در حال بارگذاری ...

آیین اختتامیه سی‌‌وپنجمین جشنواره تئاتر کرمانشاه برگزار شد

آیین اختتامیه سی‌‌وپنجمین جشنواره تئاتر استان کرمانشاه ۲۶ آبان برگزار شد و با نظر هیئت داوران، در بخش خیابانی نمایش‌های ماده «هفت» و «عاشقانه‌های زیرخاکی» و در بخش صحنه‌ای، نمایش‌های «ویابونیت» و «غسل آخر» به جشنواره تئاتر منطقه‌ای معرفی شدند.

به گزارش ایران تئاتر، سی‌وپنجمین جشنواره تئاتر استان کرمانشاه که از 24 تا 26 آبان در شهرستان کرمانشاه برگزار شد، با معرفی برگزیدگان به ایستگاه آخر رسید.

آیین اختتامیه این جشنواره، عصر جمعه (۲۶ آبان) در تالار انتظار کرمانشاه با حضور پوریا جلالی (سرپرست اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمانشاه)، هاشم پورمحمدی (دبیر رویداد)، علی صفدری (معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری کرمانشاه)، جعفر زاررعی (معاونت فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان)، اعضای هیئت داوران این جشنواره و جمعی از هنرمندان استان کرمانشاه در عرصه تئاتر برگزار شد.

هیئت داوران متشکل از محمودرضا رحیمی، سعید اسدی و محمد لارتی آرای خود را به این شرح اعلام کردند:

بخش خیابانی

بازیگری مرد: حسین نادری برای بازی در نمایش «عاشقانه‌های زیرخاکی»، مجید احمدی برای بازی در نمایش «ماده هفت» و علی حسن نوری برای بازی در نمایش «نوشابه با طعم بیمارستان» به ترتیب به عنوان بازیگر نقش اول، دوم و سوم مرد انتخاب شدند.

بازیگری زن: مهسا کرانیان برای نمایش «ققنوس» و بهاره زاهددوست برای نمایش «عاشقانه‌های زیر خاکی» شایسته تقدیر شدند و طیبه کاظم پور، بازیگر توانجو برای بازی در نمایش «ماده هفت» به عنوان بازیگر اول زن در بخش خیابانی برگزیده شد.

موسیقی: امید کرمی برای نمایش «ققنوس» و مازیار اسدزاده برای نمایش «عاشقانه‌های زیر خاکی» و«ققنوس» شایسته تقدیر شدند و مهاجر احمدی برای نمایش «جایی برای گل سرخ» برگزیده شد.

طراحی لباس، سیامک گل منصوری برای نمایش «عاشقانه‌های زیرخاکی» شایسته تقدیر و گلنار اکبری برای نمایش «ماده هفت» برگزیده شدند.

طراحی فضا، سیامک گل منصوری برای نمایش «عاشقانه‌های زیرخاکی» شایسته تقدیر و گلنار اکبری و حسین نادری برای نمایش «ماده هفت» برگزیده شدند.

نویسندگی، حسین نادری برای نمایش «عاشقانه‌های زیرخاکی» و سید سروش پیمبری برای نمایش «جایی برای گل سرخ» شایسته تقدیر و مرتضی اسدی مرام برای نمایش «ماده هفت» برگزیده شدند.

در بخش کارگردانی شهریار انصاری برای نمایش «جایی برای گل سرخ» و حسین نادری برای نمایش «عاشقانه‌های زیرخاکی» شایسته تقدیر و گلنار اکبری برای نمایش «ماده هفت» برگزیده شدند.

بخش صحنه‌ای

بازیگری مرد: پژمان آقایی برای نمایش «گمشده» شایسته‌ تقدیر و علیرضا جم برای نمایش «ویابونیت»، محسن یارمحمدی برای نمایش «لانگ شات» و پرویز کولیوند برای نمایش «کشتن گربه بابا فوتنن» به ترتیب اول، دوم و سوم شدند.

بازیگری زن: دنیا ارشادی و نیکا فخری برای نمایش «غسل آخر» و طیبه بهرامی برای نمایش «شتک خوانی بر خون» شایسته تقدیر، و سعیده امیری برای نمایش «غسل آخر»، عسل امیری آرام برای نمایش «دایس» و میترا اسدی برای نمایش «ویابونیت» به ترتیب اول، دوم و سوم شدند.

موسیقی: مصطفی مراد پور برای نمایش «کشتن گربه بابا فونتن» برگزیده شد و در بخش طراحی‌ لباس پگاه پور کاشفی با نمایش «شتک خوانی بر خون» دیپلم افتخار را از آن خود کرد.

طراحی نور: سید محمد حسینی برای نمایش «غسل آخر» شایسته تقدیر و علی صفذری برای نمایش «ویابونیت» برگزیده شدند.

طراحی صحنه:  بابک رعنایی برای نمایش «شتک خوانی بر خون» شایسته تقدیر و معصومه بساطی برای نمایش «غسل آخر» برگزیده شدند.

نویسندگی: علیرضا جم برای نمایش «ویابونیت»، فرهاد ارشاد برای نمایش «شتک خوانی بر خون» و نوید ایزدیار برای نمایش «لانگ شات» به ترتیب اول، دوم و سوم شدند.

کارگردانی: علیرضا جم برای نمایش «ویابونیت»، آرش منصوری برای نمایش «غسل آخر» و سعیده امیری و محسن یار محمدی برای نمایش «لانگ شات» به ترتیب اول، دوم و سوم شدند.

نمایش‌های برگزیده

در بخش خیابانی نمایش‌های ماده «هفت» و «عاشقانه‌های زیرخاکی» و در بخش صحنه‌ای نمایش های «ویابونیت» و «غسل آخر» به جشنواره تئاتر منطقه‌ای معرفی شدند.

و چهار اثر «گمشده» از نعمت الله اسدی مرام، « غسل آخر» از آرش منصوری، «ققنوس» از مصطفی دهشت و «جایی برای گل سرخ» از شهریار انصاری توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران کرمانشاه منتخب اعلام شدند.
نظرات کاربران