در حال بارگذاری ...

«نفرین رزالین» به کارگردانی مسعود طیبی به صحنه می‌رود

نمایش «نفرین رزالین» به کارگردانی مسعود طیبی در بوتیک تئاتر شهرزاد روی صحنه می‌رود.

به گزارش ایران تئاتر، «نفرین رزالین» ششمین اقتباس مسعود طیبی، کارگردان، نویسنده و مدرس دانشگاه از آثار شکسپیر است که از 9 مهر تا 29 مهر ساعت 20 در سالن شماره 4 بوتیک تئاتر ایران اجرا می‌شود.

سال گذشته نمایش «افلیا» چهارمین اقتباس طیبی در شانزدهمین جشنواره بین‌المللی شکسپیر ارمنستان اجرا شد. نمایش «افلیا» و «سندرم هملت» دو اقتباس از آثار این کارگردان در آرشیو جهانی شکسپیر ثبت شده است.

نمایشنامه «نفرین رزالین»، روایت نفرینی است که سایه غم آن عاشقانه رومئو و ژولیت را به ناکامی رساند.

طیبی در مورد نحوه کارگردانی این اثر می‌گوید نمایش، روایتی معکوس از داستان رومئو و ژولیت است که از ابتدا به انتها بازنمایی می‌شود.

روژین پناهی، کیوان بهرامی، یگانه محمدی و محمدجواد شیخ بازیگران این اثر نمایشی هستند.

دیگر عوامل این نمایش عبارت‌اند از مسعود طیبی و محمدجواد شیخ (طراحان صحنه و نور)، علیرضا بهروز و زهرا قادری (طراحان لباس)، محمدجواد بهروز و نیکی نیک‌خواه (گروه کارگردانی)، محمدجواد بهروز (موسیقی) و سمیه طیبی (مدیر روابط عمومی و ارتباطات بین‌الملل) هستند.
مطالب مرتبط

نقدی بر نمایش «نفرین رزالین» نوشته و کار مسعود طیبی

رومئو و ژولیت؛ قربانیان عشقی نافرجام در رقابت صاحبان قدرت
نقدی بر نمایش «نفرین رزالین» نوشته و کار مسعود طیبی

رومئو و ژولیت؛ قربانیان عشقی نافرجام در رقابت صاحبان قدرت

سیدعلی تدین صدوقی: این شب‌ها گذرتان به تئاتر شهر بیفتد در سالن قشقایی می‌توانید تماشاگر نمایش «نفرین رزالین» تازه‌ترین اثر نمایشی مسعود طیبی باشید. نمایشی که درام معروف «رومئو و ...

|

بازی یان مک‌کلن در اقتباسی تازه‌ از اثر شکسپیر

گاندولف، هنری ششم می‌شود
بازی یان مک‌کلن در اقتباسی تازه‌ از اثر شکسپیر

گاندولف، هنری ششم می‌شود

یان مک‌کلن، بازیگر مشهور و باسابقه سینما و تئاتر که با بازی در نقش گاندولف در سه گانه «ارباب حلقه ها» به بازیگری مطرح و بنام نزد مخاطبان جهانی تبدیل شد، در نمایش «هنری ششم» در «وست اند» روی صحنه خواهد رفت.

|

نظرات کاربران