در حال بارگذاری ...
با حکم مهدی حامدسقایان

شهرام نوشیر، مدیر بخش «نمایش‌های خیابانی» جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر شد

دبیر چهل و دومین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر با صدور حکمی مدیر بخش «نمایش‌های خیابانی» این رویداد ملی و بین‌المللی را منصوب کرد.

به گزارش ایران تئاتر به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، مهدی حامدسقایان، دبیر چهل و دومین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر با صدور حکمی شهرام نوشیر را به‌عنوان مدیر بخش نمایش‌های خیابانی این دوره از جشنواره منصوب کرد.

در متن حکم دبیر چهل و دومین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر آمده است:

«هنرمند گرامی/جناب آقای شهرام نوشیر

با سلام و احترام

نظر به تعهد و تجارب ارزشمند جنابعالی در عرصۀ فعالیت‌های هنری به‌موجب این حکم به‌عنوان مدیر بخش نمایش‌های خیابانی چهل و دومین جشنوارۀ بین‌المللی تئاتر فجر منصوب می‌شوید.
برگزاری مطلوب بخش خیابانی جشنواره و همدلی، حفظ حرمت و کرامت هنرمندان شریف تئاتر ایران از نکات مورد انتظار است. امید است با استعانت از پروردگار متعال اهتمام لازم را برای برگزاری باشکوه این رویداد مهم هنری با تعامل با دیگر مدیران جشنواره به کاربندید.
موفقیت و سربلندی شمارا از درگاه ایزد منان خواستارم.»

شهرام نوشیر که از چندی پیش مدیریت کانون تخصصی نمایش‌های خیابانی اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را به عهده گرفته است، دارای پست کارگردانی تئاتر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و درجه 2 هنری در رشته کارگردانی است.

سرپرستی معاونت اداری مالی اداره کل هنرهای نمایشی (سال 1393) مدیریت کانون تخصصی نمایش‌های خیابانی اداره کل هنرهای نمایشی (طی سال‌های 1392، 1393 و دوره فعلی)، مدیریت تالار محراب (از سال 1385 تا سال 1387)، رئیس و عضو هیئت‌مدیره انجمن نمایش شهرستان نوشهر (از سال 1369 تا سال 1374) ازجمله سوابق مدیریتی نوشیر در عرصه تئاتر است.

کارگردانی، نویسندگی و طراحی بیش از 70 اثر نمایشی و پرفورمنس، مؤسس و مدرس تئاتر دانشگاه نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، برگزیده دو دوره جشن تئاتر ایران (هنرمند برگزیده 1388- مدیر هنری برگزیده 1392) و هنرمند برگزیده ادوار مختلف برگزاری جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر در حوزه‌های بازیگری، کارگردانی، طراحی صحنه و رشته‌های تخصصی دیگر، مدیریت بخش و عضویت در هیئت‌های مشورتی، انتخاب آثار و داوری چندین جشنواره ملی و بین‌المللی حوزه تئاتر، طراحی پنج دوره هنری آموزش ضمن خدمت کشوری در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدرس چندین کارگاه آموزشی و اجرایی در حوزه «ایده تا اجرا» برای سازمان‌های مردم‌نهاد در استان‌های سیستان و بلوچستان، خراسان، خوزستان، تهران، کردستان، مازندران، یزد و... و اجرای خارج از صحنه در بیش از 23000 کیلومتر از مرزهای غرب، شرق، شمال و جنوب ایران در بین سال‌های 1373 تا 1397 ازجمله فعالیت‌هایی است که در پیشینه فعالیت‌های تئاتری مدیر بخش نمایش‌های خیابانی چهل و دومین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر ثبت‌ شده‌اند.
مطالب مرتبط

فراخوان چهل‌ودومین جشنواره بین‌­المللی تئاتر فجر منتشر شد

فراخوان چهل‌ودومین جشنواره بین‌­المللی تئاتر فجر منتشر شد

فراخوان چهل‌ودومین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر در بخش‌های نمایش‌های صحنه‌ای، تئاتر خیابانی، تئاتر ملل، تئاتر دانشجویی، مسابقه نمایشنامه‌­نویسی، نمایش‌های تلویزیونی، رادیوتئاتر، مسابقه و نمایشگاه عکس و پوستر تئاتر، پژوهش و کارگاه‌های آموزشی برای برگزاری در بهمن 1402 ...

|

مهدی حامدسقایان: در جشنواره تئاتر فجر، کار ضعیف و متوسط خارجی نخواهیم داشت

مهدی حامدسقایان: در جشنواره تئاتر فجر، کار ضعیف و متوسط خارجی نخواهیم داشت

مهدی حامدسقایان، دبیر چهل و دومین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر با اشاره به بخش بین‌الملل این دوره گفت که علاقه‌مندان مطمئن باشند اصلا کار ضعیف و متوسط خارجی در جشنواره نخواهیم داشت.

|

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست با دست‌اندرکاران جشنواره‌های موسیقی، تجسمی، نمایشی مطرح کرد

سالی پر رونق را برای فرهنگ و هنر در پیش داریم
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست با دست‌اندرکاران جشنواره‌های موسیقی، تجسمی، نمایشی مطرح کرد

سالی پر رونق را برای فرهنگ و هنر در پیش داریم

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست با دست‌اندرکاران جشنواره‌های موسیقی، تجسمی و نمایشی، با تاکید بر این‌که آمارها نشان می‌دهند عرصه فرهنگ و هنر در بهترین دوران خود به سر می‌برد، ابراز امیدواری کرد در شش ماهه دوم سال، این عرصه پُر رونق تر از گذشته شود.

|

نگاهی به ابعاد بخش دانشجویی جشنواره تئاتر فجر

نگاهی به ابعاد بخش دانشجویی جشنواره تئاتر فجر

با انتشار فراخوان دوره چهل‌ودوم جشنواره تئاتر فجر مشخص شد که بخش دانشجویی این جشنواره بعد از چند سال احیا شده است، اتفاقی که باعث رشد این جریان تئاتر در نبود جشنواره تئاتر دانشجویی خواهد بود.

|

رامتین شهبازی، پژوهشگر و استاد دانشگاه مطرح کرد

راه‌اندازی بخش دانشجویی در چهل‌ودومین جشنواره تئاتر فجر اتفاق مثبتی است
رامتین شهبازی، پژوهشگر و استاد دانشگاه مطرح کرد

راه‌اندازی بخش دانشجویی در چهل‌ودومین جشنواره تئاتر فجر اتفاق مثبتی است

رامتین شهبازی، پژوهشگر و استاد دانشگاه معتقد است که اضافه شدن بخش دانشجویی در چهل‌ودومین جشنواره تئاتر فجر اتفاق مثبتی است اما این موضوع نباید منجر به این شود که وزارت علوم مسئولیت خود را در قبال جشنواره تئاتر دانشگاهی فراموش کند.

|

نظرات کاربران