در حال بارگذاری ...
اثری با تکنیک انگشتی، دستکشی، ماریونت، سایه و عروسک‌های خلاق

نمایش «دنیای خیال‌انگیز من» روی صحنه مرکز تئاتر کانون می‌رود

نمایش «دنیای خیال‌انگیز من» به نویسندگی، کارگردانی و بازی بهناز مهدی‌خواه از روز پنج‌شنبه ۶ بهمن در مرکز تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان واقع در پارک لاله روس صحنه خواهد رفت.

به گزارش ایران تئاتر به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، نمایش «دنیای خیال‌انگیز من» دوباره روی صحنه مرکز تولید تئاتر و تئاتر عروسکی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان صحنه می‌رود.

این اثر با تکنیک انگشتی، دستکشی، ماریونت، سایه و عروسک‌های خلاق تولید شده است.

نمایش «دنیای خیال‌انگیز من» به نویسندگی و کارگردانی بهناز مهدی‌خواه که اجرای آن در تابستان ۱۳۹۹ پس از مدت کوتاهی به دلیل شیوع سویه‌های مختلف بیماری کرونا متوقف شده بود، مناسب گروه سنی خردسال و کودک است.

در خلاصه این نمایش آمده است: «بازیگری با یک دامن خیلی بزرگ خودش را هنرمند معرفی می‌کند و می‌گوید با دنیای آدم‌ها سرو کار دارد، آدم‌هایی که دنیای‌شان هر کدام یک رنگ است، اما دنیای خود او رنگ و وارنگ است، مثل رنگین کمان... او توضیح می‌دهد که وقتی بچه بود دنیایش یک جورایی سیاه و سفید بود و یک اتفاق باعث شد دنیایش رنگی شود؛ اتفاقی که در کودکی‌اش افتاد.»

نمایش «دنیای خیال‌انگیز من» سال ۹۸ به‌عنوان نمایش برگزیده بخش خردسال مرکز ملی اسیتژ ایران معرفی شد.

همچنین در بیست‌وششمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان همدان نامزد دریافت جوایز بخش کارگردانی، بازیگری و طراحی صحنه شد و در پایان توانست عنوان بهترین بازیگر زن را از آن خود کند.

از دیگر موفقیت‌های این نمایش می‌توان به برگزیده بهترین طراحی لباس و تقدیر ویژه یونسکو در جشنواره کودک و نوجوان تفلیس (گرجستان) در سال ۲۰۲۲ و همچنین نمایش برگزیده جشنواره کودک و نوجوان بورسا (ترکیه) در سال ۲۰۲۲ اشاره کرد.

بهناز مهدی‌خواه (بازی دهنده و بازیگر)، محسن ابوالفتحی (دستیار کارگردان)، آرش سلگی (موسیقی)، آزاده فرهنگیان (شاعر)، مریم غلامی و بهناز مهدی‌خواه (طراح صحنه و دکور)، بهناز مهدی‌خواه (طراح و سازنده عروسک)، یاسمن سلگی (طراح پوستر و بروشور)، محمدرضا شاملوفرد (طراح نور)، مریم غلامی (طراح لباس)، فاطمه صلواتی‌زاده (منشی صحنه)، مبینا افراسیابی (مدیر صحنه)، فرزاد سلیمانی، حمیدرضا حسینعلی و علیرضا آقایی (ساخت تیزر و افکت)،  فرزاد سلیمانی، مهسا طهری (عکاس) و ریحانه مطهری (مسئول روابط عمومی) عوامل اجرایی این نمایش هستند.

اجرای این نمایش از روز پنج‌شنبه ۶ بهمن ۱۴۰۱ در مرکز تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان واقع در پارک لاله آغاز می‌شود و به مدت یک ماه روی صحنه ادامه خواهد داشت.
مطالب مرتبط

کارگردان و بازیگر نمایش «دنیای خیال‌انگیز من» تاکید کرد

بهناز مهدی‌خواه: کار کودک باید پر از تصویر باشد
کارگردان و بازیگر نمایش «دنیای خیال‌انگیز من» تاکید کرد

بهناز مهدی‌خواه: کار کودک باید پر از تصویر باشد

بهناز مهدی‌خواه با بیان اینکه نمایش کودک باید به شدت پر از تصویر باشد گفت همیشه همه تکنیک‌های نمایشی را به یک اندازه قوی و تاثیرگذار می‌دانم و به همین دلیل از تک‌تک این تکنیک‌ها در اجرای «دنیای خیال انگیز من» استفاده کردم.

|

«شاهزاده شامپیا» به مرکز تولید تئاتر کانون رسید

«شاهزاده شامپیا» به مرکز تولید تئاتر کانون رسید

نمایش «شاهزاده شامپیا» با کارگردانی احسان مجیدی به بخش کوتاهی از زندگی دخترکی ده‌ساله می‌پردازد که روزی در اخبار متوجه می‌شود نشانه‌های ظاهری‌اش با نشانه‌های ظاهری دختر گم شده پادشاه کشور شامپیا یکی است، از روز پنج‌شنبه ۱۳ بهمن در مرکز تولید تئاتر و تئاتر عروسکی کانون ...

|

گفت‌وگو با کارگردان نمایش «درِگوشی»

نرگس اصغری: باید برای نوجوانان، سالن و سئانس ویژه در نظر بگیریم
گفت‌وگو با کارگردان نمایش «درِگوشی»

نرگس اصغری: باید برای نوجوانان، سالن و سئانس ویژه در نظر بگیریم

نرگس اصغری کارگردان و بازیگر تئاتر کودک و نوجوان می‌گوید باید سالن یا سئانس‌ ویژه‌ای برای نوجوانان در نظر گرفته شود تا آن‌ها در فضای مستقل از کودکان و خردسالان تئاتر ببینند. این دسته از مخاطبان که به دلیل دوره و تغییر سنی‌شان، دارای شرایط روحی و روانی ویژه هستند، باید ...

|

دیدار با دلقک، جادوگر، عروسک تنهاافتاده، سربازان زباله‌ای و نی‌نی‌مو روی صحنه‌ها

تئاتر کودک چی ببینیم؟
دیدار با دلقک، جادوگر، عروسک تنهاافتاده، سربازان زباله‌ای و نی‌نی‌مو روی صحنه‌ها

تئاتر کودک چی ببینیم؟

نمایش‌های «مانتکو در سرزمین پادشاهی»، «میمون‌ها»، «من یک عروسکم»، «دنیای خیال انگیز من»، «شاهزاده‌ شامپیا»، «کدو قلقله زن»، «خرمشیر»، «گاو زنگوله‌پا»، «بل و شاهزاده مغرور»، «لافکادیو» و «رابینسون خرگوشه» آثاری هستند که در هشت تماشاخانه برای کودکان و نوجوانان در ...

|

در اولین ماه از بهار 1402 رقم خورد

اجرای 10 نمایش کودک و نوجوان در تهران
در اولین ماه از بهار 1402 رقم خورد

اجرای 10 نمایش کودک و نوجوان در تهران

نمایش‌های «مانتکو در سرزمین پادشاهی»، «دونه برف آرزو»، «میمون‌ها»،«من یک عروسکم»، «دنیای خیال انگیز من»، «شاهزاده‌ شامپیا»، «کدو قلقله زن»، «چمدان شگفت انگیز»، «کوزه عسل» و «خرمشیر» آثاری هستند که در فروردین 1402 میزبان کودکان و نوجوانان در پایتخت خواهند بود.

|

نظرات کاربران