در حال بارگذاری ...
به میزبانی تبریز

چهار نمایش در چهارمین روزِ جشنواره تئاتر رضوی اجرا می‌شوند

شانزدهمین جشنواره تئاتر رضوی در چهارمین روز اجراهای خود با چهار نمایش «شمسه»، «روز برمی‌آید»، «روی‌داد» و «مطرب آقا» از مخاطبان میزبانی می‌کند.

به گزارش ایران تئاتر، شانزدهمین جشنواره ملی تئاتر رضوی که این روزها در تبریز در حال برگزاری است، در چهارمین روز اجراهای خود با نمایش‌هایی از استان‌های خراسان رضوی، اردبیل، قزوین و مازندران از مخاطبان خود میزبانی خواهد کرد.

به این ترتیب روز پنجشنبه ۴ خرداد در تئاتر شهر تبریز از ساعت 11 صبح اجراهای این جشنواره به شرح زیر پی‌گیری می‌شود.

نمایش‌ «شمسه» به نویسندگی آرش خیرآبادی و کارگردانی احمد اکبرزاده از تربت‌حیدریه ساعت 11 در سالن استاد قبه زرین روی صحنه خواهد رفت و اجرایی ۵۰ دقیقه‌ای خواهد داشت.

سالن استاد صادقی تئاتر شهر تبریز در این روز از ساعت 17 با نمایش «روز بر می‌آید» به نویسندگی ایوب آقاخانی و کارگردانی غریب منوچهری، میزبان هنرمندان و علاقه‌مندان به تئاتر است. این نمایش که از اردبیل به مرحله نهایی جشنواره راه یافته است، با اجرایی ۵۵ دقیقه‌ای از مخاطبان خود پذیرایی خواهد کرد.

نمایش «روی‌داد» به نویسندگی پویان اصغری و کارگردانی سعید چگینی از قزوین نیز یکی دیگر از آثاری است که روز پنجشنبه ۴ خرداد در جشنواره ملی تئاتر رضوی روی صحنه خواهد رفت. این نمایش در تالار تربیت تئاتر شهر تبریز از ساعت 18 به مدت ۶۰ دقیقه اجرا خواهد شد.

نمایش «مطرب آقا» از بهشهر نیز آخرین اجرای روز چهارم جشنواره تئاتر رضوی خواهد بود. این نمایش ۹۰ دقیقه‌ای کاری است به نویسندگی و کارگردانی مهیار هزار جریبی که در سالن قبه زرین از ساعت 20 روی صحنه خواهد رفت.

شانزدهمین جشنواره ملی تئاتر رضوی به دبیری کوروش زارعی و به میزبانی تبریز از 1 تا 5 خرداد 1402 با اجرای 14 نمایش صحنه‌ای از 9 استان کشور از جمله آذربایجان شرقی، مازندران، همدان، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، اردبیل، یزد، قزوین و استان تهران برگزار می‌شود.
مطالب مرتبط

اهر و جشنواره تئاتر کوتاه ارسباران

مادری که نوزادش را به آغوش می‌فشارد
اهر و جشنواره تئاتر کوتاه ارسباران

مادری که نوزادش را به آغوش می‌فشارد

حسین محمدیانی: از تبریز به سمت اهر که راه می‌افتی، چشم‌انداز پیش‌ روی، سحرانگیز است؛ کوه‌هایی بلند که سر به ابرها ساییده‌اند و دو سوی جاده تن به سبزی استواری داده‌اند که خیالت را نوازش می‌دهند. ...

|

گفت‌وگو با نویسنده و کارگردان «مدرسه دلقک‌ها»

نیما مظاهری: رویدادهای رقابتی، نابودگر استعداد هنرجویان است
گفت‌وگو با نویسنده و کارگردان «مدرسه دلقک‌ها»

نیما مظاهری: رویدادهای رقابتی، نابودگر استعداد هنرجویان است

نیما مظاهری، با اشاره به پتانسیل فضای فانتزی در انتقال مفاهیم، «مدرسه دلقک‌ها» را نقدی بر رقابتی بودن رویدادهای هنری به‌عنوان عامل نابودگر و ناامیدکننده استعداد هنرجویان معرفی کرد و گفت بارها شاهد نابودی دوستانم در این رقابت‌ها بوده‌ام.

|

با اعلام ستاد خبری جشنواره بین‏‌المللی تئاتر فجر

چکیده‏ مقالات برگزیده سمینار بین‏‌المللی معرفی شدند
با اعلام ستاد خبری جشنواره بین‏‌المللی تئاتر فجر

چکیده‏ مقالات برگزیده سمینار بین‏‌المللی معرفی شدند

هیئت داوران سمینار چهل‌‎ودومین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، متشکل از محمدباقر قهرمانی، اصغر فهیمی‌‏فر و منصور براهیمی 18 چکیده مقاله برگزیده این بخش را معرفی کرد.

|

نظرات کاربران