در حال بارگذاری ...
اقتباس از کتاب مصور محبوب ژاپنی

مانگای «دفتر مرگ» به تئاتر تبدیل شد

تئاتر موزیکال «دفتر مرگ» به کارگردانی نیک وینستون که بر اساس کتاب‌های مصور و محبوب ژاپنی «دفتر مرگ» در وست اند به مدت سه شب اجرا می‌شود.

به گزارش ایران تئاتر، نمایش موزیکال «دفتر مرگ» که براساس مانگای مشهور و پرفروش «دفتر مرگ» نوشته شده از هفتم سپتامبر (16 شهریور) در وست اند باری دیگر اجرا می‌شود. این نمایش در ماه اوت(تیر) به مدت ده شب درسالن پالادیوم لندن روی صحنه رفت و قرار است به صورت محدود و تنها سه شب دوباره در وست اند اجرا شود.

«دفتر مرگ» را تسوگومی اوبا (نویسنده) و تاکه‌شی اوباتا (طراح) نوشته و طراحی کردند. یک سریال انیمه هم  بر اساس «دفتر مرگ» به تولید رسیده است. این مانگا با فروش بیش از ۲۶٫۵ میلیون نسخه، یکی از مجموعه مانگاهای پرفروش هفته‌نامه شونن جامپ محسوب می‌شود.

داستان درباره لایت یاگامی، دانش آموزی متنفر از ظلم و فساد در شهر توکیو است، او تصادفاً دفتری پیدا می‌کند که رویش نوشته‌شده DEATH NOTE (دفتر مرگ). در صفحهٔ اول دفتر توضیح داده شده که اگر نام شخصی در دفتر نوشته شود آن شخص پس از ۴۰ ثانیه بر اثر حمله قلبی می‌میرد.

ایوان منشل نویسنده نمایشنامه، فرانک وایلدهورن، آهنگساز و جک مورفی ترانه‌سرا است. ایمی اتکینسون، ریچل کلارا چان، جسیکا لی و جورج مگوایر بازیگران این نمایش هستند.

منبع:پلی‌بیل
مطالب مرتبط

در «وست اند» لندن روی صحنه خواهد رفت

«شاه لیر» به روایت کنت برانا
در «وست اند» لندن روی صحنه خواهد رفت

«شاه لیر» به روایت کنت برانا

کنت برانا، بازیگر و کارگردان سینما و تئاتر، که تاکنون بسیاری از آثار شکسپیر را روی صحنه و در عرصه تصویر کارگردانی کرده است، پاییز امسال، تراژدی «شاه لیر» را در سالن وایندهم در «وست اند» لندن روی صحنه خواهد آورد.

|

با اقتباس صحنه‌ای از فیلم فرانسیس فورد کاپولا

 «بیگانگان» بار دیگر در برادوی اجرا می‌شود
با اقتباس صحنه‌ای از فیلم فرانسیس فورد کاپولا

 «بیگانگان» بار دیگر در برادوی اجرا می‌شود

 فیلم «بیگانگان» (حاشیه‌نشین‌ها)، ساخته فرانسیس فورد کاپولا، الهام‌بخش نمایش موزیکالی است که آغاز سال آینده میلادی، برای دومین بار و با گروه بازیگران تازه، در برادوی اجرا خواهد شد.

|

نظرات کاربران