در حال بارگذاری ...
با حضور در تئاتر شهر

کاظم نظری از هنرمندان و عوامل دو نمایش قدردانی کرد

مدیرکل هنرهای نمایشی، دیشب (جمعه نوزدهم اسفند) به تماشای اجرای دو نمایش در مجموعه تئاتر شهر نشست و با حضور در پشت‌صحنه از هنرمندان و عوامل آن‌ها قدردانی کرد.

به گزارش ایران تئاتر به نقل از روابط عمومی مجموعه تئاتر شهر، کاظم نظری، مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، شامگاه روز جمعه نوزدهم اسفند با حضور در تالارهای قشقایی و سایه مجموعه تئاتر شهر، به تماشای نمایش‌های «مَرد» به کارگردانی حسین احمدخانی و «همه چیز می‌گذرد، تو نمی‌گذرد» به کارگردانی غلامرضا عربی نشست.

او پس از پایان اجرای این دو نمایش، با حضور در پشت صحنه، از بازیگران، کارگردانان و سایر عوامل اجرایی آن‌ها قدردانی کرد.

نظری پس از پایان اجرای نمایش «همه چیز می‌گذرد، تو نمی‌گذری» که این روزها با حضور 11 هنرمند نابینا روی صحنه است، گفت: «به سهم خودم از همه بازیگران این نمایش قدردانی می‌کنم. این عزیزان به حدی زیبا و هنرمندانه روی صحنه درخشیدند که بنده به عنوان یک تماشاگر اصلا متوجه نشدم زمان چگونه سپری شد. من امیدوارم از این پس شرایط به گونه‌ای باشد که بتوانیم بار دیگر این هنرمندان درخشان را در صحنه‌های تئاتر تماشا کنیم که واقعا دراین اجرا کم نظیر ظاهر شدند.»

مدیرکل هنرهای نمایشی افزود: «به طور حتم رضا عربی به عنوان کارگردان نمایش، تمرین‌های بسیاری را برای اجرای این نمایش انجام داده و لازم است از او به واسطه این نگاه هنرمندانه قدردانی کنم که توانسته با هنرمندان «زنده‌دل» ما اثری به این درخشانی را در تالار سایه تئاتر شهر خلق کند. من با تمام وجودم به همه هنرمندانی که امروز به تماشای هنرنمایی آنها مفتخر بودم، می‌گویم که شاهکار کردند.»

او در بخش پایانی صحبت های خود ضمن قدردانی از حضور پرتعداد تماشاگران در اجرای نمایش «همه چیز می‌گذرد، تو نمی‌گذری»، خطاب به آن‌ها گفت: «قطعا تماشاگران فهیم تئاتر، سرمایه‌های اصلی هنر نمایش هستند، بنابراین امیدوارم طی روزهای باقی مانده از اجرای عمومی نمایش، هرکدام از تماشاگران حاضر، دیدن این کار را به دیگران توصیه کنند تا طیف بیشتری از مخاطبان آن را ببینند.»

غلامرضا عربی، کارگردان نمایش «همه چیز می‌گذرد، تو نمی‌گذری» نیز ضمن قدردانی از حضور تماشاگران و مدیرکل هنرهای نمایشی برای تماشای این نمایش گفت: «این گروه نمایشی حدود 9 سال است که فعالیت خود را در عرصه تئاتر آغاز کرده و این نمایش چهارمین اثری است که با حضور هنرمندان نابینا روی صحنه رفته است. ما برای به صحنه بردن این تئاتر سه سال تمرین کردیم. اثری که با بیش از 35 قطعه پرتابل و 250 قطعه آکسسوار روی صحنه یکی از سخت ترین پروژه‌های بنده درعرصه کارگردانی با حضور هنرمندان نابینا بود. هنرمندان و اهالی تئاتر می‌دانند که اجرا و انتقال هنرمندانه مفاهیم این نمایشنامه به تماشاگران برای یک بازیگر معمولی بسیار سنگین است و باید یک بازیگر حرفه‌ای باشید که بتوانید چنین دیالوگ‌هایی را روی صحنه اجرا کنید.»

کارگردان نمایش «همه چیز می‌گذرد، تو نمی‌گذری» ادامه داد: «اجرایی که طی شب‌های گذشته در تالار سایه تئاتر شهر روی صحنه رفته، محصول هنرنمایی خارق‌العاده 11 بازیگر نابینا روی صحنه است که خوشبختانه با استقبال مخاطبان هم مواجه شده است. البته ما بنا داریم در آینده پروژه دیگری را با حضور 100 هنرمند نابینا طراحی کنیم که طبیعتا اجرای چنین نمایشی مستلزم حمایت است. حمایتی که امیدوارم در این شرایط اقتصادی سخت از گروه ما برای اجرای پروژه بعدی گروه انجام شود و ما بتوانیم بار دیگر شاهد هنرنمایی طیف بیشتری از هنرمندان نابینا روی صحنه باشیم.»

براساس این گزارش، مدیرکل هنرهای نمایشی قبل از اجرای نمایش «همه چیز می‌گذرد، تو نمی‌گذری» همراه با سیدمحمدجواد طاهری، رئیس مجموعه تئاتر شهر به تماشای نمایش «مرد» به کارگردانی حسین احمدخانی در تالار قشقایی نشست.

او پس از پایان اجرای این نمایش نیز با کارگردان و سایر عوامل اجرایی آن دیدار و از تلاش‌هایشان برای به صحنه بردن این اثر نمایشی قدردانی کرد.

نمایش «همه چیز می‌گذرد، تو نمی‌گذری» به نویسندگی محمد چرم‌شیر، کارگردانی غلامرضا عربی و بازی مریم دیهیم‌بخت، ندا سلیمانی، شیما شوری، حمیدرضا کیانی‌خواه، مسیحا موسوی، علی خدایاری، حمیدرضا فلاحی، زهره شعبانی، زهره میرشفیعیان، سهیلا جعفرآبادی و حانیه رستگاری تا روز دوشنبه 22 اسفند، هر شب ساعت 20 در تالار سایه روی صحنه می‌رود.

نمایش «مَرد» به نویسندگی و کارگردانی حسین احمدخانی و بازی حسین احمدخانی، فاطمه زمانی و شیوا اربابی تا روز دوشنبه 22 اسفند ساعت 18:15 در تالار قشقایی تئاتر شهر، میزبان علاقه‌مندان تئاتر است.
مطالب مرتبط

در آستانه آغاز بخش صحنه‌ای جشنواره تئاتر فجر صورت گرفت

مدیرکل هنرهای نمایشی از مجموعه تئاتر شهر بازدید کرد
در آستانه آغاز بخش صحنه‌ای جشنواره تئاتر فجر صورت گرفت

مدیرکل هنرهای نمایشی از مجموعه تئاتر شهر بازدید کرد

مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی ایران و معاون اداره کل هنرهای نمایشی با حضور در تئاتر شهر در جریان تازه ترین فعالیت های مرتبط با برگزاری چهل و یکمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر قرار گرفتند.

|

گفت‌وگو با نویسنده و پژوهشگر تئاتر در حوالی نوروز

ایرج افشاری‌اصل: امیدوارم معجزه تئاتر در 1402 رخ دهد
گفت‌وگو با نویسنده و پژوهشگر تئاتر در حوالی نوروز

ایرج افشاری‌اصل: امیدوارم معجزه تئاتر در 1402 رخ دهد

ایرج افشاری‌اصل کارگردان، نویسنده و پژوهشگر تئاتر با بیان این‌که تئاتر نیازمند یک معجزه است، می‌گوید خانواده شریف تئاتر باید دست به دست هم دهند تا این معجزه در سال 1402 رخ دهد.

|

یادداشت نوروزی مدیر مجموعه تئاتر شهر در آستانه ورود به سال 1402

با نگاه به طبیعت کلمه امید را می‌فهمیم
یادداشت نوروزی مدیر مجموعه تئاتر شهر در آستانه ورود به سال 1402

با نگاه به طبیعت کلمه امید را می‌فهمیم

سیدمحمدجواد طاهری: اینک‌ و در این نوروزگاه زمین  و حالا که جز نو شدن در اندیشه طبیعت نیست بیش از همه کلمه «امید» را می‌فهمیم  در میان لطافت رقص شکوفه بادام  خنکای نسیم شمال  ...

|

اهالی هنرهای نمایشی کرمانشاه جامه اندوه به تن کردند

پیام تسلیت کاظم نظری در پی درگذشت استاد امیر کرم
اهالی هنرهای نمایشی کرمانشاه جامه اندوه به تن کردند

پیام تسلیت کاظم نظری در پی درگذشت استاد امیر کرم

کاظم نظری مدیرکل هنرهای نمایشی کشور با انتشار پیامی درگذشت امیر کرم پیشکسوت متعهد تئاتر کرمانشاه را که پس از تحمل یک دوره بیماری در بیمارستان تهران درگذشت، تسلیت گفت.

|

نظرات کاربران