در حال بارگذاری ...
بازیگر باسابقه‌ای که از کم‌کاری در تئاتر پشیمان است

محمود مقامی: به هر قیمتی که نباید جلوی دوربین رفت!

محمود مقامی بازیگر باسابقه تلویزیون و سینما یکی از پشیمانی‌های خود را خود کم‌کاری در عرصه نمایش دانست و گفت پشیمانم که هنر تئاتر را در اولویت زندگی خود قرار ندادم. باید از تئاتر شروع کرد و پایه آموزش هنری را قوی‌تر کرد وبه هر قیمتی نباید جلوی دوربین رفت.

به گزارش ایران تئاتر، محمود مقامی بازیگر تئاتر، تلویزیون و سینماست که بعد از گذشت چند سال دوباره آذر و دی 1401 در مجموعه تئاتر شهر روی صحنه رفت. حال به بهانه دوری او از تئاتر و صحنه زندگی بخش آن، گفت‌وگویی کوتاه با او داشتیم که در ادامه می‌خوانید.

محمود مقامی بازیگر تئاتر، تلویزیون و سینما درباره حضورش در صحنه تئاتر به خبرنگار ایران تئاتر گفت: «مدت‌ها بود که در تئاتر بازی نکرده بودم و پیش از بازی‌ام در نمایش «بهرام به روایت هفت پیکر» اثری از حامد شیخی، آخرین تجربه بازی در تئاتر من به حدود ۱۰ سال پیش برمی‌گردم.»

او افزود: «10 سال قبل با نمایش کمدی شبانه «مهمانی داغ» به کارگردانی مجید جعفری روی صحنه رفتم.»

این بازیگر در ادامه گفت: «چند ماهی که درگیر تمرین‌ها و اجرا در تئاتر شهر بودیم در من انگیزه دوباره تئاتر کار کردن و اجرا بردن روی صحنه پدید آمد؛ که امیدوارم در سال آینده نمایشی را روی صحنه ببرم.»

مقامی درباره یکی از پشیمانی‌های خود در چهل‌ سال حضور در عرصه هنر، گفت: «من یک سابقه چهل‌ساله در عرصه هنر دارم و فقط از این موضوع ناراحت و پشیمان هستم که چرا کم تئاتر کار کردم و این هنر را در اولویت خود قرار ندادم. من با بازی در سینما و تلویزیون وارد حرفه هنر شده‌ام و خیلی کم تئاتر کار کرده‌ام.»

این هنرمند در ادامه به هنرجویان تئاتر و هنر توصیه کرد: «ریشه هنر سینما و بازیگری در تئاتر است؛ و بیشتر آدم‌های موفق در عرصه هنر از عرصه تئاتر کار خود را آغاز کرده‌اند و سال‌ها خاک صحنه خورده‌اند. به هر قیمتی که نباید جلوی دوربین رفت! باید از تئاتر شروع کرد و پایه آموزش هنری را قوی‌تر کرد؛ قطعا اگر من از تئاتر شروع می‌کردم الان پیشرفت بیشتری کرده بودم.»

او درباره مطالعه همراه با کار کردن در تئاتر توضیح داد: «مطالعه کمک شایانی به یادگیری در عرصه هنر می‌کند و یادگیری برای همه لازم است؛ و در کنار مطالعه و آموزش صحیح، می‌توان کم‌کم وارد عرصه عملی اجرا در تئاتر نیز شد.»

محمود مقامی در پایان درباره آخرین فعالیت تصویری‌اش توضیح داد: «این روزها در سریال «محرمانه» به کارگردانی محمود معظمی مشغول بازی هستم که امیدوارم در خرداد سال آینده به پخش در تلویزیون برسد.»

گفت‌وگو از علی کیهانی
مطالب مرتبط

گفت‌وگو با نادر فلاح

شهرت و حواشی آن، به‌دردنخورترین بخش بازیگری است
گفت‌وگو با نادر فلاح

شهرت و حواشی آن، به‌دردنخورترین بخش بازیگری است

نادر فلاح، نویسنده، بازیگر و کارگردان تئاتر غیرجذاب‌ترین و به دردنخورترین بخش بازیگری را حواشی ناشی از شهرت آن می‌داند که جز مزاحمت برای ذهن خلاق بازیگر و آرامش و آسایش او چیز دیگری به دنبال ندارد.

|

سعید راد درگذشت

سعید راد درگذشت

سعید راد، بازیگر سینما و تلوزیون پس از پشت سر گذاشتن دوره بیماری در آستانه 80 سالگی دار فانی را وداع گفت.

|

«گاو زن» از دوم مرداد به سنگلج می‌آید

«گاو زن» از دوم مرداد به سنگلج می‌آید

نمایش «گاو زن» با نویسندگی و کارگردانی میثم عباسی که به بخشی از تاریخ معاصر ایران اشاره می‌کند، از فردا دوم مرداد در تماشاخانه سنگلج روی صحنه می‌رود.

|

نظرات کاربران