در حال بارگذاری ...
اعلام برنامه اجراهای تئاتر شهر

سه نمایش جدید با موضوع عاشقی‌های متفاوت!

برنامه اجراهای مهر و آبان تالارهای نمایشی تئاتر شهر با میزبانی از ۱۰ نمایش صحنه‌ای و محیطی، اعلام شد و نمایش‌های «یادگار»، «نفرین رزالین» و «زندگی من، یک من ساده» به برنامه اجرایی تئاتر شهر اضافه شد.

به گزارش ایران تئاتر به نقل از روابط عمومی تئاتر شهر، برنامه اجراهای آبان تالارهای نمایشی مجموعه با 10 نمایش در تالارهای اصلی، چهارسو، قشقایی، سایه و کارگاه نمایش اصلی اعلام شد.

در تالار اصلی،‌ نمایش «پدر» نوشته فلوریان زلر و کارگردانی آروند دشت‌آرای، از 17 مهر، ساعت 18:30 با مدت‌زمان 80 دقیقه، قیمت 200 و 100 هزار تومان در سالن اصلی به صحنه رفته است. رضا کیانیان،‌ مارین ون هولک، سعید چنگیزیان، سوگل خلیق، شیدا خلیق، بهزاد کریمی و پریسا شاه‌ولیان در این نمایش ایفای نقش می‌کنند. نمایش «پدر» تجربه‌ای دردناک اما انسانی از زوال عقل (آلزایمر) یک پدر و مشکلات ارتباطی او با دخترش پس‌ از این بیماری است.

همچنین از روز یکشنبه 7 آبان، نمایش «آواز عاشقانه دختر دیوانه» به کارگردانی آروند دشت آرای و مارین ون‌هولک و بازی الناز شاکردوست، نوید پورفرج، خسرو پسیانی و مارین ون‌هولک، ساعت 20:30 با مدت‌زمان 90 دقیقه و قیمت بلیت 100 تا 250 هزارتومان در سالن اصلی به صحنه رفت. نمایشنامه «آواز عاشقانه دختر دیوانه» توسط طلا معتضدی براساس رمان «ریش آبی» نوشته «آمیلی نوتوم» و ترجمه ویدا سامعی نوشته‌ شده است.

تالار چهارسو نیز از 9 آبان میزبان نمایش «این دنیا یه کنسرت ریکی مارتین به من بدهکاره» نوشته و به کارگردانی سهند خیرآبادی، بازی امیرمهدی ژوله و الیکا عبدالرزاقی،‌ ساعت 20، با مدت‌زمان 65 دقیقه و قیمت بلیت 180 هزار تومان شده است. این نمایش درباره مردی میان‌سال است که تصمیم گرفته بحران‌های زندگی خود را با مخاطب در میان بگذارد.

همچنین نمایش «یادگار» نوشته و به کارگردانی مهرداد کوروش‌نیا از 16 آبان ساعت 18:30 با مدت‌زمان 50 دقیقه در تالار چهارسو به صحنه می‌رود. نسیم ادبی به‌عنوان بازیگر در این نمایش حضور دارد و قیمت بلیت آن 120 هزارتومان در نظر گرفته‌شده است. «یادگار» روایتگر عاشقی و دلدادگی، دلبستگی و فراق با نگاهی متفاوت است.

تالار قشقایی نیز از روز جمعه 21 مهر میزبان نمایش «تله و زیون» نوشته عبدالحی شماسی و کارگردانی الهه پورجمشید شد. این نمایش ساعت 18 با مدت‌زمان 70 دقیقه و قیمت بلیت 120 هزارتومان به صحنه می‌رود و درباره زن و شوهر فقیری است که بچه خود را به خاطر خرید یک تلویزیون می‌فروشند و پس‌ازآن دچار چالش‌هایی می‌شوند. در نمایش «تله و زیون»، نادیا فرجی، محسن زرآبادی، محمود موسوی،‌ هدیه طاهری و علی خاتمی به ایفای نقش می‌پردازند.

نمایش «نفرین رزالین» براساس نمایشنامه «رومئو و ژولیت» شکسپیر و کارگردانی مسعود طیبی از 16 آبان،‌ ساعت 18 با مدت‌زمان 60 دقیقه و قیمت بلیت 120 هزارتومان در تالار قشقایی به صحنه می‌رود و در آن کیوان بهرامی، روژین پناهی، محمدجواد شیخ و یگانه محمدی ایفای نقش می‌کنند.

تالار سایه از روز پنجشنبه 20 مهرماه، میزبان نمایش «حقایقی درباره سگ‌ها و گربه‌ها» به نویسندگی محمد منعم و کارگردانی محمدهادی عطایی ساعت 18:30 با مدت‌زمان 50 دقیقه و قیمت بلیت 110 هزار تومان شده است. در این نمایش، ویدا جوان، محمدهادی عطایی و مائده عبدلی به‌عنوان بازیگر حضور دارند. داستان این نمایش درباره زن‌وشوهری است که پس از سال‌ها می‌خواهند بچه‌دار شوند...

از روز دوشنبه 8 آبان در تالار سایه نمایش عروسکی بزرگ‌سال «مامان» نوشته و به کارگردانی الهام سلج محمودی، ساعت 20:30، مدت‌زمان 35 دقیقه و قیمت بلیت 100 هزارتومان به صحنه رفت و در آن مرجان نامورآزاد، رؤیا ناصری،‌ علی باروتی، صبا قدیمی و معصومه آرواز در این نمایش به‌عنوان بازی‌دهنده عروسک حضور دارند. این نمایش درباره انتخاب در شرایطی است که انسان بین مسئولیت و انتخاب شخصی، قرار می‌گیرد.

کارگاه نمایش نیز از روز 14 آبان ماه ساعت 19 میزبان نمایش «زندگی من، یک من ساده!» نوشته شراره پورخراسانی و کارگردانی محمدعلی زمانی با مدت‌زمان 60 دقیقه و قیمت بلیت 80 هزار تومان می‌شود. در این نمایش، سمیه انصاری، ارغوان رهین، رضا برزن، پویا فلاح و رؤیا نوذری به ایفای نقش می‌پردازند.
این نمایش درباره زنی است که عاشق تئاتر و نقاشی است و زمانی که به تئاتر پا می‌گذارد اتفاقاتی برای او رخ می‌دهد که زندگی‌اش را عوض می‌کند.

همچنین نمایش محیطی «مهم نیست» نوشته دیوید آیوز و کارگردانی ایمان ایران‌منش از یکشنبه 23 مهر ساعت 16:30 در کافه‌تریای سالن اصلی اجرا می‌شود. مدت‌زمان این نمایش غیر سالنی،‌ 30 دقیقه و قیمت بلیت 50 هزار تومان تعیین‌شده است. این نمایش کمدی درباره دو جوان است که در کافه‌ای قرار می‌گذارند و چالش‌های ارتباطی، باعث ایجاد موقعیت کمیکی می‌شود. در این نمایش، ایمان ایران‌منش و فاطمه ظهیری ایفای نقش می‌کنند.
مطالب مرتبط

نقدی بر نمایش «نفرین رزالین» نوشته و کار مسعود طیبی

رومئو و ژولیت؛ قربانیان عشقی نافرجام در رقابت صاحبان قدرت
نقدی بر نمایش «نفرین رزالین» نوشته و کار مسعود طیبی

رومئو و ژولیت؛ قربانیان عشقی نافرجام در رقابت صاحبان قدرت

سیدعلی تدین صدوقی: این شب‌ها گذرتان به تئاتر شهر بیفتد در سالن سایه می‌توانید تماشاگر نمایش «نفرین رزالین» تازه‌ترین اثر نمایشی مسعود طیبی باشید. نمایشی که درام معروف «رومئو و ژولیت» ...

|

اعلام برنامه اجراهای تئاتر شهر

«آواز عاشقانه دختر دیوانه» به اجراهای مجموعه اضافه می‌شود
اعلام برنامه اجراهای تئاتر شهر

«آواز عاشقانه دختر دیوانه» به اجراهای مجموعه اضافه می‌شود

برنامه اجراهای مهر و آبان‌ تالارهای نمایشی تئاتر شهر با میزبانی از 9 نمایش صحنه‌ای و محیطی، اعلام شد. در این گزارش آمده است نمایش «آواز عاشقانه دختر دیوانه» به‌تازگی در برنامه اجرایی تئاتر شهر قرار گرفته است.

|

با حضور احمد کامیابی‌مسک و فرهاد ناظرزاده کرمانی برگزار می‌شود

رونمایی مجموعه نمایشنامه‌های «مونودراما» در تئاتر شهر
با حضور احمد کامیابی‌مسک و فرهاد ناظرزاده کرمانی برگزار می‌شود

رونمایی مجموعه نمایشنامه‌های «مونودراما» در تئاتر شهر

آیین رونمایی مجموعه نمایشنامه‌های مونودراما (دفاتر اول و دوم) با حضور گروه نویسندگان و استادان مجرب تئاتر روز جمعه 21 مهر در سالن مشاهیر  تئاتر شهر برگزار می‌شود.

|

آمار فروش نمایش‌های تئاتر شهر و تماشاخانه سنگلج اعلام شد

پیشتازی «بک تو بلک» با فروشی نزدیک به 2 میلیارد تومان
آمار فروش نمایش‌های تئاتر شهر و تماشاخانه سنگلج اعلام شد

پیشتازی «بک تو بلک» با فروشی نزدیک به 2 میلیارد تومان

آمار هفتگی فروش نمایش‌های به صحنه رفته در تئاتر شهر و تماشاخانه سنگلج تا پایان روز جمعه 10 شهریور سال 1402 اعلام شد. طبق آمار منتشر شده، نمایش «بک تو بلک» با فروشی معادل یک میلیارد و 839 میلیون تومان، پیشتاز گیشه تالارهای دولتی تئاتر در تهران است.

|

اعلام آمار هفتگی فروش و تماشاگران نمایش‌های تالارهای دولتی تهران

11 هزار تماشاگر به تئاتر شهر آمدند
اعلام آمار هفتگی فروش و تماشاگران نمایش‌های تالارهای دولتی تهران

11 هزار تماشاگر به تئاتر شهر آمدند

آمار هفتگی فروش و تماشاگران نمایش‌های به‌صحنه‌رفته در تالارهای مختلف تئاتر شهر و تماشاخانه سنگلج تا پایان روز جمعه 20 مرداد سال 1402 اعلام شد. بر این اساس، در مدت یک هفته، نزدیک به 11 هزار تماشاگر با مراجعه به تئاتر شهر، به دیدن آثار روی صحنه در این مجموعه نشستند.

|

نظرات کاربران