در حال بارگذاری ...

«دونه برف آرزو» و «جادوگر شهر اُز» به تالار هنر می‌آیند

نمایش «دونه برف آرزو» به کارگردانی ماندانا عبقری و «جادوگر شهر اُز» به کارگردانی مهدی قلعه از ۲۸ آبان و اول آذر اجرای خود در تالار هنر را آغاز می‌کنند.

به گزارش ایران تئاتر به نقل از روابط عمومی تالار هنر، نمایش‌های «دونه برف آرزو» و «جادوگر شهر اُز» آثار جدید تالار هنر هستند که به زودی اجراهای خود را آغاز می‌کنند.

نمایش شاد و موزیکال «دونه برف آرزو» نوشته و کار ماندانا عبقری از 28 آبان ساعت 17 در تالار هنر روی صحنه می‌رود.

این نمایش که مدت زمان آن 55 دقیقه اعلام شده با هنرمندی بازیگرانی همچون ماندانا ‌عبقری، فاطمه خراسانی، دیار ‌باغی، فریبا خلیلی، نرگس مروتی، محمدرضا ‌لطفی، سعید ‌سلطانیان، سینا معینی، صبا ‌هلالات برای کودکان و نوجوانان آماده شده است.

در این پروژه نمایشی علیرضا دهقانی به عنوان مشاور کارگردان و طراح صحنه حضور دارد.

غزاله ‌امیرسرداری و علی سعیدی (دستیاران کارگردان)، رکسانه ‌عبقری (طراح لباس)، ماندانا ‌عبقری (طراح عروسک و ساخت عروسک)، کیوان ضیاپور (طراح نور)، مهدی ‌حنفی (طراح صدا)، سجاد نارنجی-گروه تماشاگران تئاتر نارنجی (روابط عمومی و تبلیغات)، الهه ‌موسوی (مدیر صحنه)، دانیال استاد عبدالحمید (خواننده و میکس و مسترینگ موسیقی) و شادی ‌سنائیان (عکاس) از دیگر عوامل این نمایش هستند.

در معرفی نمایش «دونه برف آرزو» آمده است که خانواده آرایلی، دختر مهربانی که دوست منجوق (کلاغ زاغی باهوش) و سردک (آدم برفی بازیگوش) است، منتظر تولد نوزادی هستند، یک برادر کوچولو؛ اما آرایلی نگران این است که با تولد نوزاد دیگر مورد توجه خانواده نباشد، پس آرزو می‌کند که نی نی به دنیا نیاید. آرزویش برآورده می‌شود اما همه چیز در خانه به هم می‌ریزد. آرایلی با کمک منجوق و سردک، دونه برف آرزو را پیدا می‌کند و به دنیای قبل از تولد می‌رود تا نی نی را با خودش به خانه بیاورد.

«دونه برف آرزو» با رویکرد روانشناختی, نگاهی ویژه به کودکانی دارد که گاهی به واسطه تغییراتی که در خانواده اتفاق می‌افتد دچار وسواس و نگرانی می‌شوند که مبادا از میزان توجه و محبت والدین نسبت به آن‌ها کاسته شود.

نمایش «دونه برف آرزو» با عروسک‌های فانتزی و خلق لحظاتی جادویی و ماورایی دنیای قبل از تولد را به آرایلی قهرمان قصه نشان می‌دهد و او را از عشق و علاقه و مهربانی والدین نسبت به فرزندان شان مطمئن می‌کند.

نمایش «جادوگر شهر اُز»

دومین نمایشی که از اول آذر اجرای خود را در تالار ‌هنر آغاز می کند، «جادوگر شهر اُز» به کارگردانی مهدی قلعه است که در فصل بهار در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان روی صحنه رفته بود.

این نمایش با مدت زمان یک ساعت هر روز 18.30 روی صحنه می‌رود.

«جادوگر شهر اُز» نوشته کالتر مارتینز است که حسین فدایی حسین آن را به فارسی برگردانده و با طراحی و کارگردانی مهدی قلعه برای اجرا آماده شده است.

در این نمایش بازیگرانی همچون علی صفا، نیلوفر ‌سیاری، قاسم انصاری شاد، سحر صفر پور، محسن ‌قصری، شادی کارآیین و مهدی ‌مزدارانی ایفای نقش می‌کنند.

اشعار این نمایش سروده علی ‌بیگ ‌محمدی است.

لیلا اسبقی (دستیار کارگردان)، بابک نصیری خواه (آهنگساز)، لیلا پریشان (طراح گریم)، مهدی ‌مزدارانی (طراحی لباس و دوخت لباس)، مهدی قلعه (طراح صحنه)، علیرضا حسینپور (طراحی و ساخت عروسک)، علیرضا حسین پور (ساخت دکور)، کیوان ضیاپور (طراح نور)، عماد ‌سالکی (طراح پوستر)، فرزانه علی دوست (عکاس)، مریم علوی (منشی صحنه)، ابوذر کریمی و مرجان نشاط زادگان (مدیر صحنه)، رضا کیایی (افکت) دیگر عوامل این اثر نمایشی هستند.

در معرفی این نمایش آمده است، دختر بچه‌ای به اسم دورتی که در سرزمین کانزاس زندگی می‌کند، با توفان شدید خانه‌اش و خودش به سرزمین اُز فرود می‌آورد. دورتی از این اتفاق ناراحت است و با راهنمایی فرشته مهربان به سمت جادوگر شهر اُز رفته تا با کمک اون بتواند به شهر کانزاس برگردد. در طول مسیر با مترسک و هیزم شکن و شیر همراه می‌شود و اتفاقات عجیبی در راه رخ می‌دهد.

علاقه‌مندان به دیدن این دو نمایش می‌توانند از طریق سایت تیوال نسبت به تهیه بلیت‌های روزهای نخست اجرا اقدام کنند.
مطالب مرتبط

ناصر آویژه، سخنگوی شورای هنری تالار هنر:

تولیدات جدید و حضور پیشکسوتان در اولویت تالار هنر هستند
ناصر آویژه، سخنگوی شورای هنری تالار هنر:

تولیدات جدید و حضور پیشکسوتان در اولویت تالار هنر هستند

ناصر آویژه، سخنگوی شورای هنری تالار هنر می‌گوید اجراهای نمایشی که تولید جدید باشند و هنرمندان پیشکسوتی که سال‌ها در این عرصه کارکرده‌اند و سابقه کارگردانی بسیاری دارند، قطعاً در اولویت‌ اجرایی تالار هنر هستند.

|

گفت‌وگو با مهرداد قرآن‌کیش

فقدان تئاتر نوجوان، فاصله‌ حل‌نشدنی بین تئاتر کودک و بزرگ‌سال است
گفت‌وگو با مهرداد قرآن‌کیش

فقدان تئاتر نوجوان، فاصله‌ حل‌نشدنی بین تئاتر کودک و بزرگ‌سال است

مهرداد قرآن‌کیش، نویسنده و کارگردان نمایش کودک با بیان این‌که استمرار فعالیت هنرمندان این حوزه باعث شناخته شدن فرهنگ‌سراها به‌عنوان پاتوق تئاتر کودک شده است، از جای خالی تئاتر نوجوان در بستر فرهنگ‌سازی برای جذب مخاطب بزرگسال گفت.

|

نظرات کاربران