در حال بارگذاری ...
دکتر استرنج‌لاو با استیو کوگان به وست‌اِند می‌آید

اجرای نسخه تئاتری فیلم استنلی کوبریک در لندن

نمایش «دکتر استرنج‌لاو» که اقتباسی از فیلم کلاسیک استنلی کوبریک فقید به همین نام است، سال آینده در منطقه تئاتری وست‌اِند لندن اجرا خواهد شد.

به گزارش ایران تئاتر، استیو کوگان، بازیگر برنده هفت جایزه بفتا، در نقش اصلی نسخه تئاتری فیلم مشهور استنلی کوبریک، «دکتر استرنج‌لاو» در وست‌اِند شهر لندن بازی خواهد کرد.

داستان کمدی سیاه «دکتر استرنج‌لاو» درباره یک ژنرال روان‌پریش ارتش و رئیس پایگاه هوایی به نام جک پی‌یر در آمریکاست که فرمان حمله هسته‌ای علیه شوروی را می‌دهد و سیاستمداران آمریکا و رئیس‌جمهور وقت تلاش می‌کنند تا جلوی این تهاجم را بگیرند. استنلی کوبریک سال 1964 فیلم «دکتر استرنج‌لاو» را ساخت که نامزد چهار جایزه اسکار شد اما نتوانست جایزه‌ای را کسب کند. استیو کوگان نقشی را در «دکتر استرنج‌‎لاو» ایفا می‌کند که پیتر سلرز، بازیگر توانا و فقید انگلیسی در فیلم استنلی کوبریک ایفا کرده بود.

نمایشنامه این اثر، نوشته شان فولی و آرماندو یانوچی است. آرماندو یانوچی، کمدین، نویسنده، کارگردان و تهیه‌کننده اسکاتلندی است و شان فولی، کارگردانی این اثر نمایشی را بر عهده دارد. استیو کوگان، بازیگر باسابقه بریتانیایی در فیلم‌‎هایی مانند چندگانه «شب در موزه»، «استن و اولی»، «فیلومینا» و... ایفای نقش کرده است.

نمایش «دکتر استرنج‌لاو» از  هشتم اکتبر (17 مهر ) سال آینده در سالن نوئل کوآرد در منطقه وست‌اِند شهر لندن اجرا خواهد شد.

منبع:تیه‌ترمانیا
مطالب مرتبط

بازی یان مک‌کلن در اقتباسی تازه‌ از اثر شکسپیر

گاندولف، هنری ششم می‌شود
بازی یان مک‌کلن در اقتباسی تازه‌ از اثر شکسپیر

گاندولف، هنری ششم می‌شود

یان مک‌کلن، بازیگر مشهور و باسابقه سینما و تئاتر که با بازی در نقش گاندولف در سه گانه «ارباب حلقه ها» به بازیگری مطرح و بنام نزد مخاطبان جهانی تبدیل شد، در نمایش «هنری ششم» در «وست اند» روی صحنه خواهد رفت.

|

در «وست اند» لندن روی صحنه خواهد رفت

«شاه لیر» به روایت کنت برانا
در «وست اند» لندن روی صحنه خواهد رفت

«شاه لیر» به روایت کنت برانا

کنت برانا، بازیگر و کارگردان سینما و تئاتر، که تاکنون بسیاری از آثار شکسپیر را روی صحنه و در عرصه تصویر کارگردانی کرده است، پاییز امسال، تراژدی «شاه لیر» را در سالن وایندهم در «وست اند» لندن روی صحنه خواهد آورد.

|

نظرات کاربران