در حال بارگذاری ...
در شب افتتاحیه نمایش مطرح شد

فرهاد ناظرزاده: «قصه‌های درگوشی» اثری گویا و ارزشمند است

فرهاد ناظرزاده کرمانی در افتتاحیه نمایش «قصه‌های درگوشی» این نمایش را اثری گویا و ارزشمند معرفی کرد که تماشاگر را دلزده، خسته و ملول نمی‌کند.

به گزارش ایران تئاتر، فرهاد ناظرزاده کرمانی، پژوهشگر، مدرس و نویسنده تئاتر، شب گذشته دوشنبه (دوم خردادماه) مهمان نخستین اجرای نمایش «قصه‌های در گوشی» به نویسندگی امیررضا کوهستانی و کارگردانی حسین حیدری‌‎پور بود.

ناظرزاده کرمانی در افتتاحیه این اثر نمایشی گفت: «کارگردانی نمایش‌هایی چون «قصه‌های درگوشی» که رویدادها در آن بیشتر به صورت گفت‌وشنود نمودار می‌شود، سخت است.»

او ادامه داد: «این نوع نمایشی رئالیسم روزانه‌ای است که به زندگی روزمره مردم می‌پردازد. تراژدی در این آثار زمانی آشکار می‌شود که زندگی این افراد به حد انفجار برسد. در واقع کمتر کسی متوجه می‌شود که در زندگی آن‌ها چه تراژدی نهفته است.»

این هنرمند افزود: «شخصیت اصلی نمایش خودش را با ورود به فضای مجازی و زندگی دیگران سرگرم می‌کند.»

ناظرزاده کرمانی با بیان اینکه «قصه‌های درگوشی» نمایشی گویا و ارزشمند است، گفت: «این نمایش توانسته بود تماشاگران را تا انتهای کار برای تماشای اثر مشتاق کند و اندوهی را که مثل یک جویبار تلخ در زندگی آدم‌ها بود، به تماشاگران منتقل کند، بدون اینکه تماشاگران را خسته، دلزده و ملول به خانه رهسپار کند.»

این هنرمند ادامه داد: «بازیگران نمایش بااستعداد و خلاق هستند و شاهد بازی‌های خوبی از آن‌ها بودم. دکور نمایش نیز در عین سادگی گویاست و دورنمایه نمایش را در حد زیادی به تماشاگر انتقال می‌دهد.»

این پژوهشگر و مدرس تئاتر در پایان گفت: «از حسین حیدری‌پور کارگردان این اثر می‌خواهم تا سالی یکی،دو اجرا به صورت رپرتواری روی صحنه ببرد و به خاطر داشته باشد که هنرمند تئاتر در حین کار و از تماشاگرانش خواهد آموخت. هر چقدر هنرمند کارش را ادامه بدهد و از تماشاگران به عنوان آموزشگر استفاده کند، کارش بهتر خواهد شد.»

مرجان آقا‌نوری و ایمان دبیری بازیگران «قصه‌های درگوشی» هستند.

«قصه‌های در گوشی» از شب گذشته (دوم خرداد) ساعت ۱۸:۴۵ در تالار سایه مجموعه تئاتر شهر میزبان مخاطبان تئاتر است.
مطالب مرتبط

همزمان با آغاز بلیت‌‌فروشی

پوستر نمایش «قصه‌های درگوشی» رونمایی شد
همزمان با آغاز بلیت‌‌فروشی

پوستر نمایش «قصه‌های درگوشی» رونمایی شد

همزمان با آغاز پیش‌فروش بلیت «قصه‌های درگوشی» به نویسندگی امیررضا کوهستانی و کارگردانی حسین حیدری‌پور از ساعت 13 امروز شنبه (بیست و سوم اردیبهشت) در سایت تیوال، از پوستر این نمایش رونمایی شد.

|

همراه با 5 نمایش دیگر از ابتدای خرداد

گربه نره و روباه مکار به سالن اصلی تئاتر شهر می‌آیند
همراه با 5 نمایش دیگر از ابتدای خرداد

گربه نره و روباه مکار به سالن اصلی تئاتر شهر می‌آیند

«گربه نره و روباه مکار»، «خدای جهنم»، «نقطه‌ویرگول»، «زوج ناجور»، «قصه‌های درگوشی» و «پروانه و یوغ»، شش نمایش تازه تئاتر شهر هستند که از نخستین روزهای خرداد در این مجموعه روی صحنه خواهند رفت.

|

گفت‌وگویی با کارگردان «قصه‌های درگوشی»

حسین حیدری‌پور: تئاتر، پادزهر خودش است
گفت‌وگویی با کارگردان «قصه‌های درگوشی»

حسین حیدری‌پور: تئاتر، پادزهر خودش است

حسین حیدری‌پور، می‌گوید جامعه‌ای که با هر اتفاق و رویدادی ابتدا تئاترش را از دست می‌دهد، حکایت از آدم‌هایی دارد که به دست خود زهر می‌خورند و از پادزهر آن غافلند؛ در حالی‌که تئاتر خود پادزهر خویش است.

|

گفت‌وگو با کارگردان نمایش «مجلس شبیه لیر بیچاره»

ملیکا رضی: تولیدکنندگان تئاتر باید نظرات مخاطبان خود را بشنوند
گفت‌وگو با کارگردان نمایش «مجلس شبیه لیر بیچاره»

ملیکا رضی: تولیدکنندگان تئاتر باید نظرات مخاطبان خود را بشنوند

ملیکا رضی کارگردان نمایش «مجلس شبیه لیر بیچاره» می‌گوید در حین اجرا به مخاطبان نگاه می‌کد که آیا از کار خسته شده‌اند یا نه، او همچنین گفت همه تولیدکنندگان تئاتر باید نظرات شفاهی مخاطبان خود را بشنوند تا به شناخت از خواسته مخاطبان برسیم.

|

نظرات کاربران