پایان شهریورماه 1402 اعلام شد. بر اساس آمار اعلام شده، نمایش «بک تو بلک»، در دور تازه اجراهایش، چهار میلیارد و 679 میلیون و 950 هزار تومان فروخته است.

|

گفت‌وگو با کارگردان و نویسنده نمایش «سایه‌ روشن»

سعیده آجربندیان: در فرم اجرا، از رئالیسم به طرف مینی‌مالیسم رفته‌ایم
گفت‌وگو با کارگردان و نویسنده نمایش «سایه‌ روشن»

سعیده آجربندیان: در فرم اجرا، از رئالیسم به طرف مینی‌مالیسم رفته‌ایم

سعیده آجربندیان، کارگردان و نویسنده نمایش «سایه‌ روشن» می‌گوید این نمایش به لحاظ فرم اجرایی، تعدد شخصیت‌ها و فضای کلی اجرا تغییراتی داشته ‌است و در اجرای آن، از رئالیسم به طرف مینی‌مالیسم رفته‌ است.

|

تأکید بر استمرار اجرای یک طرح ارزشمند

تأکید بر استمرار اجرای یک طرح ارزشمند

سیدمحمدجواد طاهری: طی روزهای گذشته هم‌زمان با آغاز طرح بهسازی محیط پیرامونی تئاتر شهر، این تجلی‌گاه ناب هنر نمایش، تلاش کردیم تا به‌واسطه ارزشمندی آنچه از این ساختمان پرخاطره در دل و ذهن‌مان ...

|

آمار هفتگی فروش و تماشاگران نمایش‌های تئاتر شهر اعلام شد

فروش 300 میلیونی هفت نمایش
آمار هفتگی فروش و تماشاگران نمایش‌های تئاتر شهر اعلام شد

فروش 300 میلیونی هفت نمایش

آمار هفتگی فروش و تماشاگران نمایش‌های به‌صحنه‌رفته در تالارهای مختلف مجموعه تئاتر شهر تا پایان تیرماه سال 1402 مشخص شد. طبق آمار منتشرشده 7 نمایش روی صحنه مجموعه تئاتر شهر 300 میلیون فروختند.

|

پاکسازی حریم تئاتر شهر نیازمند استمرار است

پاکسازی حریم تئاتر شهر نیازمند استمرار است

حسین محمدیانی: این روزها گذرت به‌سوی تئاتر شهر بیفتد، باورت نمی‌آید این همان راسته‌ای است که پیش‌ازاین، باید راه به‌سختی می‌یافتی و گاه باید نگران کیف پول و گوشی موبایلت جمعیت انبوه را ...

|

نظرات کاربران