در حال بارگذاری ...
روز هفتم، شلوغ‌ترین روز جشنواره چهلم و یکم تئاتر فجر

امروز؛ 18 اثر پذیرای مخاطبان می‌شوند

چهل و یکمین جشنواره تئاتر فجر روز شنبه هشتم بهمن در هشتمین روز از برگزاری خود شاهد ۱۸ اجرای خیابانی و صحنه‌ای خواهد بود.

به گزارش ایران تئاتر، روز جمعه (7 بهمن) هفتمین روز از برگزاری چهل و یکمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، طبق مشاهدات و گفته خبرنگاران حاضر در سالن‌های نمایشی، شلوغ‌ترین روز جشنواره چهلم و یکم تئاتر فجر بود.

در سالن اصلی مجموعه تئاتر شهر مخاطبان بسیاری برای تماشای نمایش «مکبث زار» به کارگردانی ابراهیم پشت‌کوهی حاضر شدند، با پر شدن سالن اصلی و طبقه همکف، تماشاگران راهی بالکن‌ سالن اصلی شدند و با وجود تکمیل شدن ظرفیت سالن بسیاری از مخاطبان موفق به تماشای این اجرا در تئاتر شهر نشدند. باید ببینیم که نمایش «مکبث زار» بعد از جشنواره تئاتر فجر اجرای عموم خواهد داشت یا نه.

در سالن‌های چهارسو، قشقایی و سایه مجموعه تئاتر شهر نمایش‌های ایرانی «مطرب‌آقا» از بهشهر، «آلاء» از تهران و «رستم و سهراب» از تهران بودند که با استقبال قابل قبول مخاطبان تئاتری روی صحنه رفتند.

سیدنظام موسوی سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی از جمله مهمانان ویژه مجموعه تئاتر شهر بود که به تماشای «آلاء» در سالن قشقایی نشست.

تالار وحدت نیز میزبان مخاطبان و هنرمندان برای تماشای نمایش «کمدی الهی» به کارگردانی حافظ خلیفه از کشور تونس بود.

این نمایش در تالار وحدت در هر دو سئانس با ظرفیت کامل اجرا شد. کارگردان نمایش پس از پایان اجرای دوم از مردم ایران و همه مخاطبان کارش به خاطر حضور گرم‌شان تشکر کرد و ابراز امیدواری کرد که نمایش‌های ایرانی هم بر صحنه‌های تونس اجرا بروند.

در پایان اجرای نمایش «کمدی الهی»، کاظم نظری (مدیرکل هنرهای نمایشی) و دیگر مدیران تئاتر کشور برای بازدید و صحبت با گروه نمایشی پشت صحنه این کار رفتند.

امروز (هشتم بهمن) از هشتمین روز جشنواره تئاتر فجر چه‌خبر؟

در بخش صحنه‌ای نمایش «مدق الحناء» به نویسندگی عباس الحایک به کارگردانی یوسف البلوشی از عمان ساعت ۲۰ در تالار وحدت، نمایش «مضحکه عجایب المخلوقات» به نویسندگی و کارگردانی هادی کیانی از خمینی شهر ساعت ۱۷ و ۲۰ سالن اصلی مجموعه تئاتر شهر، نمایش «شاید باران شدی» به نویسندگی شهرام کرمی و کاگردانی مرتضی نجفی از قزوین ساعت ۱۸:۳۰ و ۲۰:۳۰ در تالار چهارسو مجموعه تئاتر شهر، نمایش «کشتن تن» به نویسندگی و کارگردانی مصطفی محمدی دوست از فارسان ساعت ۱۷ و ۱۹ در تالار سایه مجموعه تئاتر شهر روی صحنه می‌روند.

نمایش «سم زدایی» به نویسندگی و کارگردانی ندا قربانیان از کرج ساعت ۱۷:۳۰ و ۱۹:۳۰ در تالار قشقایی مجموعه تئاتر شهر، نمایش «قطار ناقوره» به نویسندگی و کارگردانی ایاد الریمونی از اردن در تالار دکتر ناظرزاده تماشاخانه ایرانشهر ساعت ۱۷ و ۲۰، نمایش «آسمان پا به ماه» به نویسندگی و کارگردانی سعیده آجربندیان از تهران ساعت ۱۶ و ۲۰:۳۰ در تالار استاد سمندریان تماشاخانه ایرانشهر، «دختران» نوشته علی دل‌پیشه و کارگردانی علی دلپیشه و کیانوش ایازی تهران ساعت ۱۸ و ۲۰:۳۰ در تالار حافظ از دیگر نمایش‌های اجرایی هشتمین روز جشنواره تئاتر فجر هستند.

اجراهای خیابانی هشتمین روز

همچنین در بخش نمایش‌های خیابانی «مام» به نویسندگی و کارگردانی مهدی صالحیار از تبریز ساعت ۱۴، «بی وقتی» نوشته محمدرضا جعفری‌لفوت به کارگردانی آدینه رحیم‌نژاد از اصفهان ساعت ۱۴:۳۰، «هیبت» به نویسندگی و کارگردانی عبدالله بهادری از لنگرود ساعت ۱۵، «پرسه در نیاز» به نویسندگی و کارگردانی سحر محسنی‌کیاسری از ساری ساعت ۱۵:۳۰، «پارادوکس» به نویسندگی و کارگردانی مالک آبسالان از دهلران ساعت ۱۶، «نبودن برای بودن» به نویسندگی و کارگردانی سوران حسینی از مریوان ساعت ۱۶:۳۰، «دردسرهای یک موجود موذی» به نویسندگی محسن عالم‌زاده و کارگردانی مهسا دهقانی از یزد ساعت ۱۷، نمایش «بازی» به نویسندگی و کارگردانی علیرضا قاسمی از بناب ساعت ۱۸، «صداهای خوابیده در خاک» به نویسندگی و کارگردانی امیر امینی از لاهیجان ساعت ۱۸:۳۰ از دیگر اجراهایی بخش نمایش خیابانی هشتمین روز جشنواره تئاتر فجر هستند که امروز مقابل تالار وحدت در پهنه رودکی اجرا خواهند شد.

نمایش «پلاسما» به نویسندگی و کارگردانی سعید بادینی از زاهدان نیز دیگر اجرای محیطی جشنواره چهل و یکم است که ساعت ۱۱ در ایوان انتظار مترو ولیعصر (عج) اجرا می‌شود.

چهل و یکمین جشنواره تئاتر فجر به دبیری کوروش زارعی از 25 دی تا یازدهم بهمن‌ در تهران در حال برگزاری است.
مطالب مرتبط

در پنجمین روز از جشنواره تئاتر فجر چه نمایش‌هایی اجرا می‌شود؟

در پنجمین روز از جشنواره تئاتر فجر چه نمایش‌هایی اجرا می‌شود؟

10 نمایش در پنجمین روز از جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر در تالار وحدت، تالار اصلی، تالار چهارسو، تالار قشقایی (مجموعه تئاتر شهر)، تئاتر مولوی، تماشاخانه ایرانشهر، تالار حافظ و پهنه فرهنگ و هنر رودکی اجرا خواهد شد.

|

گفت‌وگو با نویسنده و کارگردان نمایش «مضحکه عجایب‌المخلوقات»

هادی کیانی: تئاتر، تنها برای مردم است
گفت‌وگو با نویسنده و کارگردان نمایش «مضحکه عجایب‌المخلوقات»

هادی کیانی: تئاتر، تنها برای مردم است

هادی کیانی نویسنده و کارگردان نمایش «مضحکه عجایب‌المخلوقات» با اشاره به اینکه دوست دارد حال تماشاگر با تماشای نمایش‌اش خوب شود می‌گوید برای من، اصطلاحاتی مثل هنر برای هنر یا تئاتر برای تئاتر، شوخی محسوب می‌شود. از نظر من تئاتر، تنها برای مردم است.

|

گفت‌وگو با تکسما مونوز کارگردان نمایش «لومیر» از اسپانیا

تئاتر باعث می‌شود که به شیوه‌ای دیگر بیندیشیم
گفت‌وگو با تکسما مونوز کارگردان نمایش «لومیر» از اسپانیا

تئاتر باعث می‌شود که به شیوه‌ای دیگر بیندیشیم

تکسما مونوز، هنرمند جوان اسپانیایی که در جشنواره امسال تئاتر فجر با اجرایی ویژه شرکت کرده است، می‌گوید جشنواره تئاتر باعث می‌شود که مردم به تئاتر بیایند و وادار و توانا شوند تا به شیوه‌ای دیگر بیندیشند.

|

سحر محسنی کیاسری کارگردان نمایش خیابانی «پرسه در نیاز»

۹۰ درصد نمایش‌های خیابانی فاقد نمایشنامه هستند
سحر محسنی کیاسری کارگردان نمایش خیابانی «پرسه در نیاز»

۹۰ درصد نمایش‌های خیابانی فاقد نمایشنامه هستند

کارگردان نمایش خیابانی «پرسه در نیاز» حاضر در چهل و یکمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر در مورد ویژگی متن نمایشنامه در تئاتر خیابانی گفت: ماهیت نمایش خیابانی فقط طرح و ایده است و ۹۰ درصد نمایش‌های خیابانی فاقد چیزی به نام نمایشنامه هستند

|

با برپایی نشست هم‌اندیشی بین‌المللی اتحادیه تئاتر جهان اسلام

جشنواره فجر «نشست اتحادیه تئاتر جهان اسلام» را برگزار می‌کند
با برپایی نشست هم‌اندیشی بین‌المللی اتحادیه تئاتر جهان اسلام

جشنواره فجر «نشست اتحادیه تئاتر جهان اسلام» را برگزار می‌کند

نشست اتحادیه تئاتر جهان اسلام در چهل و یکمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر 9 بهمن در سالن مشاهیر مجموعه تئاتر شهر همزمان با برپایی هم اندیشی بین‌المللی اتحادیه تئاتر جهان اسلام برگزار می‌شود.

|

گفت‌وگو با رضا صابری، نویسنده و کارگردان «ایرانیان»

تئاتر شغل من است و باید از آن نگهداری کنم
گفت‌وگو با رضا صابری، نویسنده و کارگردان «ایرانیان»

تئاتر شغل من است و باید از آن نگهداری کنم

رضا صابری، هنرمند پرسابقه تئاتر و سینما که امسال با نمایش «ایرانیان» باز هم سراغ موضوعی مذهبی-تاریخی رفته، می‌گوید من عشقم تئاتر است و تا جشنواره چهل‌ویکم هیچ شغلی به‌جز تئاتر نداشته‌ام؛ بنابراین برایم فرقی نمی‌کند که در چه شرایطی بیایم و بروم، چون تئاتر شغل من است و باید ...

|

نظرات کاربران