در حال بارگذاری ...
در روز اول فروردین 1402 از رادیو نمایش پخش می‌شود

تلفیق نمایش رادیویی و انیمیشن در «بهترین حال»

نمایش تلفیقی رادیویی و انیمیشن «بهترین حال» به کارگردانی داریوش شهبازی ویژه تحویل سال ۱۴۰۲ در روز اول فروردین ساعت ۱۵ دقیقه بامداد از آنتن رادیو نمایش پخش می‌شود.

به گزارش ایران تئاتر، در لحظه تحویل سال نو، نمایش تلفیقی رادیویی و انیمیشن «بهترین حال» روی آنتن رادیو نمایش  می‌رود و همزمان نسخه تصویری آن از سایت رادیو نمایش و نرم افزار کاربردی ایران صدا قابل تماشا است.

داریوش شهبازی کارگردان و تهیه کننده «بهترین حال» در این باره گفت: «در این اثر سعی بر این است نمایش رادیویی را به شیوه‌ای نوین به مخاطب ارائه دهیم تا حس یک نمایش رادیویی به مخاطب القا شود و درعین حال همه شاخصه‌های یک اثر تصویری را نیز داشته باشد که این امر به کمک تکنیک‌های گرافیکی و انیمیشن انجام شد، همچنین حضور بازیگران پیشکسوت رادیو، سینما و تلویزیون از دیگر شاخصه‌های این اثر است.»

او ادامه داد: «یکی از جذابیت‌های نمایش‌های رادیویی، جلوه‌های ویژه صوتی آن است که در این اثر سعی کردیم نحوه ساخت آن را به صورت همزمان به مخاطب نشان دهیم.»

شهبازی تأکید کرد: «این اثر طی تجربه‌ای تازه در ژانر نوپدید، میان رشته‌ای و صداپایه‌ رادیو پلاس و با محوریت رادیوتئاتر در دو قالب صوتی و تصویری در اداره کل هنرهای نمایشی رادیو و رادیو نمایش به تولید رسیده است.»

در خلاصه داستان این اثر نمایشی آمده است: «رادین و ریحانه خواهر و برادری هستند که به خاطر یک حادثه رانندگی با هم ارتباطی ندارند. حال پس از سال‌ها فرزندان آن‌ها تصمیم گرفته‌اند با نقشه‌ای در لحظه تحویل سال نو در حرم امام رضا آن‌ها را روبه روی هم قرار دهند و سبب آشتی آن‌ها شوند.»

«بهترین حال» به سردبیری امین رهبر، نویسندگی محمد احمدزاده هروی، کارگردانی و تهیه‌کنندگی داریوش شهبازی، کارگردانی تلویزیونی سروش طباطبایی و با بازی صفا آقاجانی، بیوک میرزایی، عباس توفیقی، امیر فرحان نیا، سعیده فرضی، فریبا طاهری، شیرین سپه راد، شیما جانقربان، احمد هاشمی، ماکان رضایی پور، دانیال ابراهیمی، رومینا کوهزاد و با صدای حمید منوچهری، بهرام ابراهیمی، آشا محرابی، مسعود فروتن، ایوب آقاخانی، محسن بهرامی، گروه تصویر منوچهر کاملی، آرمین جاویدی، مسعود مهدوی، گروه صدا رضا طاهری،فرهاد آبیور، کوروش شریفی، صمد عالیقدر، جلوه های صوتی نرگس موسی پور، تدوین سروش طباطبایی، تصویرسازی و تیتراژ رعنا عابدی، طراح لباس فاطمه شهبندی، مدیر تولید علی بهرامی، هماهنگی سعید طاهری و تدارکات علی رجبی ویژه تحویل سال در روز اول فروردین ساعت 15 دقیقه بامداد از آنتن رادیو نمایش پخش می‌شود و علاوه بر پخش رادیویی، نسخه تصویری آن نیز از نرم افزار کاربردی ایران‌صدا و سایت رادیو نمایش قابل تماشا است.
مطالب مرتبط

گرامی‌داشت یاد شاعر سینمای ایران

نوروز امسال «حسن کچل» به رادیو نمایش می‌آید
گرامی‌داشت یاد شاعر سینمای ایران

نوروز امسال «حسن کچل» به رادیو نمایش می‌آید

نسخه نمایش رادیویی «حسن کچل» که بر اساس نمایشنامه و فیلمنامه زنده یاد علی حاتمی به نویسندگی محمد پورحسن نوشته شده است، 29 اسفند از رادیو نمایش پخش خواهد شد و میزبان نوروزی رادیو نمایش خواهد بود.

|

«تلخ و شیرین» از رادیو نمایش پخش می‌شود

«تلخ و شیرین» از رادیو نمایش پخش می‌شود

سریال رادیویی «تلخ و شیرین» به کارگردانی فریدون محرابی درباره حال و هوای پشت جبهه در دوران دفاع مقدس به زبان طنز است. این اثر از بیست و هفتم اسفند، روی آنتن رادیو نمایش و شبکه رادیویی صبا خواهد رفت.

|

«ملک جمشید» میهمان نوروزی رادیو نمایش و ورزش می‌شود

«ملک جمشید» میهمان نوروزی رادیو نمایش و ورزش می‌شود

سریال رادیویی «ملک جمشید» به کارگردانی محمد پورحسن که درباره یکی از داستان‌های عامیانه فارسی رایج درعصر قاجار و کتابی از آخرین بازمانده‌های سنت افسانه‌سرایی ایرانی است، از 27 اسفند از رادیو نمایش و رادیو ورزش پخش خواهد شد.

|

اجرا و پخش نمایش رادیویی «بازگشت» در تئاتر صاحبدلان

اجرا و پخش نمایش رادیویی «بازگشت» در تئاتر صاحبدلان

نمایش رادیویی «بازگشت»، از آثار بخش رادیوتئاترِ رویداد صاحبدلان، اجرا و پخش شد. شیرین سپهدار، نویسنده و کارگردان این اثر، تاکید کرد همیشه دوست داشته تماشاگران، مراحل ضبط یک اجرای رادیویی را ببینند که در رویداد تئاتر صاحبدلان، این اتفاق رخ داده است.

|

نظرات کاربران