در حال بارگذاری ...

اجرای 9 اثر نمایشی در تئاتر شهر

برنامه اجراهای مهر و آبان‌ تالارهای نمایشی تئاتر شهر با میزبانی از ۹ نمایش صحنه‌ای و محیطی، اعلام شد.

به گزارش روابط عمومی مجموعه تئاتر شهر، برنامه اجراهای آبان تالارهای نمایشی مجموعه با 9 نمایش در تالارهای اصلی، چهارسو، قشقایی، سایه، کارگاه نمایش و کافه‌تریای اصلی اعلام شد.

در تالار اصلی،‌ نمایش «پدر» نوشته فلوریان زلر و کارگردانی آروند دشت‌آرای، از 17 مهر، ساعت 18:30 با مدت‌زمان 80 دقیقه، قیمت 200 و 100 هزار تومان در سالن اصلی به صحنه رفته است.

رضا کیانیان،‌ مارین ون هولک، سعید چنگیزیان، سوگل خلیق، شیدا خلیق، بهزاد کریمی و پریسا شاه‌ولیان در این نمایش ایفای نقش می‌کنند. نمایش «پدر» تجربه‌ای دردناک اما انسانی از زوال عقل (آلزایمر) یک پدر و مشکلات ارتباطی او با دخترش پس‌ازاین بیماری است.

همچنین از روز یکشنبه 7 آبان‌، نمایش «آواز عاشقانه دختر دیوانه» به کارگردانی آروند دشت آرای و مارین ون هولک و بازی الناز شاکردوست، نوید پورفرج، خسرو پسیانی و مارین ون هولک، ساعت 20:30 با مدت‌زمان 90 دقیقه و قیمت بلیت 100 تا 250 هزارتومان در سالن اصلی به صحنه می‌رود.

نمایشنامه «آواز عاشقانه دختر دیوانه» توسط طلا معتضدی براساس رمان «ریش آبی» نوشته «آمیلی نوتوم» و ترجمه «ویدا سامعی» نوشته‌شده است.

تالار چهارسو نیز از 9 آبان‌ماه میزبان نمایش «این دنیا یه کنسرت ریکی مارتین به من بدهکاره» نوشته و به کارگردانی سهند خیرآبادی، بازی امیرمهدی ژوله و الیکا عبدالرزاقی،‌ ساعت 20، با مدت‌زمان 65 دقیقه و قیمت بلیت 180 هزار تومان خواهد شد. این نمایش درباره مردی میان‌سال است که تصمیم گرفته بحران‌های زندگی خود را با مخاطب در میان بگذارد.

تالار قشقایی نیز از روز جمعه 21 مهر میزبان نمایش «تله و زیون» نوشته عبدالحی شماسی و کارگردانی الهه پورجمشید شد. این نمایش ساعت 18 با مدت‌زمان 70 دقیقه و قیمت بلیت 120 هزارتومان به صحنه می‌رود و درباره زن و شوهر فقیری است که بچه خود را به خاطر خرید یک تلویزیون می‌فروشند و پس‌ازآن دچار چالش‌هایی می‌شوند. در نمایش «تله و زیون»، نادیا فرجی، محسن زرآبادی، محمود موسوی،‌ هدیه طاهری و علی خاتمی به ایفای نقش می‌پردازند.

همچنین نمایش «مناظره وایادولید» نوشته ژان کلود کاریر و کارگردانی هوشمند هنرکار از 24 مهر ساعت 20 با مدت‌زمان 90 دقیقه و قیمت بلیت 120 هزارتومان در تالار قشقایی به صحنه رفته و در آن جلیل فرجاد،‌ مهدی وثوقی، محمد ربانی‌پور، علیرضا عباسی، فرید گلریز، عبدالله عاج‌پرین، یگانه عطار اولیایی، سارینا قاسم‌زاده، رهام رضایی و هوشمند هنرکار ایفای نقش می‌کنند. این نمایش درباره مناظره تاریخی سال 1550 با سرخپوستانی که سرزمین‌شان غصب شده بود در کلیسای معروف «وایادولید» است.

تالار سایه از روز پنجشنبه 20 مهر، میزبان نمایش «حقایقی درباره سگ‌ها و گربه‌ها» به نویسندگی محمد منعم و کارگردانی محمدهادی عطایی ساعت 18:30 با مدت‌زمان 50 دقیقه و قیمت بلیت 110 هزار تومان شده است. در این نمایش، ویدا جوان، محمدهادی عطایی و مائده عبدلی به‌عنوان بازیگر حضور دارند. داستان این نمایش درباره زن‌وشوهری است که پس از سال‌ها می‌خواهند بچه‌دار شوند...

از روز دوشنبه 8 آبان‌ در تالار سایه نمایش عروسکی بزرگ‌سال «مامان» نوشته و به کارگردانی الهام سلج محمودی، ساعت 20:30، مدت‌زمان 35 دقیقه و قیمت بلیت 100 هزارتومان به صحنه خواهد رفت و در آن مرجان نامورآزاد، رؤیا ناصری،‌ علی باروتی، صبا قدیمی و معصومه آرواز در این نمایش به‌عنوان بازی دهنده عروسک حضور دارند. این نمایش درباره انتخاب در شرایطی است که انسان بین مسئولیت و انتخاب شخصی، قرار می‌گیرد.

کارگاه نمایش نیز از روز 27 مهر ساعت 19:30 میزبان نمایش «استرالیا» نوشته پیام لاریان و کارگردانی مشترک حسنا قبادی و افسانه محمدی با مدت‌زمان 60 دقیقه و قیمت بلیت 80 هزار تومان شده است. در این نمایش، حسنا قبادی،‌ امیر عباس‌زاده، محمدصادق کمالی ایفای نقش می‌کنند. نمایش «استرالیا» نگاهی به موضوع مهاجرت و انسان‌های بی‌پناه دارد.

همچنین نمایش محیطی «مهم نیست» نوشته دیوید آیوز و کارگردانی ایمان ایران‌منش از یکشنبه 23 مهر ساعت 16:30 در کافه‌تریای سالن اصلی اجرا می‌شود. مدت‌زمان این نمایش غیر سالنی،‌ 30 دقیقه و قیمت بلیت 50 هزار تومان تعیین‌شده است. این نمایش کمدی درباره دو جوان است که در کافه‌ای قرار می‌گذارند و چالش‌های ارتباطی، باعث ایجاد موقعیت کمیکی می‌شود. در این نمایش، ایمان ایران‌منش و فاطمه ظهیری ایفای نقش می‌کنند.
مطالب مرتبط

نقدی بر نمایش «نفرین رزالین» نوشته و کار مسعود طیبی

رومئو و ژولیت؛ قربانیان عشقی نافرجام در رقابت صاحبان قدرت
نقدی بر نمایش «نفرین رزالین» نوشته و کار مسعود طیبی

رومئو و ژولیت؛ قربانیان عشقی نافرجام در رقابت صاحبان قدرت

سیدعلی تدین صدوقی: این شب‌ها گذرتان به تئاتر شهر بیفتد در سالن سایه می‌توانید تماشاگر نمایش «نفرین رزالین» تازه‌ترین اثر نمایشی مسعود طیبی باشید. نمایشی که درام معروف «رومئو و ژولیت» ...

|

اعلام برنامه اجراهای تئاتر شهر

سه نمایش جدید با موضوع عاشقی‌های متفاوت!
اعلام برنامه اجراهای تئاتر شهر

سه نمایش جدید با موضوع عاشقی‌های متفاوت!

برنامه اجراهای مهر و آبان تالارهای نمایشی تئاتر شهر با میزبانی از 10 نمایش صحنه‌ای و محیطی، اعلام شد و نمایش‌های «یادگار»، «نفرین رزالین» و «زندگی من، یک من ساده» به برنامه اجرایی تئاتر شهر اضافه شد.

|

با حضور احمد کامیابی‌مسک و فرهاد ناظرزاده کرمانی برگزار می‌شود

رونمایی مجموعه نمایشنامه‌های «مونودراما» در تئاتر شهر
با حضور احمد کامیابی‌مسک و فرهاد ناظرزاده کرمانی برگزار می‌شود

رونمایی مجموعه نمایشنامه‌های «مونودراما» در تئاتر شهر

آیین رونمایی مجموعه نمایشنامه‌های مونودراما (دفاتر اول و دوم) با حضور گروه نویسندگان و استادان مجرب تئاتر روز جمعه 21 مهر در سالن مشاهیر  تئاتر شهر برگزار می‌شود.

|

آمار فروش نمایش‌های تئاتر شهر، تماشاخانه سنگلج و تالار هنر اعلام شد

پایان اجرای دو نمایش ایرانی با بیش از چهار هزار تماشاگر
آمار فروش نمایش‌های تئاتر شهر، تماشاخانه سنگلج و تالار هنر اعلام شد

پایان اجرای دو نمایش ایرانی با بیش از چهار هزار تماشاگر

آمار هفتگی فروش و تماشاگران نمایش‌های به‌صحنه‌رفته در تئاتر شهر، تالار هنر و تماشاخانه سنگلج تا پایان روز جمعه سوم آذر سال ۱۴۰۲ مشخص شد. طبق آمار منتشرشده دو نمایش «زال و رودابه» و «ناآرامسایشگاه» 4325 نفر تماشاگر داشته است.

|

با حضور چهره‌های فرهنگی و هنری

مراسم یادبود فهیمه راستکار برگزار شد
با حضور چهره‌های فرهنگی و هنری

مراسم یادبود فهیمه راستکار برگزار شد

مراسم یادبود فهیمه راستکار با حضور گلچهره سجادیه، بهرام شاه محمدلو، راضیه برومند، ایرج راد، بیوک میرزایی، سوسن مقصودلو، رسول نجفیان، کاظم هژیر آزاد، فرزانه نشاط‌خواه جمعه سوم آذر در خانه تئاتر برگزار شد.

|

نظرات کاربران