در حال بارگذاری ...
با حضور مدیرکل هنرهای نمایشی در شهر تبریز

پوستر نمایش «ثقه الاسلام» رونمایی شد

پوستر نمایش «ثقه الاسلام» با حضور مدیرکل هنرهای نمایشی کشور در شهر تبریز رونمایی شد. 

به گزارش ایران تئاتر، کاظم نظری مدیرکل هنرهای نمایشی که در شهر تبریز حضور داشت، از پوستر نمایش «ثقه الاسلام» نیز رونمایی کرد. پوستر این نمایش با حضور نمایندگان تبریز در مجلس شورای اسلامی، اعضای شورای اسلامی این کلان‌شهر، مدیران شهرداری تبریز و جمعی مسئولان استانی در تالار اندیشه رونمایی شد.

در این مراسم کاظم نظری در سخنانی از اهمیت پرداختن به شخصیت‌های تاثیرگذار و ماندگار ملی اشاره کرد و به نیاز نسل امروز و آشنایی هر چه بیشتر با شخصیت‌هایی همچون میرزاعلی ثقه‌الاسلام تبریزی تاکید کرد.

او گفت: «چنین شخصیت‌هایی که در دوره مشروطه بر سر استکبارستیزی و مقاومت در برابر سلطه و استیلای بیگانگان تا پای دار رفتند و جان‌شان را بر سر این اهداف متعالی فدای میهن کردند؛ در واقع حیات خود را جاودانه کرده و می‌توانند الگویی برای تمامی اعصار باشند.»

مدیرکل هنرهای نمایشی در ادامه به جایگاه تئاتر در تبیین مفهوم مقاومت توسط آثار ارزشمند و تاثیرگذار هنرهای نمایشی مخصوصا در شرایط امروز پرداخت.

او در ادامه ضمن تقدیر از شهرداری تبریز و شهرداری منطقه دو تبریز برای تولید این اثر، به وجود استعدادها و توانمندی‌های بالقوه تئاتر استان آذربایجان شرقی برای تولید آثاری مبتنی بر داشته‌های بومی و منطقه‌ای اشاره کرده و بر ظرفیت‌های بکری که در تمامی حوزه‌های هنری، تاریخی علمی و دینی این استان که می‌تواند دست مایه‌ای برای تولید آثار ارزشمند و فاخر قرار گیرد تاکید کرد.

همچنین کاظم نظری در پایان سخنان خود به تاثیر آثار نمایشی که از زندگی شخصیت‌های برجسته‌ای مانند ثقه الاسلام تولید می‌شود بر ارتقای خودباوری و عزت نفس جوانان امروز تاکید کرد.

این نمایش به نویسندگی امیر علیزادگان و به کارگردانی امیرحجازی و با بازی مرتضی رضایی، امیر حجازی، سعید ذوالفقاری، سیروس مصطفی، امیر رهپیما، مسعود سلیمانی، علیرضا قویدل، حامد تقی زاده، مهدی یوسفی، حافظ رضائیان، حسن حسن زاده از دوم آذر در سالن اصلی تئاتر شهر تبریز روی صحنه می‌رود.
مطالب مرتبط

پیام مدیرکل هنرهای نمایشی به بیست و یکمین جشنواره نمایش‌های آیینی سنتی

آغازی مبارک برای بازشناسی سنت‌ها و آیین‌های مردمی ایران
پیام مدیرکل هنرهای نمایشی به بیست و یکمین جشنواره نمایش‌های آیینی سنتی

آغازی مبارک برای بازشناسی سنت‌ها و آیین‌های مردمی ایران

مدیرکل هنرهای نمایشی، در آستانه برگزاری بیست و یکمین جشنواره بین‌المللی نمایش‌های آیینی و سنتی، در پیامی، بر جنبه‌های پژوهشی و ارزش‌های والای انسانی آیین‌های نمایشی تأکید کرد و این رویداد را آغازی مبارک برای بازشناسی سنت‌ها و آیین‌های مردمی ایران دانست.

|

پیام کاظم نظری به مناسبت هفته دفاع مقدس

پیام کاظم نظری به مناسبت هفته دفاع مقدس

کاظم نظری در پیامی به مناسب هفته دفاع مقدس، از هنرمندانی که با اجرای نمایش‌های ماندگار و خاطره انگیز از رشادت‌های غیور مردان و زنان ایران اسلامی باعث زنده نگهداشتن فرهنگ والای دفاع مقدس شدند، تشکر کرد.

|

با حضور چهره‌های فرهنگی و هنری

مراسم یادبود فهیمه راستکار برگزار شد
با حضور چهره‌های فرهنگی و هنری

مراسم یادبود فهیمه راستکار برگزار شد

مراسم یادبود فهیمه راستکار با حضور گلچهره سجادیه، بهرام شاه محمدلو، راضیه برومند، ایرج راد، بیوک میرزایی، سوسن مقصودلو، رسول نجفیان، کاظم هژیر آزاد، فرزانه نشاط‌خواه جمعه سوم آذر در خانه تئاتر برگزار شد.

|

نظرات کاربران