در حال بارگذاری ...
تا 22 فروردین در نمایشگاه بین‌المللی قرآن

نمایش «ماهی رنگین کمان» اجرا می‌شود

نمایش عروسکی «ماهی رنگین کمان» به کارگردانی زهرا مریدی در پنج نوبت برای بازدیدکنندگان در غرفه کودک و نوجوان سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم اجرا می‌شود.

به گزارش ایران تئاتر، نمایش عروسکی «ماهی رنگین کمان» از تولیدات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، در غرفه کودک و نوجوان نمایشگاه بین‌المللی قرآن اجرا می‌شود.

این نمایش بر اساس داستانی به همین نام نوشته مارکوس فیستر به نگارش درآمده و کارگردانی آن را زهرا مریدی برعهده داشته است.

نمایش عروسکی «ماهی رنگین کمان» در قالب «تئاتر کوچک» با تلفیق شیوه‌های میله‌ای و تاپ‌تیبل برای اجرا در محیط‌های کوچک و کتابخانه‌ها مناسب است.

این نمایش به تهیه‌کنندگی مرکز تولید تئاتر و تئاتر عروسکی کانون، درباره ماهی رنگین‌کمان خودخواه و مغروری ‌است که همیشه با کلام و رفتار ناپسندش، دیگر ماهیان دریا را از خود می‌رنجاند، تا اینکه تنهای تنها می‌شود و این تنهایی طولانی او را غصه‌دار می‌کند و اینجاست که هشت‌پای دانا راه تازه‌ای در زندگی به او نشان می‌دهد و...

هنرمندان بازی‌دهنده‌ عروسک در این نمایش آرزو صدری و هوتن آزادی هستند.

این نمایش پیش‌تر در مراکز فرهنگی‌هنری کانون، مدارس، مراکز خیریه و درمانی و نیز محوطه باز مرکز تئاتر کانون اجرا شده است.

نمایش «ماهی رنگین‌کمان» از ساعت ۱۷ تا زمان افطار و از افطار تا ۱۲ شب در پنج نوبت برای بازدیدکنندگان در غرفه کودک و نوجوان واقع در انتهای سالن شبستان، ستون ۱۱۳ اجرا می‌شود.

اجرای این نمایش از ۱۲ فروردین شروع شده است و تا ۲۲ فروردین به‌مدت ۱۰ شب ادامه خواهد داشت.

مرکز تولید تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از سال ۱۳۹۵ با ارائه طرح «تئاتر کوچک» و تولید و ارسال بسته‌های نمایشی به سایر استان‌ها به منظور بهره‌مندی کودکان و نوجوانان مناطق دوردست از هنر نمایش تلاش کرده است تا نمایش‌های عروسکی با دکور قابل حمل و مناسب سفرهای کوتاه و بلند و قابل اجرا در هر فضا و مکانی را به عنوان ابزار آموزشی و سرگرم‌کننده به دست مخاطبان برساند.

سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم تا ۲۹ فروردین ۱۴۰۲ در مصلای امام خمینی(ره) تهران ادامه دارد.
مطالب مرتبط

سوگواره آیینی نمایشی «قافله‌سالار» در فضای باز مرکز تئاتر کانون اجرا می‌شود

سوگواره آیینی نمایشی «قافله‌سالار» در فضای باز مرکز تئاتر کانون اجرا می‌شود

سوگواره نمایشی «قافله‌سالار» از امروز ۱۴ شهریور به مدت هفت شب با نگاهی به کتاب «تشنه لبان» به شیوه «نقالی، پرده‌خوانی، تعزیه و قصه‌گویی» برای مخاطبان کودک و نوجوان و دیگر علاقه‌مندان در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اجرا می‌شود.

|

به همت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان

سه نمایش برای زائران اربعین اجرا می‌شود
به همت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان

سه نمایش برای زائران اربعین اجرا می‌شود

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به مناسبت اربعین حسینی، برنامه‌هایی ویژه‌ تدارک دیده است که در مناطق مختلف مرز ایران و عراق برگزار خواهند شد. اجرای نمایش‌های «مشک‌های خالی»، «بچه‌های محرم» و «ایستاده بر خاک» بخشی از این برنامه‌هاست که در مرزهای تمرچین، باشماق، مهران ...

|

به‌دلیل عدم انجام تعهدات استانداری 

میزبانی همدان از جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همچنان بلاتکلیف است
به‌دلیل عدم انجام تعهدات استانداری 

میزبانی همدان از جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همچنان بلاتکلیف است

میزبانی همدان از بیست‌و‌هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان، به‌دلیل همکاری نکردن و انجام ندادن تعهدات از سوی استانداری همدان، همچنان نامعلوم و مبهم است.

|

با کارگردانی مهرداد قرآن‌کیش

«گاو زنگوله پا» به فرهنگسرای فردوس آمد
با کارگردانی مهرداد قرآن‌کیش

«گاو زنگوله پا» به فرهنگسرای فردوس آمد

نمایش موزیکال «گاو زنگوله پا» به نویسندگی و کارگردانی مهرداد قرآن‌کیش که برای مخاطب کودک از 11 مرداد در سالن تئاتر فرهنگسرای فردوس روی صحنه رفته است، تا پایان این ماه به اجرایش ادامه خواهد داد.

|

نظرات کاربران