در حال بارگذاری ...
بازی یان مک‌کلن در اقتباسی تازه‌ از اثر شکسپیر

گاندولف، هنری ششم می‌شود

یان مک‌کلن، بازیگر مشهور و باسابقه سینما و تئاتر که با بازی در نقش گاندولف در سه گانه «ارباب حلقه ها» به بازیگری مطرح و بنام نزد مخاطبان جهانی تبدیل شد، در نمایش «هنری ششم» در «وست اند» روی صحنه خواهد رفت.

«به گزارش ایران تئاتر، یان مک‌کلن، بازیگر پرقدرت و باسابقه سینما و تئاتر که تماشاگران بازی او را به نقش گاندولف در فیلم های «ارباب حلقه ها» فراموش نمی کنند، هیچ‌گاه صحنه را ترک نکرده است. مک‌کلن که نقش آفرینی اش در نمایش «در انتظار گودو» به یک بازی نمونه ای در عرصه تئاتر تبدیل شده، این‌بار با نمایش «هنری ششم» در لندن روی صحنه خواهد رفت.

نمایش «بازیگر پادشاهان» اقتباسی تازه‌ است از نمایشنامه ویلیام شکسپر با عنوان «هنری ششم» که رابرت آیک کارگردانی اش را برعهده دارد.

نمایش «هنری ششم» درباره شاهزاده جوانی به نام «هال» است که روزی پادشاه خواهد شد. او و دوست مسن‌ او، سر جان فالستاف با هم تجربیاتی را سر می‌گذرانند، در حالی که سایه شوم جنگ بر کشورشان گسترده‌تر می‌شود. نقش سر جان فالستاف را یان مک‌کلن ایفا می‌کند؛ اما دیگر بازیگران نمایش هنوز انتخاب نشده‌اند.

نمایش در سالن نوئل کوارد از روز اول آوریل تا بیست و دوم ژوئن 2024 (13 فروردین-2 تیر ) اجرا خواهد شد و پیش‌نمایش «بازیگر پادشاهان» از روز اول تا نهم ماه مارس، 2024 (11 تا 20 اسفند) در سالن نیو ویمبلدون خواهد بود.

رابرت آیک درباره حضور یان مک‌کلن در این نمایش گفت: «کار کردن با یکی از بزرگترین بازیگران آثار شکسپیر دوران ما، یان مک‌کلن، افتخار واقعی است، به‌ویژه که او یکی از نمادین‌ترین نقش‌های شکسپیری را بازی می‌کند، نقشی که قبلاً هرگز آن را در یک تئاتر حرفه ای روی صحنه ایفا نکرده است. این یک چالش هیجان‌انگیز است که نمایشنامه شکسپیر را اجرا خواهیم کرد. بسیار هیجان‌زده هستم که تماشاگران «بازیگر پادشاهان» را در وست اند لندن و همچنین سراسر انگلستان به تماشا خواهند نشست.»

یان مک‌کلن هم در این باره گفت: «سال 1959 در کمبریج تصمیم گرفتم بازیگری حرفه‌ ای شوم، زمانی که در نمایش دانشجویی هنری ششم به کارگردانی جان بارتون حضور داشتم، درک جاکوبی نقش شاهزاده هال را بازی کرد و من در نقش رابرت شالو ظاهر شدم. از آن زمان، این نمایشنامه‌ جزو آثار مورد علاقه من از شکسپیر بوده است، اگرچه در طول  سال‌ها در برابر پیشنهاد بازی در نقش جان فالستاف مقاومت کرده ام، اما اقتباس نوآورانه رابرت آیک بالاخره مقاومتم را شکست.»

منبع:واتس‌آن‌استیج
مطالب مرتبط

نقدی بر نمایش «نفرین رزالین» نوشته و کار مسعود طیبی

رومئو و ژولیت؛ قربانیان عشقی نافرجام در رقابت صاحبان قدرت
نقدی بر نمایش «نفرین رزالین» نوشته و کار مسعود طیبی

رومئو و ژولیت؛ قربانیان عشقی نافرجام در رقابت صاحبان قدرت

سیدعلی تدین صدوقی: این شب‌ها گذرتان به تئاتر شهر بیفتد در سالن قشقایی می‌توانید تماشاگر نمایش «نفرین رزالین» تازه‌ترین اثر نمایشی مسعود طیبی باشید. نمایشی که درام معروف «رومئو و ...

|

نظرات کاربران